Jaký blesk pro Nikon?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod metyn 21. 12. 2012 20:14

zdravím, mohli byste mi prosím vás doporučit nějaký blesk na d 3100 pro běžné focení v ineriéru např v tělocvičně basket či kuželky apodobně? stačí nějaký zákl typ akorát nevím ze které značky vybrat, má velký vliv na výkon pokud člověk koupí z bazaru? dík
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 22. 12. 2012 20:06

Ked budes vyuzivat blesk pravidelne, tak urcite chod do Nikonu - napr. SB700.Ak nie (moj pripad), tak je vybornou alternativou Metz (moj pripad).
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 23. 12. 2012 07:39

dík, ty používáš jaký typ jen tak pro představu
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 23. 12. 2012 10:56

Metz 44 AF-1
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 23. 12. 2012 12:17

Jen technická - nečekej, že ti blesk osvětlí celou velkou tělocvičnu / kuželkárnu. V takhle velkém prostoru se dá blesk použít jen na dosvětlení. Jinak vznikají fotky typu "dva přesvětlené ksichty v tunelu" :)
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danny350 16. 1. 2013 14:52

Přátelé potřeboval bych poradit s výběrem blesku pro focení různých oslav v interiérech. Samozřejmě čím míň do něj budu muset vrazit tím líp, neb bude využívanej asi dost málo, ale zas aby k něčemu byl. Bude používanej pro Nikony D 3100 a P 7000 tak samo aby byl s oběma kompatibilní. V zásadě jsem nikdy blesk neměl takže vůbec netuším co a jak, nicméně jistě bych chtěl možnost jak plné automatiky tak manuálního nastavení. Vyklápění aby se dalo pálit o strop je jasná záležitost. Pak by bylo super kdyby se dal vypnout předzáblesk aby neodpaloval případné další blesky. A konečně nevím jaká je nevýhoda že u některých píšou: "propojení s fotoaparátem pouze pomocí středového kontaktu v sáňkách (nelze použít standardní synchronizační kabely)".

Já jsem koukal po tomhle nissinu nebo tomhle metzu. Kterej je lepší a proč, případně úplně jiná alternativa. Díky.
Danny350
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lucky-x 16. 1. 2013 18:01

Hodně záleží jaké máš nároky. Sám jsem nad neznačkovým bleskem dlouho přemýšlel a nakonec jsem stejně skončil u značkového a nelituju. Nicméně pokud rozhoduje cena tak to chápu.

Než začneš vybírat tak bych si dobře prostudoval jak blesk obecně funguje a jak ho požívat. Osobně blesk na přímo skoro nepoužívám nebo se o to co nejvíce snažím. Což je u těchto dvou hodně obtížné, s nimi totiž nemůžeš odrážet o stěny vedle tebe ani za tebou. To je velká škoda, takhle budeš omezen pouze tím stropem, ale dost často je strop barevný/daleko/atd...
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 16. 1. 2013 21:32

Ja bych sel cestou bazaroveho SB-800.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danny350 17. 1. 2013 11:25

Lucky-x píše:Hodně záleží jaké máš nároky. Sám jsem nad neznačkovým bleskem dlouho přemýšlel a nakonec jsem stejně skončil u značkového a nelituju. Nicméně pokud rozhoduje cena tak to chápu.

Než začneš vybírat tak bych si dobře prostudoval jak blesk obecně funguje a jak ho požívat. Osobně blesk na přímo skoro nepoužívám nebo se o to co nejvíce snažím. Což je u těchto dvou hodně obtížné, s nimi totiž nemůžeš odrážet o stěny vedle tebe ani za tebou. To je velká škoda, takhle budeš omezen pouze tím stropem, ale dost často je strop barevný/daleko/atd...

Cena rozhoduje dost, bohužel... ale to je asi zřejmé i z toho co mám za foťáky. Prostě se klasicky snažím z hovna uplést bič, ale zatím nepotřebuju práskat :mrgreen:
Díky za poznatek s otáčením. Nejde tento hendikep řešit difuzérem?

Petr - bazarovej SB-800 stojí přes šest litrů... 8-S
Danny350
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 1. 2013 14:25

Ja svuj SB-800 prodaval za 4500, pred necelyma dvema lety, to sly ceny nejak nahoru :)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lucky-x 19. 1. 2013 18:25

Všechno tohle je jen o tvých nárocích. Někomu možná difuzer stačit bude. Já tedy vidím v použití difuzeru a záblesku odrazem veliký rozdíl. Asi se dá za určitých podmínek získat s použitím difuzéru podobná fotka jako při použití odrazu, ale bude to nesmírně složité. Ten odraz je prostě o něčem jiném...

Difuzer stíny neodstraní jen je trochu zjemní.... navíc brutálně klesá GN. Při šikovném použití odrazu nemusíte stíny ve snímku vůbec najít. Záleží co očekáváte za výsledky... jestli chcete jen silnější blesk tak si levnější systémový blesk klidně kup :-)
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danny350 21. 1. 2013 14:31

Nemožnost pálit o boční stěny je samozřejmě mínus, nicméně potřebuju blesk (klidně bazarovej) kterej bude splňovat výše uvedené nároky a jeho cena nepřesáhne 3.000,-
Obávám se dle toho co jsem prosondoval na netu že blesky s otočnou hlavicí začínají tak na dvojnásobku...
Danny350
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 21. 1. 2013 14:48

Metz nedosahuje dvojnasobku ceny a bohate splnuje tvoje naroky...
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danny350 21. 1. 2013 15:16

Ještě teda http://www.megapixel.cz/metz-blesk-mb-44-af-1-digital-pro-nikon tenhle Metz za cca od 3.500,- nebo http://www.megapixel.cz/nissin-blesk-di622-mark-ii-pro-nikon tenhle Nissin za zhruba stejnou cenu nebo i ochlup levnější, ale to už nehraje roli. Co teda na tyhle dva typy?
Danny350
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 21. 1. 2013 16:01

jednoznacne METZ - historia vyroby hovori za vsetko. Za cias analogov bol Metz HIG END !
landov
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka