Jaký blesk pro Nikon?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Bartyx 13. 12. 2012 14:13

Zdravím,

chtěl bych koupit nějaký blesk na focení portrétů. Nejradši bych, aby měl TTL, ale šel přepnout i do manuálu a odpálit středovým kontaktem levným čínským odpalovačem. Mám totiž objednaný Yongnuo a odpalovače z eBay na ateliérový focení, ale chtěl bych něco přímo na foťák na ven. Bylo by super, kdyby měl integrovanou odrazku, ale přinejhorším dodělám.

Nemám peníze na SB-700 ani bazarově, ale chtěl bych něco podobnýho. Aby to už byl prostě blesk, co mi chvíli vydrží.
Koukal jsem na Paladixu na inzeráty, občas se tam objeví SB-28. Co si o něm myslíte? Splní požadavky?
Asi bych koupil něco z druhý ruky.
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 13. 12. 2012 15:52

SB-28 nebude 100% kompatibilní, protože je to starý blesk ještě z kinofilmové éry. Poohlédnul bych se po Nikon SB600, nebo po blescích Metz.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bartyx 13. 12. 2012 19:43

A jakej Metz bys doporučil, aby byl tak nějak na podobné úrovni, ale levnější než SB-600. Zatím nemám 4000, za které se dá sehnat.
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 14. 12. 2012 08:01

Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bartyx 14. 12. 2012 10:51

Ten nevypadá zle. A za docela slušný peníze. O tom silně zapřemýšlím. Penízky budou asi až po Vánocích, tak třeba ještě klesne trochu.
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod manasus 14. 12. 2012 14:34

Ahoj,
uvažuju taky o blesku a docela se mi líbí Nissin.
http://blesky.heureka.cz/nissin-speedlite-di622-mark-ii-nikon/specifikace/
http://blesky.heureka.cz/nissin-di866-mark-ii-nikon/specifikace/
Má s tím někdo zkušenost? Jde mi hlavně o srovnání s Nikoním SB-700 a SB-910.
Nechci za 2 roky kupovat třeba SB-910, protože to co potřebuju ten Nissin neumí...
Kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvody...
manasus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karelnojsky 14. 12. 2012 14:54

Co potřebuješ? Taky jaký máš tělo, třeba zjistíš, že to co potřebuješ, nezvládne ani tělo.

Doufám, že nechceš stavět Nissin proti dvakrát tak drahému originálu nejvyšší řady.
Karelnojsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod manasus 14. 12. 2012 16:30

Mám D5100. Ten vyšší Nissin se mi jeví jako velice slušná alternativa minimálně k SB-700. Nepotřebuju aby měl blesk extra výkon. Chci fotit zatím především na akcích a oslavách. Bylo by fajn, kdyby ten blesk umožnil třeba jen samotné ostření bez záblesku. Možná se časem dostanu i k používání 2-3 blesků současně ale nevím jak pracuje vzdálené odpalování. SB-700 umí odpálení zábleskem z integrovaného blesku v těle na manuál, nevím jak ten Nissin.
Kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvody...
manasus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bartyx 14. 12. 2012 18:31

Ale to neumí D5100. Teda aspoň si to myslím. Musí umět to Command mode a to umí snad až D7000 a vyšší. Nebo se pletu?
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vegan 14. 12. 2012 20:21

Pletete se, Command mode, musi umet fotak v pripade, ze ridis blesky systemovym bleskem, pokud ridis externim fotak vicemene ani nevi, ze ridi dalsi blesky, takze fotak to podporovat nemusi... Nissin 866 tohle vse umi ( ridit blesky vzdalene a odpalovat pomoci IR) a plus ma pomocny zableskovy reflektor, coz je naopak jeste lepsi vuci SB 700, SB 800, SB 900, SB 910, jedine co me na nissinu fakt odpuzuje je to menu a nutnost vnem cokoli nastavit je neskutecny opruz a strasne to brzdi, ale to se asi da prezit pokud si nezvyknes na ovladani Nikon blesku a neprechazis znich, take neni nejtizsi a mereni expozice neni tak presne jako u orginalu, ale to se da resit lehkou korekci vetsinou do minusu.

Edit: jeste jsem zapomel, ze v teplotach pod nulou tedy spis pod -10 neni zrovna spolehlivy, spis je nahoda, kdyz funguje, ale kolikrat se foti v takovych teplotach.
vegan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bartyx 15. 12. 2012 10:20

Já to pochopil tak, že manasus chce v budoucnu tenhle Nissin odpalovat integrovaným bleskem v D5100 společně s dalšími blesky. Proto jsem psal, že to neumí.
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bartyx 15. 12. 2012 21:21

Ještě se chci zeptat. Když koupím SB-700, kterej umí Master mode, jak odpaluje ty ostatní blesky? Zábleskem, nebo tím infra světlem? Dokázal by odpálit třeba ten lepší Yongnuo, kterej lze odpalovat interním bleskem?
Že bych třeba tím SB-700 bleskal o strop a tím číňanem bleskal pozadí, nebo tak.
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bartyx 20. 12. 2012 20:30

Ještě jedna věc.

SB-700 nebo SB-600? Rád bych ty cca 3k ušetřil (budu kupovat bazarově), ale neprohloupím? Je 700 o tolik lepší, než 600? Nebo stačí do doby, než stejně jako každej koupím SB-800 nebo 910? :D
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 20. 12. 2012 22:18

SB 700 je stejná třída jen novější model. Dá se říci, že SB 600 v ničem podstatném nezaostává.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vegan 20. 12. 2012 23:43

SB-700 pokud se nemilim umi Command mode, SB-600 se umi jen nechat vzdalene odpalit a navic pokud se nepletu neumi moc zohlednovat clonu, coz SB-700 je v tomto na urovni spise SB-800, ktera bliska o dost presneji.
vegan
Návštěvník

Další stránka