Výběr stativu (3000Kč)

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mirek Maier 28. 5. 2012 10:13

Dobrý den,
potřeboval bych poradit, jaký stativ koupit s cenou okolo 3000Kč. Fotím s objektivem 70-300mm a jelikož jsem začátečník, tam nemám zkušenosti se stabilitou různých stativů. Na hmotnosti vůbec nezáleží, stejně bych ho nosil v batohu. Který stativ byste mi doporučili? Za odpověď předem děkuji.
Mirek Maier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milav 29. 5. 2012 20:05

Já bych Ti doporučil stativy Vanguard (sám mám Alta233+ a jsem s ním maximálně spokojený) - za dobrou cenu ho mají tady:
http://eshop.fotolab.cz/product/stativy ... lta-233ap/
nebo
http://eshop.fotolab.cz/product/stativy ... ta-264-ap/
Sony Alpha A35, Sony 18-55 SAM II, Sigma 17-70 DC OS HSM, Sigma 70-300 DG OS, Minolta 50/2.8 Macro, Sony HVL-F42AM, Vanguard Alta+ 233AP
milav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karelnojsky 30. 5. 2012 08:18

Spojení "Na hmotnosti vůbec nezáleží, stejně bych ho nosil v batohu" je nelogické, zřejmě jsi stativ nikdy nenosil. Takže věz, že na hmotnosti na nošení záleží a to hodně, nezáleží na ni jen když budeš stativ převážet.

Další věc je kam se s foťákem chceš dostat, podle objektivu na makro to asi nebude a ani další kreativní umístění nebudou potřeba, takže pohodlně u něj stát, sedět, klečet nebo ležet? Při lehu bude stačit pytlík s rýží. :-)

Ono se říká, ten správný stativ je vždycky až ten druhý. Fyzika i ekonomika funguje, takže v téhle ceně je to jen o kompromisech a je třeba vymezit ty nedůležité.

PS: Doufám, že limit máš na samotný stativ, ne včetně hlavy.
Karelnojsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 30. 5. 2012 08:54

Co něco takovýho? Jsem koukal na filtry a vidim, že mají akci i na stativy... http://www.fotofilter.cz/66-superakce-- ... 0-_-hlava/
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Karelnojsky 30. 5. 2012 09:23

No Lavu bych si tedy dobře rozmyslel, byla to slepá větev, proto se ji taky všichni chtějí zbavit. Hlavně ta stabilita byla horší než hliník.
Karelnojsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mirek Maier 30. 5. 2012 18:10

Tak ten stativ bych netahal na nějaké extra tůry, spíše někam zajet autem, vzít vybavení a porozhlídnout se po okolí :). Našel jsem tenhle: http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p103482 ... -dx-stativ, prý by měl stačit, ale tu značku vůbec neznám a ani jsem nenašel recenze, tak nevím...
Mirek Maier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karelnojsky 30. 5. 2012 19:58

Taky neznám, říkám si jestli by si Škoda dovolil nabízet úplnej čínskej šmejd, ale dneska už není jistého nic. Vezmi sestavu, zajdi k nim, postav si to, osahej a uvidíš. Ale nějak na zázraky nevěřím.

Jen je zajímavé jak jsi vybral lehký a ultra přenosný model. :-) Ale co i s video hlavou se dá fotit.
Karelnojsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mirek Maier 31. 5. 2012 18:53

To, že je lehký je v tomto případě tak trochu náhoda, koukal jsem hlavně na nosnost, což má papírově slušnou a v mé cenové relaci neni zrovna dvakrát co vybrat. Ale asi budu muset opravdu jet k Škodovi a vyzkoušet
Mirek Maier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Poltergeist 2. 6. 2012 14:03

do této částky je vynikající Manfrotto 190Xprob
s hlavou 496 a 498 (či jinou)
Poltergeist
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cozmo 15. 2. 2014 16:50

Rád bych oživil toto fórum o mou nedávnou zkušenost s výběrem stativu a následným nákupem. Po nějaké době porovnávání jsem měl dva favority. Vanguard ABEO Pro a Gitzo. Jelikož bych musel první kupovat mimo ČR a druhý už použitý, hledal jsem dále. Navíc teprve začínám fotit a nevím jak dlouho mi to vydrží. Nechtěl jsem do prvního stativu vrazit hromadu peněz. V tom jsem narazil na stativy Giottos. Byl jsem rozhodnut pro nákup stativu Giottos LAVA MT 7360 na http://www.fotofilter.cz/. Pro jistotu jsem do zmíněného obchodu zavolal a vystětlil své požadavky. Byl mi doporučen stativ Giottos MT 9251 za necelé 2000 kč a k tomu ještě možná sleva 25%. Stativ s popruhem na rameno, pouzdrem a nářadím jsem měl během pár dní doma :-) . Nyní už mám stativ odzkoušen na nějaké ty krajinky, makro a produktové foto a mohu jen doporučit. Váha, manipulace a stabilita perfektní. Zatím nemám batoh a tak oceňuji přiložený popruh na rameno. Stativ zvládá bez problému i můj největší objektiv nikkor 55-300mm. Batoh asi nechám na jaro na kolo, jelikož na běžky to letos moc neni. Už mám ale v merku Lowepro Photo Sport 200AW (stativ se krásně připne dokonce do dvou poloh, už mám odzkoušeno) nebo Lowepro DryZone Rover, jelikož jsem na stativu dost ušetřil ;-)
Přílohy
Giottos.jpg
cozmo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fuck8r 22. 4. 2014 18:17

tak jsem dal na starší radu tady kolegy příšerky a koupil ten manfrodó set 055prob + 498 rc2 a mám doma žirafu + hama mládě :lol:

-- 22. 4. 2014 17:18 --

první reakce byla ou maj gaš :shock: 8-D hnáty o mnoho silnější než berle - unese to 100Kg - no a pak jsem zkusil maximální výšku jestli mně to dá opravdu až k oku ten hledáček bez hrbení a... hledáček byl ve 220cm :lol: :lol:
Přílohy
DSC00689.JPG
DSC00687.JPG
DSC00671.JPG
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 24. 6. 2014 19:27

Obrázek

transportovat tenhle stativ po exteriérech v masívním origo vaku docela brutus :lol:
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Astra.Z 1. 3. 2015 17:34

Oživím téma:
Prosím o doporučení stativového setu do 3-3,5t. Zvažuji Manfrotto MK294A3 http://www.manfrotto.com/294-aluminum-kit-tripod-3-sections-with-ball-head-qr.
Mám 190cm, takže požaduji výšku okolo 180cm, váha okolo 2kg, nosnost cca 5kg (zatížení max. malou zrcadlovku + setový 70-300), kulová hlava. Měl by být "značkový", nechci zázraky z ebay... -pro případné dokoupení náhradních dílů v budoucnu. Doporučíte jiný za lepší, nebo podobnou cenu?
Astra.Z
Kolemjdoucí