Jaký nejvhodnější difusor pro blesk na focení svatby

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Niffki 2. 4. 2012 10:34

Zdravím,

obracím se zde na Vás s dotazem jaký nejlépe zvolit difusor pro blesk Nikon Sb900 na focení svatby.

Za pár týdnů mám fotit svatbu ještě s jedním fotografem. U mě to bude moje první svatba a tak jsem docela i nervozní ale chci podat co nejlepší amatérské fotky. Proto váhám na výběrem vhodného difusoru. Mám ten základní, co se dává k blesku ale na svatbu přeci bych chtěl použít jiný.

Mám v oku tyto:
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p203184 ... it-difusor - tady se mi zamlouvá to mléčné zabarvení, je to k něčemu dobré?

http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p203167 ... it-difusor

http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p203168 ... ft-box-ltp

http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p203010 ... max-system

Můžete se prosím podělit o své názory a zkušenosti? Jaký nejlépe zvolit nebo nějaký jiný?
Focení bude jak u obřadu tak i v hospodě.

Děkuji
Niffki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 2. 4. 2012 11:42

Uz se to tu resilo nekolikrat. Vyhozene penize za predrazene znacky. Jestli tim mlecnym zabarvenim myslis ty barevne filtry, tak ja osobne s tim dobrou zkusenosdt nemam, pokud chci mit prirozenou pletovou barvu. Nasvitit totiz nekoho treba cervenym svetlem a pak se snazit doladit pletovku, to byl ukol nad me sily, ale treba to nekdo "dava".
Na vetsinu standardnich zaberu vyhovuje cepicka co je u SB-900 v baleni, pokud bys chtel svetlo/stiny jeste mekci, tak staci takovahle samodomo blbost za par korun:
http://www.youtube.com/watch?v=GdKOx-2Uiqs
Nevyhodou je, stejne jako u vetsiny difuzeru, ze pohlcuji vykon blesku. Neni tedy uplne od veci pri pouziti difuzeru zvysit citlivost a nefotit na iso100 pri f8 :)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Niffki 2. 4. 2012 12:27

Díky za tvojí reakci.

Tím mléčným zabarvením nemyslím ty filtry. Ty barevné filtry bych asi nijak nevyužil, ani nechtěl, možná jen při nasvícení pozadí, ale jsou tam v balení. Tím mléčným zabarvením jsem myslel, že ten samostatný difosor má takový nádech, asi trochu jiná barva než obvyklá od difosuru?

Videjko je príma, ale přeci bych chtěl něco jiného.. Nějak tomuhle moc nevěřím, nevím no a proto jsem tady, že :-)

Moje kritéria je spíše co nejlepší výsledky pro svatby - to mléčné nevím, třeba by to bylo dobré a taky co nesnažnější montáž na blesk a manipulace. Na cestě ani tak nezáleží,pokud ta cena bude odpovídat kvalitě.
Niffki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 2. 4. 2012 13:14

Difuzor musi byt mlecny, jinak by svetlo nezmekcoval ;)
Ja osobne bych si napr. s tou "kouli" od Fonga pripadal jak sasek (jednak kvuli designu, druhak kvuli absurdni cene), ale proti gustu...
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 2. 4. 2012 13:27

To mléčné zabarvení IMHO samo o sobě k ničemu není, jen to dělá větší difúzi.

Pro změkčení stínů je nejpodstatnější rozměr difusoru. Tedy pokud je to malý nasouvací difusor, tak výsledek nikdy nebude moc dobrý.

Já také používám podobné řešení jako Player - koupil jsem si v papírnictví A4 "modelovací podložku" z tenkého bílého plastu za asi 25 korun, vystříhnul z ní požadovaný tvar a upevnil na blesk. Než jsem to měl, tak jsem na jedné akci s vysokým oranžovým stropem používal bílý A4 papír, který jsem u blesku držel rukou a i když to vypadalo dost směšně, tak výsledky byly docela dobré.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivaneck 2. 4. 2012 13:43

Ty barevny filtry na svatbe uzijes lip, nez si myslis. Staci mistnost nasvicena zarovkovym osvetlenim a kombinace se bleskem. Pozadi bude krute oranzovy. Pokud pouzijes na blesk oranzovy filtr, barvy obou zdroju osvetleni se vyrovnaji a po vyvazeni bile budou barvy mnohem lepsi.
ivaneck
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 2. 4. 2012 14:10

To lemming:

A jak jsi nyní spokojen s tímto domácím udělátkem na blesk ? Taktéž mě čeká focení svatby a obřad bude v místnosti obložené dřevem, jak boky tak i strop, takže zřejmě budu muset bleskem napřímo.. Rád bych jej taktéž změkčil. A docela se mi zamlouvá to domácí udělítko, co drží u blesku pomocí suchého zipu. Jen jsem neviděl nikde výsledky?
Jseš s tím spokojen ?
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 2. 4. 2012 14:58

S tím udělátkem jsem zatím nic moc nenafotil, ale s odrážením o list papíru:

Obrázek

pokud je pozadí kousek za člověkem, stíny jsou pořád zřetelné, samozřejmě, ale aspoň o trochu měkčí - pořád lepší, než drátem do oka:

Obrázek
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod emet 2. 4. 2012 16:12

Ahoj. Já mám pro tebe ouplně jinou "radu". Pokud to jenom jde, tak blesk nech na tom druhém fotografovi a foť bez blesku. Nevím jak seš limitován technikou, ale lepší zašuměná fotka v čb než zabitá bleskem. Ten většinou zlikviduje veškerou atmosféru jak vidíš nade mnou. Leda mít jich víc externě a vytvořit si svojí nebo ho používat jen hodně decentně. Radši se braň blesku jak čert křížy a když už to bez něj fakt nepůjde, tak zvyš iso na únosnou mez a výkon blesku co nejvíc uber a použij co tam máš. A pokud budou mít novomanželé pochopení, tak můžeš i prodloužit čas a zmrazit pohyb bleskem.
Mě čeká svatba v rodině a blesk je to poslední o co se starám.
Ne nadarmo se říká Dobré světlo.
Tak Dobré světlo a hodně štěstí. ;-)
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 2. 4. 2012 16:48

emet: Tys tam byl, že tak dobře víš, jaká byla původní atmosféra? :D

V principu samozřejmě souhlasím, ale tohle zrovna byla situace, kdy velká místnost byla spoře osvícená úsporkama s naprosto zoufalou barvou světla, takže nebylo moc co zabíjet :D
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod emet 2. 4. 2012 16:56

:-D jako příklad "neatmosféry" jsou ale dobrý. To uznáš, ne? ;-)
Neměla to být kritika na tebe, jen příklad pro tazatele. Jestli se tě to dotklo, tak se omlouvám. ;-)
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 2. 4. 2012 17:42

Ne nedotklo - asi jsem měl dát ještě víc smajlíků ;) Jen jsem konstatoval, že někde je světlo prostě blbý a nic než přeplácnout bleskem se s tím dělat nedá. A nastává to relativně často, zvlášť poté, co se rozmohly úsporky :/
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 2. 4. 2012 18:51

Tak ono muze byt svetlo i dobre, ale fotte bez blesku proti okenicim napriklad. Nechtel bych byt pak tim umeleckym fotografem, ktery novomanzelum vysvetluje, proc jim neni videt do obliceje (pokud by tedy nebylo umeleckym zamerem naopak preexponovane pozadi).
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 2. 4. 2012 21:03

player: Jinak, jak jsem koukal na video, čím to máš přidělané? Já tam vidím nějakou širokou gumu nebo něco...
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jirifno 2. 4. 2012 22:35

Ahoj.
Je to připevněné normální širokou textilní gumou. To samé používám jako Player a zdá se mi to jako nejlepší a nejlevnější řešení. Návíc se s tím dá fotit jak na výšku, tak na šířku oproti různým bouncerům, které jsem měl možnost vyrobit a vyzkoušet. Samozřejmě to není na velké vzdálenosti. Tak 2-3 metry cca. ideální.
jirifno
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků