Poloprofesionální studiové osvětlení

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 29. 3. 2012 14:05

Dobrý den,
velice bych ocenil Vaše názory a zkušenosti týkající se mého problému.

Rád bych si v nejbližší době vybavil "domácí studio". Doteď jsem pracoval se sadou speedlightových blesků, ale absence modelovacího světla a mnohdy nedostatečný výkon mě přesvědčily k upgradeu. Hledám proto kvalitní záblesková světla v hodnotě 10 až 15 tisíc korun. Jelikož finančních prostředků není právě nadbytek, rád bych si pořídil světla univerzální (a doplním je o stávající speedlighty), a tedy spíše světla s vyšším výkonem i možností nastavení co nejnižšího výkonu (dělám od makra, produktových fotografií, přes portréty, po full-body shots a v nejbližší době i větší skupinové scény v určitém prostředí).

Můj velký problém je, jakou značku zvolit. Rád bych zvolil nějakou "střední cestu", protože levné čínské bezejmenné záblesky považuji za vyhozené peníze a Profoto apod. jsou v současné době dalece nad mými možnostmi.
Jako možné řešení se nabízí Fomei nebo Bowens (dokonce, jestli se nemýlím, používají stejný bajonet). Problémem je, že Fomei ne tak úplně důvěřuji, co se týče kvality (možná je to jen předsudek), a u Bowense nevím, kdo by jej u nás prodával.

Velice bych si cenil Vašich názorů ohledně těchto značek, jejich kvality a případně návrhů jiných adekvátních alternativ.
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daf 29. 3. 2012 14:44

Tady je pěkný článek. Na konci jsou i různá doporučení.
http://www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/f ... dpalovace/
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honzinulanek 29. 3. 2012 21:53

Donedávna jsem řešil podobný problém, nakonec jsem koupil Fomei Digitalis 400. S tím omezením výkonu, tohle umí 1/64, mám studio 4x5 metrů a výkon je až až. Clona 8 běžně na nejnižší výkon. Takže jestli chceš používat F2 apod. buď kup v klidu 200 nebo o řeš ND filtrem.
Přechod z klasických blesků stojí za to.
honzinulanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavel.tenista 2. 4. 2012 23:10

Výrobci Fomei, Bowens pouzivaji stejny bajonet. Stejny bajonet pouzivaji dokonce i cinnsky vyrobci Photon Europe, Menik, Falcon Eyes apod.

Z tech cinskejch jsou asi nejlepsi ty Photony - chvili jsem s tim fotil, fungovalo to, ale moc dobrej pocit jsem z toho nemel. V tom atelieru mely stary Photon Milenia - ten kluk mi rikal ze tam mel treba puvodni vybojky a ze ty svetla jsou spolehlivy. Chodil jsem tam asi 4 mesice a pilotky tomu tedy praskaly porad. Taky kdyz se dal na to svetlo velkej tezkek octabox, tak ty svetla neudrzely smer a sjizdely dolu... Levny svetla, zit se s tim dalo..

S Fomeiema jsem fotil taky parkrat a nemel jsem z nich uplne spatnej pocit. Az si budu zarizovat atas jednou svuj tak si je asi koupim kdyz nebude na Bowensy. Fomei ma zarucu 5 let, coz je taky dobry. Fomei navic na bazaru prodava i repasovany svetla viz. http://eshop.fomei.com/cz/kategorie/stu ... &SORT=Down
Treba 1200Ws svetlo repas se necha koupit za nejakejch 9000 s dani tzn. kdyz odectes dan tak za 7500 coz je supr.

Mno a Bowens? Prodavaho v Cechach firma Ades http://www.ades.cz/ Na ty svetla je dozivotni zaruka, myslim ze budou super, ale jestli to chces na doma tak je to mozna i trosku zbytecny. Bowens je kvalitnejsi nez Fomei, to urcite, ale ten Fomei je fakt o dost levnejsi.

Urcite bych byt tebou sel do svetel s Bowens bajonetem - potom muzes kombinovat klidne i ruzny znacky. Koupit treba 2x 500ws Bowens a 1x 1200Ws Fomei, ktery by u Bowense stalo raketu. Budes to mit vsechno stejnej bajonet.

Nesel bych do znacek typu Hensel (ten jsem si blb koupil ja :-)), Elinchrom, Profoto, Broncolor... Myslim ze vsichni maji kazdy svuj bajonet a dela se na relativne malo prislusenstvi... Dela se drahy znackovy ale takovy ty veci, ktery pouzijes jednou za uherskej rok si muzes koupit klidne nejaky cinsky...

Takze asi tak :-) Doufam ze ti to pomohlo :-)
Caonon 400D, Canon 16-35 f2,8L, Canon 70-200 f4L, Canon 50 f1,8.... Teď jěště vědět, jak s tím zacházet...
pavel.tenista
Návštěvník