Hledám levnější stativ

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pepinoroyale 5. 3. 2012 18:50

Dobrý den,
mám foťák IXUS 300HS a sháním pro něj nějaký solidní a přesto co nejlevnější stativ. Rád by jsem stativ používal především k focení hmyzu, ale i k panoramatům. Líbilo by se mi tedy co možná největší rozmezí nejnižší a nejvyšší vyšky stativu. Mohli by jste mi něco doporučit? Když jsem něco hledal sám, tak jsem se ztrácel v kvalitě zpracování, praktičnosti..

Děkuji
pepinoroyale
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landov 5. 3. 2012 19:28

landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomash. 6. 3. 2012 03:03

...a nemá někdo zkušenosti s: http://www.daganet.cz/stativ-triopo-c258-hlava-kj2-p-1168.html ???
A ještě vypadá zajímavě tohle: http://www.stativy.com/stativ-victory-3010-p125

Jenže netuším, jak jak moc budou použitelné. Nemá někdo ten Victory? Na první pohled se mi líbí ale přeci jen, bude to čína... Zajímalo by mne, jestli to udrží DSLR + 70-200mm.
Tomash.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 22. 4. 2012 17:11

ahoj, nemá někdo zkušenost s tím manfrottó stativem? :arrow: http://www.vmshop.cz/index.php?ware_id=223499

potřebuju něco na ten můj 800g Fudži HS30 :-))
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 22. 4. 2012 20:00

Pozri si parametre a ak ti vyhovuje váha, rozmery ak ho neplánuješ celý deň nosiť, tak áno je stabilný. Tá váha a rozmery s nosnosťou sú vhodnejšie na zrkadlovky s vačšími objektívmi. Na tvojom mieste by som pohľadal niečo menšie, ľahšie a s guľovou hlavou.
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fajkusj 23. 4. 2012 20:15

Zdravím, stativ, který uvádíš pod názvem Victory jsem koupil před lety u Škody. Stativ mám dosud, považuji jej za dobře provedený s výhradami (popíšu dále). Je ze železa a duralu, poměrně silných trubek, horní má průměr 28 mm. Stativ je tedy relativně těžký, ale díty tomu taky tuhý a stabilní. Po vysunutí se nohy neprohýbají a nepruží, takže když tuhle vlastnost srovnám například s Manfrotem (055), tak je tenhle lepší. Tuhost nastavení páček na nohách a tuhost vyklápění lze nastavit. Nejméně tak jednou do roka jsem si s tím ale musel pohrát (nastavení imbusovými klíči). Používal jsem stativ ve vodě v létě i zimě (v ledu) a to beze škod (plasty bez problémů), snese i drsné zacházení. Plastové špunty na zakončení nohou se mi nikdy nepodařilo sundat. Slabina stativu byla uchycení střední tyče - bylo řešeno maticí kolem tyče (jako u Trioppo). K utěsnění se používá plastvý kroužek s výstupky a ty výstupky jsem opakovaným utahováním oddělal. Takže střední tyč mi dotáhnout jde, ale až na několik pokusů, nic pohotového. Nová generace má uchycení střední tyče už řešeno nově. Stativ sloužil dva roky, dnes ho beru jako stativ na světla, jako hlavni stativ dnes mám Giottos. Protože popisuji stativ starý asi pět let, tak je možné, že nabízený je nové generace z jiných materálů. O hlavě nic nevím.
fajkusj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Poltergeist 24. 4. 2012 20:58

co takhle Manfrotto 190 XPROB ? je o hodně menší a lehčí než 055 XPROB
menší a levnější už spíše nekupuj, možná Horussbernu ale je to velká neznámá
levnější = horší, jestli pak vadí že ten stativ Mf 190XPROB je moc velký a těžkký, tak pak jedině koupit dražší co je stejné velikosti a nosnosti, ale je vyroben z lepšího materiálnu (tento je dobrý aluminium) jako třeba karbon atd (Gitzo)
protože si nedovedu představit že na Panorama či Makro bys použil něco jiného bez chvění, kývání
atd - a to počítám že to je nějaký Pentax K10D, natož těžší foták

a jelikož jsou tyto 190 x 055 Mf s názvem XPROB, tak můžeš střední tyč vysunout, otočit, do pravého úhlu a nohy rovněž rozložit tak, že to jde 10cm nad povrchem umístit takže se dá hodně nízko fotit
Poltergeist
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 24. 4. 2012 22:02

toto se mi líbí: řepa + hnáty .. ale to jsme na 5ti :-)

mám ultrazoom, nejsem žádnej profi :D , a potřebuju stativ sporadicky na panoráma, nějakou tu řeku a mraky nad polem na dloouhou expozici a noční snímek jsem chtěl zkusit , žádný extrémní podmínky, časté používání, 4Kg fotoset apod.

koukám že se daj koupit nějaké HAMA komplety za 600Kč, ale aby to nebylo horší než z ruky :lol:

takže nějaký komplet za 2-3,000 max (spíš s co nejlepší stabilitou před funkcema jako 700° otáčení 6ti směry, od 0,1cm nad zemí apod.)
Fuck8r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Poltergeist 24. 4. 2012 22:14

ve Fotošoda měli před 14ti dny 190 XPROB + 496 RC2 za cca 4 tisíce, problém je s tim že ty levný nebrat, to se viklá, brní, to je nepoužitelný anebo na příslušenství = blesky

pak jedině ohebný malý stativ, elastický = Gorrila pod, který se dá tvarovat a omotat kolem zábradlí

hlavu bych řekl že stačí 496 RC2 Manfrotto, ale ta nejde otáčet, na panorama jde až 498 RC2, která je dost robustní, jde otáček kolem osy
Poltergeist
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 28. 4. 2012 16:16

lol tak jsem dostal stativ k narozkám.. Hama star z Penny :D

vypadá to tak na 140cm hledáček... to je stativ pro liliputy or what? :shock:
Fuck8r
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Poltergeist 29. 4. 2012 21:45

Fuck8r: Hama nebrat, to je spotřební zboží, ani levné filtry ani stativy

a co se týče Manfrotto 055 XPROB tak ten je výborný, ale možná až moc velký, asi lepší bude vzít menší Manfrotto 190 XPRO , 190 je menší něž 055, nyní k nám jde serie 290 a tu nebrat,

důležité je XPROB označení = může se vytáhnout tyč přes kloub a může se stativ rozložit už cca 10cm nad zemí, tj. rozdíl od ostatních které nemaji XPROB v názvu a jsou levnější, což se hodí kvůli makrofotkám atd,

oboje testováno s Nikon D200 s gripem a 70-200 F2.8 (tj těžké tělo a těžší objektiv)

pak jde o tu hlavu, tam je 3 cestná, což je levnější na výrobu něž fluidní, doporučuji tu fluidní, pokud to je na normální focení. od Manfrotta 494 nebo 496RC2, 498RC2 je už dost robustní, ta se otáčí 360° = má zámek na panoramatický focení, 494 a 496 fluidní to nemaji, jinak se tam dá dát jakákoliv hlava od jakýhokoliv výrobce
Poltergeist
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 29. 4. 2012 21:47

i levný je lepší než žádný
Rattus rattus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 29. 4. 2012 22:15

Pokud člověk potřebuje stativ 2x do roka, Hama Star vhodné velikosti v pohodě vyhoví, věřte nebo nevěřte. Na časté používání to ale není, ty plasty na něm moc nevydrží.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kentus 30. 4. 2012 21:19

Hamu bych v životě nekoupil. Kamarád mi ji jednou půjčil, měl jsem na něm danou kameru a rychloupínací mechanismus se samovolně uvolnil, takže kamera skončila na zemi. Pro případné šťouraly: samozřejmě, že jsem to předtím kontroloval a držela jak měla. Stabilita je taky nic moc. V porovnání třeba s jakýmkoliv Velbonem je to k smíchu.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 30. 4. 2012 21:36

jj na první dotek je to ***** :D .. beru to jako startovací tripod, jediný co se mi líbí je velikost - složenej zabere to co 1L termoska, takže v pohodě do menšího batůžku
Fuck8r
Návštěvník

Další stránka