Softbox pro ples

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod GESTIK 12. 1. 2012 13:42

Dobrý den chtěl bych se zeptat jaký softbox by jste mi doporučili pro focení plesů mám vybrané dva ale nevím který bude vhodnější. nebo jestli raději použít bouncer ale to se mi pak moc nelíbí fotky focené na výšku pro to že to na postavu vrhá z boku celkem ostré světlo přikládám odkazi na tytoto dva softboxy.
http://www.fotofanda.cz/e-shop/softboxy ... ni-blesk-2
http://www.fotofanda.cz/e-shop/softboxy ... ni-blesk-4
GESTIK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozakm 12. 1. 2012 14:18

Ani jeden.
První je příliš malý a efekt změkčení světla bude zanedbatelný.
Druhý nafukovací (co jsem měl možnost vidět) je hodně průhledný a taky moc nezměkčí. Navíc už docela překáží
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 12. 1. 2012 17:09

Vyhozene prachy, uz jsem to tu jednou psal. Tohle vyjde na par korun, doslova:

http://www.youtube.com/watch?v=GdKOx-2Uiqs

Vysledek:
Obrázek
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 12. 1. 2012 17:12

Viz Player. Všimni si, jak má natočenou hlavu blesku o 90°, kratší stranou dopředu; pak se zbavíš bočního nasvícení při focení na výšku.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jirifno 12. 1. 2012 18:48

player píše:Vyhozene prachy, uz jsem to tu jednou psal. Tohle vyjde na par korun, doslova:

Mohu se tě zeptat z čeho to máš dělané. Já jsem zkoušel modelovací bílou podložku vystřiženou na požadovaný tvar a na blesku mám širokou gumu, ale vůbec mi to, jak tobě při tom "máchání", nedrží.
jirifno
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 12. 1. 2012 18:55

To bile jsou vystrihle tvrde PVC desky, nejaka sablona na tiskopisy z papirnictvi a kolem mam sesitou dokola sirokou gumu z krejcovstvi ;)
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jirifno 12. 1. 2012 19:30

Tu gumu to mám taky tak. Jen mi nejde do hlavy, že když tím máchám jak ty, tak mi to vždy odletí v dál. Já jsem právě koupil tu modelovací podložku. Je lesklá a hladká. Jestli to nebude tím. Jinak by to bylo super.
jirifno
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 12. 1. 2012 20:26

Tak musi to byt fest stazene, jako kondom :D
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jirifno 12. 1. 2012 20:53

Vic už to asi ani nejde. Mam to si myslim dost fest. A do svěráku se mi blesk fakt dávat nechce. :-D
jirifno
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 12. 1. 2012 21:17

Kdyz to nejde silou, tak to pujde jeste vetsi silou :D
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vasp 12. 1. 2012 22:12

dle hesla kšandy a pásek - zkus přidat samolepicí suchý zip, aby deska nevyklouzla... :-)
vasp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jirifno 12. 1. 2012 23:17

Tak jsem oprášil zbytek té modelovací podložky a upravil technologii. Už to drží i bez zipu a svěráku. Jen s tou gumou. Normální textilní. Zítra musím do města pro další, protože se mi to nevejde do batohu ani brašny. Tak poupravím rozměry a bude to OK. :-D
jirifno
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 13. 1. 2012 08:02

To chce novou brašnu :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MrHoubitch 13. 1. 2012 08:36

To se lehce řekne, novou brašnu. Jenomže ve větší brašně bude poletovat foťák a bude tam prázdné místo na pár objektivů...Už to mám, chce to zrovna i novou kreditku a vše půjde jako na drátkách :-)
MrHoubitch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 13. 1. 2012 09:15

Taky zkusím, podle návodu postavit. Nedávno sem koupil http://www.photoneurope.cz/nabidka/pris ... ovy-blesk/ a když se použije i to vnitřní (na suchý zip) plátno, tak to funguje celkem dobře. Ale je to už hrozně velký na nošení na foťáku. Ale na stativu v pohodě.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Další stránka