fotobrašna pro cyklistu

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod celim 1. 7. 2010 13:58

Byl jsem na cyklistickém zájezdu s mým novým DSLR K7 a byl tu problém. Můj starý kompakt jsem měl zavěšený na řídítkách a tak stačilo si rozkročmo stoupnout na zem a hned jsem mohl fotit a to mi nyní nesmírně schází. Tak jako jsem byl dříve líný vyndavat zrcadlovku z báglu na zádech, nebo z brašny na nosiči, tak nyní již ani jinou možnost nemám, protože nemám jinou možnost(kompakt definitivně kleknul). No a to neustálé slézání z kola mě pěkně iritovalo. Proto se ptám po zkušenostech, jaký batoh na řídítka koupit. Chtěl bych co nejmenší a ty, které jsem zatím viděl mi přišly dost rozměrné a dále bych chtěl, aby se dal snadno odejmout, když chci kolo opřít a vzít si ho sebou. Čím menší, tím lepší, další příslušenství bych ponecal v batohu na nosiči(objektivy), který stejně povezu.Také bude asi mít menší vliv na řízení a bude na řídítkách méně překážet.
celim
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 1. 7. 2010 14:48

su take ruksaciky s 1 popruhom cez jedno plece a pasom okolo pasu. Pri zastaveni sa sklznes ruksak dopredu a vsetko mas poruke (otvaranie ma z boku, ktore sa po sklznuti dobredu dostane hore)

napr. Lowepro SlingShot a velkost si uz vyber aku chces.

otec stim jazdi na bicykli ja som uprednostnil klasickejsi ruksak s 2 popruhmi, kvoli vahe/mnozstvu prisusenstva) a je to odost pomalsie pri vytahovani.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod celim 1. 7. 2010 15:09

Vím, co máte na mysli, ale to mi přijde vhodné nejvýše tak u nás. Já jsem se nyní vrátil z jižní Francie a ještě teď jsem z těch kopců zpocený a při představě, jak bych byl pod uchycovacími popruhy zpocený, tak bych toto řešení nebral. Proto jsem chtěl něco malého na řídítka.
celim
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 1. 7. 2010 15:44

V nejnovějším DIGIfotu vyšla recenze brašny Sport Arsenal 310, viz:
http://digiarena.zive.cz/vychazi-nove-digifoto-7-82010
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 2. 7. 2010 10:05

odkedy som prestal jazdit poctivo a pribral som par kil, tak sa potim ci mam ruksak alebo nie.
Ruksak ma dobre urobenu zadnu stenu (technicka mriezka a odvadzanie potu), takze aj ked moja foto vybava vazi 6kg tak nejake extra potenie nepocitujem, skorej bolesti chrbta pri 60km+ a dlhsich strekach. (pri turistike aj dlhsie trvajucej mi to nevadi ...)

Na ridikta by som si daval tak max 0.5kg-1kg viac urcite nie. (lubovolna zataz na riditka dost zhorsuje ovladatelnost)

Jasne, ze pri trasach ala

Obrázek
(http://ibike.host.sk/bolo/chorvatsko/index.html )

kde denny priemer bol 123km a celkova prejdene streka na bicykli bola 1853km. (ta zelena streka) Je jedinou variantou nosic a bagel na zadne koleso (velky bagel 20kg++ ;)) + kompakt do dresu.

BA - Vynne jazero (http://ibike.host.sk/bolo/vynne/index.html) zase kladlo uplne ine naroky na vybavu, co najmenej veci a co najpoholdnejsie (to bolo cca 500km za 31h ...) (veci isli vlakom)

Hrebenovka na MTB BA- mala karpaty, biele karpaty, mala fatra az polske hranice zase nic nedovolu namontovat na bicykel a vsetko len na chrbat.... (MTB-cko, zjazdy robit s vecami na bicykli je nerealne)

A aky som cvok som asi dokazal ked som isiel sesternice na svadbu do Petrikoviec z BA na bicykli ;), BA-kuty vlak a potom bicykel 233.7km priemerna rychlost 25.6 km/h (vcatne zastavok, priem na bicykli tahania bol cez 28km/h, isiel som to na horskom bicykli lebo som tam chcel pobehat nejake kopce). To zase potrebujes nieco velke a pevne aby sa ti tam zmestil oblek :-P.

Tym len chcem povedat, ze neexistuje jedno univerzalne dokonale riesenie .... ciklistika je siroky pojem a skusenosti snou mam a skoncil som na ruksaku (presiel som vsetkymi variantami vcetne riditkoveho baglu).
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dropsyy 2. 7. 2010 13:47

Tak já bych zrcadlo do brašny na řídítka nedal. Batoh. Těch možností je víc, já používám Kata 3in1 a jsem spokojený.
dropsyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radek72 2. 7. 2010 20:42

Zrcadlovku bych taky do brašny na řídítka ani na nosič nedal, vozím ji v batohu na zádech. Nejlepším řešením by asi byl nějaký batoh s bočním vyjímáním foťáku, dnes už jich je k dispozici několik typů
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník