rada ohladom blesku

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod iggi 22. 5. 2010 06:29

Mam pozicany blesk Sigma EF-530 DG SUPER... je to pravdepodobne blesk urceny na nikon. Bude fungovat aj na canon? ci to treba iny? A ako poznam na aky typ fotoaparatu je urceny?

diky :)
iggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 5. 2010 07:00

Podle této recenze: http://www.foto-test.cz/index.php?pg=te ... &nahled=15

ano: Po nasazení blesku Sigma EF-530 DG Super na fotoaparát Canon 350D je nutné navolit si provozní režim tlačítkem MODE na LCD displeji. Konkrétně je třeba navolit režim E-TTL. U tohoto režimu se na LCD displeji zobrazí tyto informace:

režim blesku: E-TTL
aktuální číselná hodnota zoomu
dosah blesku
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iggi 22. 5. 2010 07:15

dik ale ked stlacam tlacidlo mode tak tam su rezimy ttl, ttl-bl, M, Multi a take dva blesky...
ked dam ttl sice odpali blesk ale akosi to nekomunikuje s fotakom, dava na automatiku casy ako keby nebol blesk pouzity...
teda nemal som este nikdy externy blesk :)
a v menu fotoaparatu ked dam nastavenie externeho bleksu napise ze je blesk nekompatibilny alebo je vypnuty....

aj podla pinov kde sa blesk zasuva sa mi zda ze nie vsetky sa vyuzivaju,. ale to sa mozem mylit...
co s tym?

dik :)
iggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pufko 22. 5. 2010 07:45

Blesk určený na Nikon nebude určite automaticky fungovať na Canone, možno len v man. režime, inak by výrobca nevyrábal modely určené pre konkrétny systém. Jediné výnimky tvoria Olympus/Panasonic a Pentax/Samsung
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 5. 2010 09:08

Canon aj pri vlastnych bleskoch pouziva pomerne dlhe casy (aby bola expozicia sceny rovnomerna)
Ondrej Bobek
Návštěvník