Nikon SB-800 Vs. SB-900

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozza 23. 2. 2010 22:30

Zdravim. Chci se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s těmito blesky. Oba patří asi k tomu nejlepšímu co by se dalo pořídit, ale někde jsem četl o problémech s zahříváním kterým trpý SB-900. Taky o pojistce, která tomu zabraňuje, ale s následným problémem dlouhého nabíjení. Zkrátka jsem se rozhodl pořídit jednoho z nich a prosím o radu nebo názor na ně. Díky ;-)
kozza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza729 23. 2. 2010 23:01

Vzhledem k tomu, že SB 800 už jako nový neseženeš a po bazarech je jich málo, tak už proto je volba jasná. Nicméně i kdyby se osmistovek válelo po prodejnách mraky, tak i tak bych Ti doporučil SB 900, a to zejména pro jeho všestrannější využití, jednoduchost ovládání a rozsah zoomu. Umí taky automaticky rozpoznat DX a FX. Co se týče přehřívání, tak ta je vyřešena jednak větší konstrukcí těla a jednak právě tou ochranou. Přehřátých osmistovek jsem pár už viděl, SB 900 ani jednu.
Honza729
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Honza729 23. 2. 2010 23:02

Jo a nabíjení je kratší než u osmistovky.
Honza729
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 23. 2. 2010 23:04

Ahoj, jakožto amatérský fotograf klubových akcí, koncertů apod. se pohybuji mezi fotografy, kteří mají různou techniku napříč všemi možnými značkami. Dost mých známých má onen SB 900. A všichni nadávají, že se přehřívá... dosti často je na akcích vidím, jak čekají, až jim kontrolka zhasne, aby mohli fotit dál. Znám i jednoho klučinu, který tu ochranu proti přehřátí dlouhodobě ignoroval a blesk mu odešel - následovala reklamace... To je asi jediná výtka na SB 900, ostatní je na něm super (především výkon a možnosti nastavení - vlastní zkušenost). Bohužel na to přehřívání si hodně lidí stěžuje. Dá se to ale obejít externím battery packem. Je to ale investice navíc... Myslím, ale že pokud člověk fotí s rozmyslem, nestřílí imr vére x fotek za sebou, tak se nějakého přehřátí nemusí bát. Ikdyž propásnout ten pravý moment při svatebním obřadu kvůli přehřátému blesku by mohlo dosti na*rat, a nejen fotografa, ale i svatebčany.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Honza729 24. 2. 2010 00:08

kelav: Cau, jsi si jisty, ze ti uzivatele aktualizovali firmware blesku ? Ten totiž řeší právě ten problém o které píšeš.
Honza729
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 24. 2. 2010 00:26

co ma externi battery pack spolecneho s prehrivanim blesku?
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 24. 2. 2010 10:14

Honza729: Tak to nevím, vídávám se s nima jen na akcích, dál mě to nezajímá...
Ggrand: Co? Snad to, že se ti nezahřívají baterky v blesku a tím nezvyšují teplotu.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozza 24. 2. 2010 11:27

Díky za komenty, už mám víc jasno.
kozza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ggrand 24. 2. 2010 13:18

kelav: myslim ze s teplotou hlavy a vybojky je to zanedbatelne
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 24. 2. 2010 14:28

přesně tak, nový firmware zvyšuje hranici "přehřátí", která byla dost nízko. Jinak o tý 900ce taky uvažuju, škoda že filtry rozpoznávaj až D3/D700 apod.
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Duroslav 25. 2. 2010 14:50

ggrand píše:co ma externi battery pack spolecneho s prehrivanim blesku?

Má spoločné to, že blesk sa prehrieval hlavne kvôli batériám, ktoré sa hriali vplyvom vysokého odberaného prúdu a nie kvôli hlave.
Pokiaľ sa použije externý battery pack, od neho sa už telo blesku nemá ako prehrievať.
Duroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Honza729 25. 2. 2010 20:11

:-) to určitě ne...
Honza729
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 25. 2. 2010 20:24

Duroslav: priznej se, ze ty zadny externi blesk nemas! Zkousel jsem schvalne blesk potrapit a ze by se baterky hraly se neda rict, za to hlava je dost tepla a asi kondenzator,ale proste baterky NE.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 26. 2. 2010 06:22

Nekvalitní baterky se při vysokém odběru můžu zahřát... a opravdu hodně nekvalitní můžou klidně i vytéct. Ale to platí pro vše, nejen pro blesky.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Duroslav 4. 3. 2010 01:00

ggrand píše:Duroslav: priznej se, ze ty zadny externi blesk nemas! Zkousel jsem schvalne blesk potrapit a ze by se baterky hraly se neda rict, za to hlava je dost tepla a asi kondenzator,ale proste baterky NE.

Externé blesky mám 3. Skúšal som s SB-900 odpaľovať za sebou blesk v M1/1 pokiaľ nezasignalizoval prehriatie. Keď som z neho vybral baterky, boli úplne žeravé.
Duroslav
Návštěvník