Fotobatoh-zkušenosti

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Jana4 25. 1. 2010 16:07

Dobrý den,
nějakou dobu se zaobírám myšlenkou, že si konečně pořídím dvoukomorový fotobatoh.
Musí se mi do něj vejít Canon eos 1000d s nasazeným 55-250is, dále 18-55 is, filtry a další takové "blbosti" . A nahoru pak věci na rodinný jednodenní výlet tj. pití, svačina, nějaká bunda apod. z venku by na batoh měl jít připevnit stativ, nejlépe v ose batohu, neměla by chybět pláštěnka.
Mým požadavkům vyhovuje Lowepro Primus aw a nebo Lowepro Primus Minimus aw. Do obou se mi fotovýbava vejde, ale opravdu mi přijde hodně ujetý přijít do obchodu a zkoušet do batohu narvat svačinu pití a oblečení :-)
Takže kdyby se náhodou našel někdo, kdo má s těmito batohy zkušenost a prozradil mi co se do horní komory vejde, bude jenom ráda.
Jana4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Objektiver 27. 6. 2010 09:57

Zaujímavé video o PMinimus je na http://www.youtube.com/watch?v=wOz1HNcSeY4. Aj mňa by zaujímala nejaká info o tom priestore mimofotografickom, zdá sa dosť mrňavý.
Objektiver
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pufko 27. 6. 2010 10:37

Ty si kúp batoh na foto výbavu, a manželke kúp batoh na svačinu... Pitie by som "nad" techniku osobne nikdy neuložil... Každý dvojkomorový batoh mne pripadá velký a zaroven malý pre výbavu, zvlášť ak by som šiel fotiť niečo kde tu vrchnú komoru nepotrebujem absolutne ničím zaplniť, v tom prípade si dosť biedne držia svoj tvar a pripomínaju vrece zo zemiakmi, vid video...
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radek72 27. 6. 2010 12:59

Já když jsem kupoval fotobatoh (v mém případě Lowepro Rover Plus AW), tak jsem u Škody v obchodě tu největší techniku do batohu a do horní komory jsem si dal 1,5l petku (moje podmínka pro fotobatoh) a složenou větrovku. To že se tam vejde i svačina a další drobnosti bylo vidět. Paní prodavačka mi dokonce byla ochotně z vedlejšího oddělení půjčit stejný stativ, který mám doma, abych si mohl vyzkoušet na vlastních zádech, jak se to ponese. Minomálně v tomto obchodě jsou velmi tolerantní, ale klidně bych to zkusil i v jiných obchodech, za optání nic a trapně bych se rozhodně něcítil, ty jsi zákazník, ty nechceš kupovat zajíce v pytli a oni chcou tvoje peníze.
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Niffki 28. 6. 2010 06:31

Kata 3 in 1 33 nebo 22 :-)

Ten mám vyhlednutý já. Do spodní komory v poho dostaneš výbavu a možná ti kousek místa zbyde. Do horní menší komory dáš rohlíky a jablka a do zadní komory místo notebooku dáš hezky složené 2-3 trika, mikiny... :-) jen na stativ se musí asi přikoupit ješte nějaký malý držák, který připevníš na baťoh...

http://www.kata-bags.com/productFRM2HS. ... sion=Photo
Niffki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lorenzo pipe 28. 6. 2010 07:38

Držák stativu pro KATU má nosnost 2kg což může být limitující
lorenzo pipe
Návštěvník