Univerzální batoh, pomoc s výběrem

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Sattero 2. 1. 2010 17:32

Zdravím! Tak sem se rozloučil s brašnou, kterou sem nechal čistě pro starý Soňák, který putuje v rodině a k této příležitosti sem se rozhodl vybrat nový batoh nebo brašnu pro svůj Nikon D5000 (+seťák a do budoucna nejspíš +1 objektiv, filtry, nabíječka, paměťovky atd., však to znáte). Spolu s tím bych chtěl nahradit svůj poloroztrhaný batoh od Gemmy pro školní a výletní záležitosti, který si zažil trochu více než je zdrávo (a proto už není moc zdráv).

Problém je v tom, co vybrat. Cenově bych se chtěl vejít do 4500Kč, což je docela velká částka. Jelikož studuji, hodilo by se mi, kdyby šlo v batohu/brašně nosit mimo foťák a příslušenství i několik sešitů (6ks max - A4) a knih (taky jen pár - 2x A4 a dvě menší) a taktéž aby bylo místo pro můj malý MacBook 13" (a nejlépe do budoucna i pro 15,4", není ale podmínkou) s nabíječkou a páru příslušenstvími. Lze něco takového vůbec realizovat? Tedy zakoupit? Prozatím sem se výběrem dostal k brašně Crumpler New Delhi a kožené Master Delhi (velikost 620), ale na výlety a nošení docela těžké výbavy a věcí to není nejvhodnější řešení (na 1 rameno) a poté k Lowepro CompuPrimus AW, který vypadá dobře (v černé, nemám rád barvičky na oblečení) a zdá se být použitelný, ale fotky nikde neukazují jak by si to poradilo s mými podmínkami (tady by se mi hodilo poradit od někoho, kdo ten batoh má).

Případně jaký jiný? Vím, že je to docela složité na výběr, ale nechci nosit brašnu s foťákem a ještě batoh s páru věcmi s flaškou pití a svačinkou a mikinkou... Sice bych do školy mohl nosit nadále Gemmu, ale často sem domluven přímo ze školy někam s přáteli se učit fotit, takže proto ta kombinace :) Pokud by to ale nešlo, tak alespoň ta kombinace foto+noťas+příslušenství+nějaké osobní haraburdí jako mikina, případně žrádýlko a na školní tu Gemmu (případně jak má ten Crumpler Master Delhi - vyndávací box pro foťák a příslušenství). Jde mi o to, aby měl foťák dostatečnou ochranu, po horách sice nelezu, ale občasně se vydám na tůru a tam se nemohu schovávat do hospody před deštěm, sněhem apod. ;)

Ještě pro sichr sepíšu body, co by to tedy mělo obsahovat (pro ty, kdo nechce číst celý příspěvek):
    Cena do 4500Kč
    Nejlépe batoh, v horším případě brašna
    Místo pro 13" MacBook Pro (a do budoucna klidně i pro 15")
    Místo pro D5000 (a eventuelně větší) s nasazeným 18-55 či podobné velikosti
    Místo pro další objektiv, externí blesk, nabíječku a klasické příslušenství jako filtry, baterie, paměťovky
    Nejlépe místo pro uchycení stativu
    Místo pro žrádlo, mikinu atd.
    Kvalita
Speciální a nakonec není až tak podmínkou:
    Místo pro A4 (několik sešitů a trochu knih, jsem student)
(ideál by byl, kdyby se to vlezlo jakž takž současně, případně buď foťák, nb a haraburdí nebo nb a škola)

Ad: No fuj, sem se nějak rozepsal, promiňte za to, ale snad jsem to napsal nějak čitelně! Pokud je to blbost, tak se omlouvám, ale už sem z toho kombinování a vybírání docela na palici... + sem to chtěl co nejlépe vysvětlit a podat, aby bylo pochopeno co myslím :)
Sattero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chipoliny 2. 1. 2010 20:11

Taky koukám po batohu a příští týden se mi snad dostane do ruky jeden z řady National Geographic. V mém případě NG 5159. Doufám, že do něj dám notebook, DSLR s příslušenstvím a sváču do práce :-) No a taky stativ z boku. Tak uvidíme.
chipoliny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sattero 2. 1. 2010 21:03

Na NG bágly sem se taky díval a některé se mi i líbí, na to že jsou hodně takové "savana style"... Ale to se týká těch tmavých, ne těch pískových :) Ale poreferuj! Já osobně bych rád objednal/osobně zakoupil už příští týden nějaký bágl, abych mohl ten další týden vyjet na výlet okolo Tišnova a zafotit si... Teď nosím svůj Nikonek v takové brašně, co nic neuchrání a zabezpečit taky nejde :/
Sattero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 31712 2. 1. 2010 22:02

A co treba tohle?
http://www.fotopartner.cz/foto/fomei-winner-r08-2
pravda, je to silne pod tvoji cenou, ale to snad nevadi, ne? =)
sam ho mam doma, nejaky fotky jsem hodil sem http://31712.rajce.idnes.cz/winner_R08/
do foto casti se mi vejde zrcadlovka stredni velikosti i s gripem a nasazenym teleobjektivem, plus mas dalsi ctyri kapsy na objektivy, blesk atd...nahoru se vejde 3x 1,5l flaska plus mikina nebo vetrovka, na A4 to uplne neni, ale dat se tam da..na dokumenty to ma v zadech jeste jednu kapsu, tam se A4 vejde pohodlne, notebook se tam da dat taky, ale moje 15,4 by potrebovala tak o 2cm delsi zip..
v cene je i plastenka, ta je opravdu nepromokava, samotny material nic moc..polstrovani je dobry, neco mezi 1,5 az 2 cm vyztuhy, o veci se vazne nebojim =)
pak jso jeste maly kapsicky na bederaku, vepredu na fotokomore a dve na prednim dilu batohu..na batoh se zepredu da upevnit i stativ, ale pak se neda vyndat nic z fotokomory..
ale jinak jsem s nim spokojenej, se sirokejma popruhama je pohodlnej na noseni, jezdil jsem s nim i na kole a bez problemu..jo, a kapsa na fotoveci je vyjimatelna, takze z nej muzes mit i normalni batoh..
31712
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sattero 3. 1. 2010 04:16

Tak to vypadá hodně zajímavě! Barvy sice nejsou dle mých představ, ale za tu cenu... Jen ta zadní část mě děsí. Přesně takovej typ polstrování zad sem měl u jednoho báglu a bolely mne šíleně záda... Je to ale před lety a mezi tím se to třeba změnilo. Zkusím se porozhlídnout a zkusit. Díky za tip!

Doteď mi slouží/sloužila Gemma Walk 25 zelená, která je lehká a má vyztužená a prohnutá záda batohu (duralová výztuha, ergonomicky). Jak sem zjistil, ještě se dá koupit a za polovinu ceny co sem kupoval já :D
Sattero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sattero 4. 1. 2010 00:39

Jinak další návrhy by nebyly? Případně i ty zkušenosti s CompuPrimus AW?
Sattero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cheta 4. 1. 2010 02:55

Myslim ze moznych alternativ je jeste povicero. Taky sem pred nedavnem vybiral batoh, ktery bych mohl nosit jak po meste a do skoly taky na kratsi vylety.
Nakonec sem po dlouhem hledani narazil na izraelskou znacku Kata, ktera co se tyce kralitou a duvtipem dost slusne konkuruje firme Lowepro.

Nakonec vlastnim mozna trochu kontroverzni a na prvni pohled maly batoh Kata Sensitivity V, vyrobeny z neoprenu, coz mu zarucuje nepromokavost(vyzkouseno) a taky dobrou ochranu pred pripadnymi nárazy.
Co se tyce obsahu co se tam vejde, tak na misto pro notebook: az 14" notebook+2-3 sesity A4(ale to uz je pak dost nafoukli, coz potom dost ubira na jinak perketni ergonomii)
dole:
DLSR Canon 1000D, Canon EF 75-300mm f/4-5.6 III+clona, Canon EF 50mm f/1.8 (vetsinou nasazeny na tele), Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6, nabijecka+kabel
nahore:
blesk, neco k snedku, bunda(ale jen tenka softsheelka), nejake dalsi prislusenstvi ctecka, karty, neco na psani, nejake to naradi atd.

Co se tyce stativu tak na ten pouzivam misto urcene pro noseni flasky na vodu(staveny je pro 0,5l-0,75l lahev, ale nouzove se tam vejde i 1,5l PETka). Tim ze je ten material dost pruzny, tak tam prave dokaze celkem slusne zafixovat i stativ, ale treba na behani to moc neni.

Na vylety do hor s krosnou, ale radsi nosim brasnu Lowepro Inverse 100AW, kterou hodim na bederni pas.

Zkus mrknout treba jeste na tu Katu, ma i hodne jinych batohu klasickeho vzhledu a vzhledem k tvemu finacnimu limitu by nemel byt problem si vybrat ;-)
Cheta
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sattero 4. 1. 2010 10:49

Tak sem objevil Kata DR-467i, což vypadá velice, ale velice dobře. Vyjímatelná fotokomora (přepážky), takže = normal batoh, je odolný, vejde se do něj nb... A stojí dvojku, což je dobré! Ještě pokud někdo má nějaký návrh, sem s ním, ale Kata vypadá dost dobře :)
Sattero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fojťan 9. 1. 2010 15:41

doporucuji navstivit obchod a podivat se na vlastni oci, ktery by pozadavkum nejlepe vyhovoval. obecne doporucuju LowePro, mam s batohy od nich dlouhodobe velmi dobre zkusenosti.
learnin' to fly
Fojťan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sattero 9. 1. 2010 16:18

Nakonec sem vzal Kata DR-467i (na stativ) a vyhovuje a mohu osobně doporučit. Byl sem se podívat na LowePro a jeden model byl podobný Katě, ale tak trochu stupidně řešen :) Moc velkej výběr v takovém segmentu není...
Sattero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod grebson 9. 1. 2010 21:06

Ahoj,
před časem jsem řešil tento problém a vybral si Lowepro Primus AW....špica!
http://www.youtube.com/watch?v=8PEpvQj9VC0
grebson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod premacz 15. 1. 2010 15:33

Ahoj,
před Vánoci jsem taktéž sháněl batoh pro všestranější použití a nakonec jsem zvolil tento: http://www.aaron.cz/produkty/kata-dr-467-digital . Mohu Všem vřele doporučit. Vejde se do něj bez problémů můj Pentax, 2x objektiv a spousta příslušenství. A hlavně věci do práce (notebook, desky s papíry) a sváča.
Nakonec jsem ho vybral až v prodejně, tyto věci si chce určitě pořádně prohlédnout a "ošahat" ještě před koupí.
Pentax K-x set ("konečně :-) "), Panasonic Lumix DMC-FZ8 ...
premacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chipoliny 15. 1. 2010 19:01

Mě láka tento
http://www.ebrasny.cz/kategorie/Batohy- ... v1-33.html
Nemáte s ním někdo zkušenost?
chipoliny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 16. 1. 2010 10:28

Ja jsem az na ten notebook resil podobne dilema. Primo ti teda asi nepomuzu, ale jinak ridil jsem se hlavne zkusenostmi uzivatelu, ve vyberu mi zbyla tusim nejaka Kata a par Lowepro a nakonec jsem se rozhodl pro Lowepro Flipside 400 AW a je to super batoh pro docela velkou vybavu vcetne stativu. Ale notas a mikinu tam asi fakt nedas.
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sattero 16. 1. 2010 11:02

Chipoliny: Bohužel ne...

Jinak už sem to psal, ale pro jistotu ještě jednou. Zakoupil sem Katu DR-467i a je to výborný bágl, který doporučuji :)
Sattero
Návštěvník

Další stránka