Canon 580 EX II

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod decibel 13. 1. 2010 15:06

jaaj truhlíci - nezahrieva sa ani tak výbojka, ako vo vnútri samotná elektronika blesku...na toto som expert poslal som jednu SB-800 do hajan :D
Canon EOS 5D MkIII, 24-70/2,8L, 70-200/2,8L, 35/1,4 Sigma, 50/1,4 Sigma, 85/1,8 Canon, 100/2,8 Macro

OM-D E-M10, 14/2,5 Panasonic, 20/1,7 Panasonic, 45/1,8 Olympus, 40-150/4-5,6 Olympus, (na backup + zábava)
viacej na: http://jozefpeniak.blogspot.com/
decibel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 13. 1. 2010 15:21

Topí oboje, zkus si blejsknout do dlaně na plný výkon...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JerryFM 19. 1. 2010 09:49

Až budu na horách zmrzlý, tak si ty ruce ohřeju.
Jinak bych se tím nazabýval, jistě konstruktéři počítali s tímto teplem.
Canon 5D MII, Canon 24-105/4L IS ,Canon 70-200/4L IS, Canon 580EX II, Manfrotto 055CXPRO3, filtry Hoya,CF SanDisk, Kingston 16GB
JerryFM
Návštěvník

Odeslat příspěvekod decibel 19. 1. 2010 20:17

npresne - no a teraz to teplo čo cítiš v ruke vynásob stodesiatimi a to sa deje vo vnútri v malom uzavretom priestore :)
Canon EOS 5D MkIII, 24-70/2,8L, 70-200/2,8L, 35/1,4 Sigma, 50/1,4 Sigma, 85/1,8 Canon, 100/2,8 Macro

OM-D E-M10, 14/2,5 Panasonic, 20/1,7 Panasonic, 45/1,8 Olympus, 40-150/4-5,6 Olympus, (na backup + zábava)
viacej na: http://jozefpeniak.blogspot.com/
decibel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JerryFM 20. 1. 2010 12:15

decibel píše:npresne - no a teraz to teplo čo cítiš v ruke vynásob stodesiatimi a to sa deje vo vnútri v malom uzavretom priestore :)

No a co???To by se asi nemělo v létě bleskem při 25C fotit?Že ti konstruktéři jsou kreténi, že neprodávají k blesku nějaký chladič?
Canon 5D MII, Canon 24-105/4L IS ,Canon 70-200/4L IS, Canon 580EX II, Manfrotto 055CXPRO3, filtry Hoya,CF SanDisk, Kingston 16GB
JerryFM
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 20. 1. 2010 16:32

Kdepak, konstruktéři nejsou kreténi, a proto mají nové blesky (580EX II, SB-900) tepelné pojistky, které je při přehřátí na nějakou dobu vypnou ;)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JerryFM 20. 1. 2010 20:13

Od toho jsou konstruktéři aby vymýšleli.Proto si konstrukcí výrobků nazatěžuji hlavu a nestalo se mi nikdy, že by tepelná pojistka odstavila blesk kvůli přehřátí....
Canon 5D MII, Canon 24-105/4L IS ,Canon 70-200/4L IS, Canon 580EX II, Manfrotto 055CXPRO3, filtry Hoya,CF SanDisk, Kingston 16GB
JerryFM
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 1. 2010 22:06

To si este neskusal alternativnych vyrobcov,...tam je citit limity (raz som zazil aj prepalene krycie sklo blesku).... 580EXII ma asi najvyssiu odolnost a pracovnu vydrz zo vsetkych bleskov na trhu....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JerryFM 21. 1. 2010 20:49

Já měl několiv blesků METZ před mnoha lety z Tuzexu.A potom dovoz z NSR a nyní originály Canon.Proto jsem neměl s bleskem nikdy žádný problém.
Canon 5D MII, Canon 24-105/4L IS ,Canon 70-200/4L IS, Canon 580EX II, Manfrotto 055CXPRO3, filtry Hoya,CF SanDisk, Kingston 16GB
JerryFM
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ogyn 19. 2. 2010 16:59

Nemohu najít manuál,a potřeboval bych vědět,jak se nastavuje blesk 580EXII na rychlejší časy jak 250 ! S Canon 30D ETTL na všechna nastavení i v M max 250 ! Děkuji za radu ,a omlouvám se za svoji neznalost :-( !
Ogyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 2. 2010 10:02

Priamo na blesku je tlacidlo H/>>> (tretie) - raz ho stlac a blesk pojde aj na kratsie casy, ako 1/250s....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ogyn 20. 2. 2010 14:43

Děkuji za radu,teď už je vše v pořádku. :-)
Ogyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zz44zz 5. 2. 2011 01:00

Zdravím všechny.

Se zájmem jsem četl tuto diskuzi, protože jsem se před nedávnem rozhodoval jaký blesk koupit. Jsem naprostý laik a externí blesk jsem chtěl kvůli vyššímu výkonu, zamezení stínu objektivu při použití interního blesku, ale hlavně pro možnost osvětlení určité skupiny předmětů či lidí tak říkajíc zeshora, aby došlo k rovnoměrnému nasvícení a nebylo to vepředu přepálené, či naopak vzadu nenasvícené. Chtěl jsem se tu tedy něco dozvědět, a musím říct, že místo abych se zde poučil, jsem se spíše pobavil :-)

CZ recenzí na blesky je jako šafránu, když to porovnám se těly či objektivy. Rozhodoval jsem se mezi bleskem Canon, Metz a Nissin. U recenze (http://www.fotoaparat.cz/article/10966/1) kde se mi daleko více líbily výsledky Nissinu chválili originál Nikon :-/ ... Metz mě lákal sekundárním reflektorem!! ... a všude jinde psali "nejde-li vám o cenu kupte originál" jsem podlehl, a proto, že byl za neodolatelnou cenu koupil jsem nakonec Canon 580 EX II. Tak nevím ... nepodlehl jsem davu zbytečně?

Blesk mám týden a až na pár záblesků v pokoji jsem jej nepožil a zatím čtu manuál a web pana Pihana abych se s ním naučil fotit.

Tady jsou stránky s porovnáním Canon x Metz včetně porovnávacích fotek s přídavným reflektorem http://photo-tips-online.com/review/met ... -580ex-ii/ a http://photo-tips-online.com/test/metz- ... nded-zoom/ ... extra rozdíl nevidím, navíc si myslím, že ty co tu psali o tom zahřívaní mají pravdu. I z hlediska energie je lepší použít pro odražení dopředu tu kartičku ... odrazí světlo které by jinak směřovalo neúčinně za foťák pěkně dopředu a přisvítí fotografovaný objekt. Jestli má někdo jiné fotky s porovnáním, jak již psal Kozakm, ať je zašle a budu rách když mě tak přesvědčí, že se pletu.

Můj prozatímní závěr:
--------------------------
- menu je nepoužitelné ... nikdo si nebude pamatovat ty jejich c.fn !!! ... vidím tedy jako nutnost toto nastavovat přes menu foťáku a to zdržuje
+ Dost funkcí je přímo pod tlačítky a tedy hned po ruce

- ukazatel stavu baterií (vím že ukazatele ni-mh baterií nejsou spolehlivé ... také mám malý kompakt ... ale lepší něco než nic). Indikační LED trochu mate ... proč je sakra stav "plně připraven" signalizován červenou????

- četl jsem, že Metz vydává signál při připravenosti ... praktičtější než sledovat LEDku, ale musím říct, že Canon nabijí rychle :-)

+ upínaní do sáněk je u EX II skvělé a rychlé


Za jakékoli připomínky a odpovědi budu rád ... abych věděl, jestli mám Canon 580 EX II včas zas poslat do světa a koupit raději Metz, nebo Nissin. Na stránkách zmiňovaných váše uvádejí + Metzu za "Lepší expozice v automatickém režimu"
zz44zz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 2. 2011 11:49

Ak si laik, tak by ti urcite stacil Canon 430 EXII za 220€ ;-)
K tym custom funkciam: ako casto ich prestavujes? ja som sa v nich babral (samozrejme cez menu fotoaparatu) presne 1x, ked som ho kupil a jemne si ho prisposobil - od vtedy nebolo (aspon)pre mna nutne babrat sa v nich. Vsetky veci potrebne pre bezne fotenie su ihned dostupne priamo na tlacidlach blesku.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků