Bezdrátové odpálení blesku s D80-problém

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kamah 13. 10. 2009 16:41

Při pročítání návodu jsem zjistil, že by měla být na mé D80 možnost bezdrátového odpálení staršího blesku SB-50DX, který používám. Tak jsem vše nastavil,vyzkoušel, odpal se povedl, ale . . na expozici se blesk neprojevil a dalším zkoušením jsem usoudil, že k odpálení externího blesku dojde ještě před otevřením závěrky fotoaparátu. Zpoždění závěrky nastavené nemám, v návodech jsem na takový problém nenarazil, v menu fotoaparátu nic dalšího nenašel, zkoušel jsem různá nastavení(čas,1./2.lamela), vše se stejným ne-úspěchem. Nevíte kde je problém nebo co dělám špatně? Díky předem.
kamah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod E-Ryc 13. 10. 2009 19:39

Blesk je nespis odpalen mericim predbleskem. Cili prepnout do jineho rezimu nez ttl (myslim, ze spravna volba pro tenhle blesk je AA)...
E-Ryc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamah 13. 10. 2009 20:14

Asi je to tak. Zkouším to odpalovat vestavěným bleskem, v manuálu fotoaparátu píšou o nastavení na Commander mode, ale v tom to nefunguje při jakémkoliv dalším podnastavení. Správná synchronizace nastane jen v případě, kdy je vestavěný blesk nastaven čistě na Manual. Jsem zase chytřejší. Díky.
kamah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod friggo 14. 10. 2009 23:07

SB-50 je starý blesk, který dnešní systém CLS nepodporuje - to zvládají jenom SB-600, SB-800 a SB-900. Čili iTTL v tomto případě nepřipadá v úvahu...
friggo
Návštěvník