lcd monitor

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wilson 29. 9. 2009 20:54

zdravim vas.
po dlllhej dobe mi odisiel moj starucky CRT a nastal cas na nieco nove.
kedze sa venujem foteniu chcel by som si zaobstarat nejaky ten uz lepsi monitor(stredna trieda). co sa tyka grafiky a veci okolo monitorov som uplne mimo, poprecitoval som si co to ake stranky, recenzie aj tuna na fore, ale vela mi to nehovori.. rozhodne by mal mat panel IPS, PVA
moj limit je cca 400 eur (12-13 000 skk)
co to som poezral a nasiel som:
Dell UltraSharp 2209WA
EIZO FlexScan S2232W-E (ten je uz ale nad moj limit)
HP LP2275W
NEC MultiSync P221W
mozno mensia uhlopriecka ??
popripade nieco ine by ste odporucali ?
wilson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audis 29. 9. 2009 22:34

dell má vyšší spotřebu. ale nižší cenu. Já do něj pujdu, až mi umře crt.

Hp pry pískají občas některé kusy.

přešti si testy na extrahardware.cz, pctuning.cz a svetharware.cz
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wilson 30. 9. 2009 09:21

ano o HP som cital, ze piskal. prave recenziu na extrahardware.cz to pisali...
dell tiez ze ma vyssiu spotrebu. co saa tyka nec tak tam je to asi taky stred. slusny monitor na slucny peniaz. chcel som len vediet s cim pracujete a ake mate skusenosti....
wilson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 30. 9. 2009 09:43

Vlastím HP LP2275W, je pravda, že první série trpěla na pískající trafa. Proto byla taky přerušena výroba a všechny nové monitory už mají trafa v pořádku. Horší vadou na kráse je občasné zobrazení zelených pruhů na monitoru, viz. link: http://www.czechcomputer.cz/uploadimg/U ... 108186.jpg

Pomůže jen vypnout a zapnout monitor, bohužel i já mám takovýhle kousek. Čas od času se pruhy objeví. Řešením bude jen záruční servis.

Bohužel nechápu HP, že nechala z linky vyjet jinak hodně povedený monitor, který má výrobní vady na elektronice.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MartinCFM 30. 9. 2009 09:44

Mám čtrnáct dnů Dell UltraSharp 2209WA a zatím naprostá spokojenost.

- nepíská (ani při snížení jasu)
- žádný vadný pixel
- rovnoměrnost podsvícení a barvy jsou dle mého názoru vzhledem k ceně výborné (černá je černá, žádné pastelkové barvy)

- kosmetická vada je, že se obraz mírně odráží na vnitřní straně rámečku (hrana kolmá k ploše obrazu ... cca 8mm)
MartinCFM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bajz0 30. 9. 2009 22:02

A co vravite na LCD HP LP2475w alebo LCD SAMSUNG 245T
Bajz0
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 1. 10. 2009 07:01

uprednostnil by som ten HP (S-IPS v S-PVA a samsung montuje kde akych vyrobcov panelov a ani sa ktomu nepriznava, takze ciastocne kupujes macku vo vreci ;)), ale na DELL ci EIZO to nema ;).

Ako ten Dell UltraSharp 2209WA vyzera byt velmi dobry v tejto cenovej kategorii ...., EIZO je istota za ktoru si priplatis ....

Co asi najviac budes pozorovat na tom HP je zle nastavenie od vyrobcu (takze prijemne kalibrovanie), kym EIZO vyberies zo skatule a ides ;) a u tej 24" uz nebude dokonale rovnomerne podsvietenie ....
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ghty 1. 10. 2009 07:24

pred HP LP2465, sedim v robote. a spokojny som. sice robim konstruktera co je vsetko vektorova grafika, s farebnostou sa moc nestretnem. doma mam Samsunga 220HD s TV tunerom a ked mozem porovnat, tak HP je lepsie, na samsungu mi hlavne vadi leskly ramik, ale na to som prisiel neskoro
ghty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 1. 10. 2009 09:30

Tu je malé predstavenie monitora NEC: http://www.ephoto.sk/foto-technika/recenzie/nec-p221w/
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kelav 1. 10. 2009 12:19

Já mám v práci na stole taky 24" HP LP2465 a říkám, že ten monitor je lepší, než novější 22" HP LP2275w, který mám zase doma.
Jeho větší bratříček HP LP2475w ale vypadá na podařeného většího brášku.
Jak tu píše IRMO, připrav se, že monitory od HP jsou ve výchozím nastavení úplně ujeté. Zkalibrovat ho ale není problém, otázka několika minut a pak si to přesněji doladíš během času. Ty panely v nich jsou bezva, minimálně za tu cenu.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wilson 1. 10. 2009 19:25

a co tak popozerat nieco s 19 palcovou uhlopr. ?? oplati sa do toho ist? predsa vecsi monitor a tak treba pozerat na neho z vacsej vzdialenosti. ako to vnimate ?
wilson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radek72 1. 10. 2009 19:30

A co monitor Philips 240PW9ES, cenově už by jsi snad mohl vejít:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=65069
test najdeš třeba tady:
http://www.extrahardware.cz/philips-briliance-240pw9es

Také uvažuju o novém monitoru, a toto je jeden z mých favoritů. Když už kupuju, tak chci velké rozlišení a něco lepšího než TN panel. Někde jsem snad dokonce četl, že se tam montuje stejný panel, jako do toho HPčka, ale to teď aktuálně nějak nejsem schopen dohledat, lépeřečeno, moc se mi to ani hledat nechce.
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wilson 1. 10. 2009 19:36

ja si myslim , ze 24 je uz dost. mozno aj ta 22 je vela. ako som pisal, nemam s tym skusenosti.
samozrejme aj ja chcem nieco lepsie. ziaden TN panel. z tych 19-tko som nasiel
NEC 1990FXp
EIZO S1932SE-BK
wilson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radek72 1. 10. 2009 19:48

hm já zase preferuju větší monitory, už jen kvůli většímu rozlišení, dnes ti už jen různé toolbary zabírají na malých monitorech zbytečně moc místa. A taky se mi zdá, že zrovna při zpracování fotek se každý pixel rozlišení hodí. I když se dá použít i sekundární řešení a to jsou dva monitory, na jednom můžeš mít uživatelské rozhraní aplikace, operačního systému, icq apod. a na druhém čistě zpracovávanou fotku. Ale na stole to zabírá ještě víc místa než jedna 24
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 2. 10. 2009 06:37

ale cim vacsi monitor tim vacsie problem s podsvietenim a najme tie lacnejsie znacky (HP,Samsung ...) stim maju velke problemi. 22" mi prijde tak idealna na uprva fotiek ...

Ten philips nevyzera zle, ale nikdy som ho nevidel a vstupi nic moc + zle nastavovanie co moze bit velmi kriticke pre upravu fotiek.
irmo
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků