canon karty a baterie

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod aldik7 1. 9. 2009 19:46

mám zrcadlovku Canon EOS 1000D a nemůžu se rozhodnout jestli náhradní kartu mám koupit SD nebo SDHC.. může mi někdo napsat rozdíl? ;-] .. foťák podporuje oba typy ..případné doporučení přímo z www.alfacomp.cz, mají v Ostravě i kamennou prodejnu tak at to zbytečně nejede z e-shopu ..

a další věc .. máte někdo zkušenosti s neoriginálnímu akumulátory pro Canon EOS 1000D? .. konkrétně třeba z Alfy.. http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... chSubmit=1

.. ten originální je nějak nehorázně předražený (1040,-, v Alze eště dražší) a neoriginální za 490,-(to mi přijde jako akorát cena) a dokonce i vyšší kapacita, ale zase nechci to kupovat pokud s tím má někdo negativní zkušenosti ( i když záleží kolik se tady sejde komentů, že? :D ) ..

dííky za odpovědi.. honoráře si vyzvedněte vedle v kanceláři ;-) ;-] :D
aldik7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 1. 9. 2009 20:45

SDHC je novější verze SD, změněná kvůli potřebě používat kapacity nad 2 GB. Používá jiný komunikační protokol a jiný souborový systém, takže je to vlastně jiná karta ve stejném pouzdře. Výhodou je větší kapacita - nevýhodou v případě čteček, že ji starší typy (i mnoho těch, které jsou v sortimentu prodejen) nepodporuje. Takže při nákupu čtečky dávat pozor, aby měla výslovně uvedeno, že umí SDHC.
Pokud ti nestačí SD do 2 GB, kupuj karty SDHC Class 6. Vyhni se kartám SD 4GB, existují, ale neodpovídají standardu SD, takže si s nimi hodně přístrojů nerozumí.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod aldik7 1. 9. 2009 22:37

ok, dííky za rady ke kartám.. možná radši si koupím SDHC .. čtečka v kompu je sice nepodporuje, ale foťák připojuju přes kabel, takže nevadí :) ..
aldik7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 1. 9. 2009 22:48

Záleží kolik místa potřebuješ 8-)
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod luckyluc 29. 9. 2009 17:57

v dnešní době bych už sáhl po SDHC, jednak že musíme jít s dobou a taky jsou fajn ceny na trhu;)
Sám mám zkušenosti s neoriginální baterkou LP-E5, která je vhodná i pro tvůj Canon a nepoznám rozdíl mezi originálem a touto...
luckyluc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aldik7 29. 9. 2009 18:08

luckyluc píše:v dnešní době bych už sáhl po SDHC, jednak že musíme jít s dobou a taky jsou fajn ceny na trhu;)
Sám mám zkušenosti s neoriginální baterkou LP-E5, která je vhodná i pro tvůj Canon a nepoznám rozdíl mezi originálem a touto...

no kvůli nižší ceně asi stejně zvolím tu neoriginální, budu doufat že ta nižší cena je hlavně proto že výrobce nemá takové náklady na reklamu apod. narozdíl od Canonu ..snad nešetřili na kvalitě baterek ;-]
aldik7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod D.a.r.k 11. 10. 2009 09:48

Do svého Canonu EOS 450D jsem kupoval náhradní akumulátor zde :
http://www.amilo.cz/baterie-canon-lp-e5/
Je to stejný akumulátor jako do Canonu EOS 1000D , údajně by měla být složena z akumulátorů Sanyo nebo Panasonic, ale to asi 100% nezjistím :-)
Prozatím s ní jsem spokojen, výdrž je stejná jako s originálním akumulátorem.
Canon EOS 70D, EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM , EF 70-200mm f/4,0 L USM, EF 50mm f/1.8 II, SpeedLite 430EX II
D.a.r.k
Návštěvník

Odeslat příspěvekod raudek 13. 10. 2009 10:40

D.a.r.k píše:Do svého Canonu EOS 450D jsem kupoval náhradní akumulátor zde :
http://www.amilo.cz/baterie-canon-lp-e5/
Je to stejný akumulátor jako do Canonu EOS 1000D , údajně by měla být složena z akumulátorů Sanyo nebo Panasonic, ale to asi 100% nezjistím :-)
Prozatím s ní jsem spokojen, výdrž je stejná jako s originálním akumulátorem.

Podle toho co vím, jsou to právě články Sanyo :-)
raudek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zdenda-foto 29. 12. 2009 13:11

Před Vánoci jsem zakoupil Canon 450D. Teď přemýšlím o náhradním akumulátoru. Dávat 1.100Kč za originální se mi opravdu nechce a tak hledám nějaký neoriginální - líbí se mi ten z "Amilo".

Ale chci se zeptat, jestli nemáte zkušenosti při použíti neoriginálních baterií v battery gripu ? Když použiji jak dodávanou originální baterku, tak k tomu druhou, neoriginální - mohou být nějaké problémy nebo to bude v pohodě?
Canon 600D
zdenda-foto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan_Tomanek 29. 12. 2009 13:42

pokud mohu doporucit neoriginalni prislusenstvi tak zdehttp://phottix.cz/fotoaparaty-prislusenstvi/napajeni/baterie/bateriovy-zdroj-canon-lp-e5.html
jinak plati zasada neoriginalni prislusenstvi nepatri mezi fotografovany objekt a cip, jinak dle libosti :)
Nikon D3 prodano -> Hasselblad 503 CX, D300 + nejaka skla, Mamiya 645, Fujifilm Neopan 100 Acros, Fujifim Velvia 50
Jan_Tomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 29. 12. 2009 13:58

Neorigo akumulátory kupuju běžně na ebay, zkušenosti různé - na 30D byl akumulátor k nerozeznání od pravého, stejná kapacita, stejná výdrž, indikace stavu atd. Teď mám nově akumulátor na 7D (cenovka kolem 130 Kč) a zatím nic moc - po 3 hodinách nabíjení nic, po dalších třech hodinách už nějak nabitý, ale bez indikace stavu nabití, takže to mám vyloženě jen jako nouzovku.
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aldik7 29. 12. 2009 14:25

Jan_Tomanek píše:pokud mohu doporucit neoriginalni prislusenstvi tak zdehttp://phottix.cz/fotoaparaty-prislusenstvi/napajeni/baterie/bateriovy-zdroj-canon-lp-e5.html
jinak plati zasada neoriginalni prislusenstvi nepatri mezi fotografovany objekt a cip, jinak dle libosti :)

nakonec objednáno z Phottixu :-)
aldik7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zdenda-foto 29. 12. 2009 17:39

Díky za tipy. A zkušenosti s používám dvou baterií, 1 origo a 1 neorigo současně v battery gripu nemáte? Jestli se to nějak "nebije" a tak? Kapacitu bych u neoriginálního volil stejnou, tedy 1080mAh.
Canon 600D
zdenda-foto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Juanitos 30. 12. 2009 20:08

Ja som kupoval Canon EOS 450D na www.bestcena.sk, majú aj českú pobočku, tam je origo bateria za 900 CK. http://www.bestcena.cz/canon-lpe5-origi ... -p-96.html
Juanitos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod large-x 31. 12. 2009 08:25

Na Canon 400 jsem kupoval v Daganetu baterii Delta. Po zformátování chodí bezvadně,takže spokojenost.
large-x
Kolemjdoucí

Další stránka