Vhodný blesk (Nikon D90)

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Daveit 17. 7. 2009 20:21

Ahoj všichni, mohli byste mi prosím poradit nějaký vhodný blesk pro Nikona D90? Uvažuji o Nikon SB-600. Máte někdo s tímto bleskem zkušenosti? Díky.
Daveit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 17. 7. 2009 20:40

Co od blesku požadujete, kde a co převážně fotíte, kolik chcete/můžete investovat a snad i co máte za objektivy..?
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daveit 17. 7. 2009 22:30

No jde mi konkrétně o ten zmíněný blesk SB-600
Daveit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radekge 18. 7. 2009 07:21

Já SB600 mám a jsem s ním velice spokojen. Měl jsem na foťáku i SB900 který je o dost větší, výkonější a taky dražžší.
Ale k věci:SB600 je na focení v místnostech kde můžu blejskat o strop naprosto dostačující model.
Vlastně jsem ho nikde jinde ani nepoužil.
Rozdíl mezi sb600 a dražší sb800 nebo sb900 je že 6tistovka neumí dálkově ovládat další blesky, neumí stroboskob má zoom jen do 85mm a má menší výkon
Osobně když bych si měl znovu kupovat blesk šel bych znova do tý sb600, protože na moje záklaďáky 18-70 mm prostě výkonější model nepotřebuji. Ale těžko radit když nevím s jakým objektivem a na jaký druh focení to má být....

btw: Myslím, že nikon D90 umí sb600 odpálit dálkově"funkce blesku commander" když to umí i moje D80
Radekge
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod noveL 18. 7. 2009 08:20

Mam tiez toto spojenie, d90 + sb 600. Som snim spokojny. jeho smerne cisla su dostacujuce aj na moj objektiv 18 - 105.
Skor nez si vyberies blesk, skus si precitat tieto serie clankov o blesku.
Neviem ci si zaciatocnik alebo uz profik takze sa prosim neuraz.
http://www.fotografovani.cz/art/hp_foto/rom_flash1.html

Vela zdaru
noveL
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 18. 7. 2009 10:02

Co ještě dodat? Pokud nepotřebujete dálkové odpalování více blesků, stroboskop, nebo vyšší výkon, tak budete maximálně spokojen, tak jako já. A sám blesk nepoužívám v domácích podmínkách - fotím párty, kluby, koncerty a jiné noční radovánky :-) SB 600 mně zatím dostačuje, nemám potřebu měnit. Jedinou nevýhodu spatřuji v absenci odrazné destičky.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daveit 18. 7. 2009 10:16

Děkuju moc všem, myslím že je to hotová věc, asi do něj půjdu. Díky
Daveit
Návštěvník