Čtečka CF karet - jakou používáte?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod zuzkys 13. 7. 2009 11:42

Zdravím. Jelikož už se mi podařilo zničit druhou čtečku karet určených pro Compact Flash karty, tak se zkusím zeptat tady - jakou používáte čtečku Vy a jakou byste doporučili?
Moje první byla taková nějaká no name - ta vydržela asi 10x vložení/vyndání karty - ulomily se uvnitř 2 "nožičky" (nevím jak ty kontakty uvnitř jinak nazvat). Byly strašně takové subtilní.
Další jsem koupila itec čtečku pouze pro CF karty a vydržela pár měsíců a zase se ulomily 2 "nožičky".
Musím podotknout, že kartu tam vždy vkládám opravdu opatrně, prostě jen stačí, aby se jedna nožička o milimetr pohnula a při dalším vložení je ulomená.
Existuje nějaká čtečka, se kterou máte zkušenosti, že ty drátky jsou nějaké tvrdé/dobře ukotvené, aby se mi zase po 2měsících nestalo, že ji můžu opět vyhodit? Začíná mě to pěkně štvát....

Nebo používáte k přenosu fotek kabel přímo z foťáku?
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 13. 7. 2009 11:59

wow, toto sa mi veru este nestalo,...a to pouzivam citacku fakt casto....
Ja mam nejaku Kingston (vasuvaciu s kablom) za par korun,...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 7. 2009 13:49

Taky se mi to nestalo. A to si jí vozím i s sebou na dovolenou. Mám schválně koupenou takovou malinkou (velká asi jako balíček žvýkaček), aby se mi všude vlezla.

Obrázek
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 13. 7. 2009 13:59

K prenosu pouzivam vyhradne kabel, ovsem taky se mi parkrat stalo, ze jsem musel sahnout po ctecce. Mel jsem dve, jednu externi USB, druhou interni primo v PC. U obou jsem po par desitkach vlozeni pozohybal ony nozicky a jsou tedy nefunkcni.

Jedina ctecka ktera mi vydrzela, je adapter do PCMCIA slotu meho notasu.
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 13. 7. 2009 14:24

SCYTHE *****-2000-BK Kama Reader 2 Black

je to jak externí tak interní čtečka připojitelná do USB a čte:
CompactFlash (CF) I and II, Secure Digital, Secure Digital High-Capacity (SDHC), miniSD, microSD, MultiMediaCard (MMC) Verze 3.1, RS-MMC (Verze 3.1), Microdrive (CF typ II), Memory Stick, Memory Stick PRO, Memory Stick PRO Duo a xD

takže mám vystaráno ať už od přijde někdo s přístrojem od Sony, Panasonic, Canon či jiným. To vše za cca 250 Kč...
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod revellrevell 13. 7. 2009 16:18

Transcend, tusim 3 roky stara, kolem 10€, takova ctvercova, je o poznani rychlejsi nez interni co mam v pocitaci. Funguji v ni vsechny typy karet mimo SDHC. Hamu jsem nechtel, mam z te firmy takovy zvlastni pocit... cokoliv jsem od nich koupil, me nikdy plne nepresvedcilo.
Mucical Fidelity m3i + Canton Vento 890
revellrevell
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zuzkys 13. 7. 2009 19:32

PatrikChrz píše:Taky se mi to nestalo. A to si jí vozím i s sebou na dovolenou. Mám schválně koupenou takovou malinkou (velká asi jako balíček žvýkaček), aby se mi všude vlezla.

Obrázek


Přesně tuto mám - skvělá, malinká.. tedy spíše už nemám. Chybí 2 nožičky a přitom jsem na to fakt opatrná. Tak asi i přesto dělám něco blbě. Nejdřív se mi ulomila na straně jedna, bez ní to stále fungovalo, ale před pár dny šla pryč další někde ze středu a to už nefunguje. Ach jo..
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 14. 7. 2009 10:35

SanDisk
Obrázek
Naprostá spokojenost...
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zuzkys 14. 7. 2009 11:32

Takže z tohoto "průzkumu" vyšlo najevo, že je úplně jedno, jestli máme no name, či značkovou čtečku - je to prostě o šikovnosti a nešikovnosti daného uživatele. Tak díky.
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 14. 7. 2009 11:47

Jo je to jedno.

Ja mel nejakou znackovou snad dokonce thermaltake tusim a jak dopadla ...
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iggi 14. 7. 2009 21:42

ja mam tiez nejaku lacnu (super talent za 150skk (5€) )a v pohode cita stale vsetko :)
zatial sa mi nic neulomilo
Obrázek
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavomir 15. 7. 2009 06:45

to iggi:
presne tuto som dostal od pixmanie ako darcek k fotaku a po dvoch ci troch zasunutiach CF karty mi prestala citat, SD karty cita v pohode. Pouzivam fotak k prehodeniu fotiek, zvykol som si a neobzeram sa zatial po ziadnej citacke.
Sony Alpha 300, Objektivy: Sony 18-70, Sony 55-200, Minolta 35-70/4, Blesk Metz 48 AF-1, Stativ Velbond Sherpa 750, dialkova spust, Brasna Pro Runner 200 AW
http://picasaweb.google.com/slavomir16
slavomir
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropsyy 15. 7. 2009 07:34

Když to tu tak pročítám, přijde mi že problémy mají jen majitelé CF karet, nebo se mi to zdá? Já používám Sandisk 5in1 (čte to SD, MMC a XD plus nějaké jejich varianty) a interní SD čtečku v noťasu. Obojí pracuje spolehlivě už pár let. Používám právě SD a občas xD karty.
dropsyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 7. 2009 07:47

Nejspíš proto, že CF karty mají konektory pinové a ostatní plošné. Tahle "válka" se vede snad odnepaměti a chvilku má navrch ten a chvilku ten druhý.

CF karty jsou nejstarší návrh paměťové karty, která je aktuálně k dispozici na trhu (mimochodem naprosto geniální, i nejstarší CF karty strčíte do nejnovějších zařízení a OBRÁCENĚ i nejnovější CF karty budou pracovat v nejstarších zařízeních, byť je bude nutné naformátovat FAT16 a tak budou mít kapacitu jen 2 nebo vyjímečně 4 GB; Návrh standardu neobsahuje žádné omezení velikosti, na rozdíl od Memmory Stick, Multi Media Card, Secure Digital nebo xD). Jsou dokonce starší než zaniklé Smart Media. Karty Smart Media trpěly na to, že když se karta vytáhla ze zařízení během zápisu (čtení), mohla se zkratovat, to u CF karet nehrozí a nikdy nehrozilo. U SD karet je toto vyřešeno tak, že každá ploška je oddělena malým plastovým výstupkem a jsou pouze v jedné řadě, proto již zkrat nehrozí (Smart Media připomínaly spíše čip telefonní karty, kdy plošky byly ve více řadách za sebou).

Nicméně odhalené plošky u SD karet stále nevylučují náhodný zkrat např. od nějakého napájecího adaptéru (položeného na kartu), atd. Vše má prostě své výhody a nevýhody.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolysta 15. 7. 2009 08:57

já koupil Kingston
sundal jsem z ní ten stříbrný kryt - čtečka se zmenšila o 1/4 a nemám s ní jedinej problém
tahám ji v batohu všude s sebou
kupoval jsem ji kvůli rychlosti - z karty SanDisk CompactFlash Extreme III 16GB čte rychlostí 20MB/s
Canon 40D+BG, Canon 70-200 f2,8L, Canon 50 f1,8L, Canon 16-35 f2,8L, SanDisk CompactFlash Extreme III 4 + 16GB, Speedlite 580EX II, LOWEPRO Rover AW II.
kolysta
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků