Tužkové NiMH do ext. blesku

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dimo 13. 6. 2009 21:40

V blesku 430 EX používám hodně dlouho 4x Sony 2500 mAh, vydrží stovky záblesků (samozřejmě ne všechny plnovýkonové) a nabíjím čím se dá... Mimochodem jsem si pořídil tu nabíječku z Lidlu taky. Ale bez baterek. Umí před nabitím vybít, zjistí zbývající kapacitu a nabije poměrně rychle, umí AAA, AA, menší monočlánek, velký monočlánek a 9V blok. Vše i po jednom kuse. Jinak se ale vyplatí zainvestovat do značkové mikroprocesorem řízené rychlonabíječky kolem 1.000,-, kde nabíjecí doba bývá už běžně hodinu a zvládnou nabít i vysoké kapacity (což nabíječka z Lídlu má stanovený max. 2500 mAh), navíc bývají přibaleny už vysokokapacitní AA, někdy i AAA a taky 12V adaptér do autozásuvky. Jsou malé a skladné. Ta z Lídlu je kráva velká, ale mi to nevadí, proto jsem ji koupil.
Nejlepší přátelé : Foťáky, PC, internet.
Ale lidi jsou lidi.
Dimo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dimo 13. 6. 2009 21:47

A další řada nabíjecích aku s minimalizovaným samovybíjecím efektem Jsou Ansmann MaxE (kapacita 2100 mAh) a z obchodu jsou už přednabité. Jinak je to ale napříč výrobci stejná technologie, takže je to celkem jedno. Mimochodem Sanyo je převlečené Sony :)
Nejlepší přátelé : Foťáky, PC, internet.
Ale lidi jsou lidi.
Dimo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod khonsun 14. 6. 2009 10:30

tazatel: Prave proto, ze mas omezene finance si kup poradnou nabijecku; napr. Voltcraft IPC-1. Radej Ti dobre.
khonsun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 14. 6. 2009 11:08

Jedine baterie typu Panasonic Infium, GP ReCyko, Sanyo Eneloop ci Ansmann Max-E.
Osobne mam 8 kusku Sanyi a nemuzu si vynachvalit. Nabijim na dvou miste, na jednom mam Voltcraftku IPC-1 ktera je na dokonala na druhem pak Ansmannku PowerLine 6 ktera zase zvladne nabit cely BP najednou (6 ks baterii)
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 14. 6. 2009 12:22

Jo, Voltcraft IPC-1, popřípadě levnější IPC-1L (má nižší maximální nabíjecí proud a chudší příslušenství) je nejen u nás poměrně populární a uznávaná nabíječka za přijatelné peníze. Možnost změřit kapacitu a zkompletovat si sady baterií tak, aby v jedné sadě byly baterky s podobnou kapacitou, je k nezaplacení, pokud je je jeden článek ze sady slabší, tak hodně trpí a brzy se zničí.
xtonda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivanovici 15. 6. 2009 12:08

Pokud pozadujes od blesku rychlejsi nabijeni a vyssi vydrz, tak si k blesku porid nastavec na patou baterii. Original NIKON SD-800. K blesku SB 800 se dodaval tento nastavec automaticky jako prislusenstvi. Zvysi to rychlost nabijeni blesku i vydrz. Bez nastavce je rychlost nabijeni kolem 3,5 s pridavnym drzakem pod 3 s. Nepohodlene je jen nabijeni. Mam nabijecku jen na 4 baterie, tak nabijim postupne. Dlouhodobe pouzivam SANYO 2700 NiMH u kterych jsem skoncil po experimentech s jinymi znackami i modely.
ivanovici
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ---igi--- 15. 6. 2009 12:31

ivanovici: to je pro mě novinka ten nástavec, to bych možná využil... jenže dá se využít i na SB-600? Díval jsem se po něm a je všude uvedená specifikace jen SB-800
Motorola D520 - N3210 - Siemens S35i - N6210 - N6310i - Siemens M50 - N6510 - SE T610 - Samsung S500 - N6100 - SE K500i - Samsung E720 - N70 - SE K750i - N6120 - N6267 - SE V630i - N6500 Slide - SE C510 - E52 - N8
---igi---
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod E-Ryc 15. 6. 2009 14:31

Na 600 se pripojit neda
E-Ryc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod exemSK 16. 6. 2009 07:18

ja pouzivam Sanyo Eneloop a nabijacku Voltcraft IPC-1 a uplna spokojnost.
Nabijacku com kupoval cez conrad.sk.
Mam aj GP (tie pouzivam do detskych hraciek) a uz mi dve z nicoho nic odisli.
Co sa tyka problematiky akumulatorov, skus pohladat nejake modelarske forum, tam urcite najdes vela dobrych rad. Niekde som aj cital ze kapacita 2500mAh a viac u NiMH AA je uz na hrane a niekedy je lepsie kupit slabsie.
exemSK
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod cendanet 17. 6. 2009 16:38

Zdar,
používám ENELOOPy jak do blesku, tak do baterygripu do 400ky vod Canonu uz nekolik let.
Pokazdé, kdyz se blizi baterky k nule, hodim je na "dovybití" do Voltcrafta a jakmile se vybijou, hned prejdou do cyklu nabijeni. Ty baterky maji po cca 3 letech porad stejnou kapacitu a hlavne, kdyz necham fotak nebo blesk nejakou dobu lezet, vim, ze maji porad dost energie na dlasi foceni... Proste jim verim, coz se fakt s "obyc" nimhama predtim nestavalo...
Jinak k ty nabijecce jsem dostal jeste nejaky jejich nimh clanky a celkem nejsou zly i dost vydrzej, ale mam je jako zalohu a cas od casu je nabiju a vybiju
Za me Voltcraft + Eneloopy = nejlepsi kombinace ke klidnemu foceni.... :tleskani
cendanet
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juanitos 17. 6. 2009 22:27

Keď už sa bavíme o tých nabíjačkách, kúpil som nabíjačku AAA/AA akumulátorov od Voltcraft IPC-1L, po pár dňoch užívania som s ňou spokojný ale na mojich niekoľko sád akumulátorov mi jedna nestačí a rozmýšľam kúpiť ešte jednu buď na 4 alebo aj na viac akumulátorov. Do úvahy pripadá buď tá istá od Voltcraftu (prípadne jej drahšia verzia IPC-1) alebo všestrannejšie: Voltcraft Charge Manager 2015 (4 šachty pre AAA/AA/C/D, 2 šachty pre 9V, digitálne ovládanie) alebo Voltcraft Charge Manager 2005 (4 šachty pre C/D/8 šácht pre AAA/AA, 2 šachty pre 9V bez ovládania) prípadne Ansmann Energie 8 alebo Ansmann Enegie 8 plus (6 šácht pre AAA/AA, 4 šachty pre C/D, 2 šachty pre 9V). Prosím o radu užívateľov niektorej z týchto nabíjačiek.
Hodil som túto tému na avmanii a tam sa o takýchto "primitívnych" témach asi nebavia.:o)
Juanitos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 17. 6. 2009 22:40

Mam Voltcraft IPC-1 + Ansmann Powerline 6 ... maximalni spokojenost s obemi :)
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fojťan 18. 6. 2009 11:09

jednoznacne nejlepsi jsou eneloopy, nemuzu proti nic rict kriveho slova. na rozdil treba od GPcek, ktere se velice rychle samovolne vybijeji a vydrzi jen kratce. proti eneloopum nebe a dudy. uz bych jine nabijeci tuzkovky nez sanya nechtel.
learnin' to fly
Fojťan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 18. 6. 2009 12:47

Fojťan píše:jednoznacne nejlepsi jsou eneloopy, nemuzu proti nic rict kriveho slova. na rozdil treba od GPcek, ktere se velice rychle samovolne vybijeji a vydrzi jen kratce. proti eneloopum nebe a dudy. uz bych jine nabijeci tuzkovky nez sanya nechtel.


Tohle je zase ceske jedna pani povidala.
Tak jako Sanyo ma obycejne baterie, tak GP ma obycejne baterie.
GP ma take sve Eneloopy, jmenuji se ReCyko+
Ansmann ma Max-E a Panasonic tusim Infinum nebo jak se jmenuji.

Nesrovnavejte hrusku s traktorem jenom proto ze maji stejny pocet pismen.
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků