"Turisticky" stativ pre UZ Panasonic FZ-50

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod 2laak 16. 4. 2009 16:37

Dobry den, rad by som si kupil "turisticky" stativ pre svoj UZ (panasonic fz-50 - 700gramov).

Moje poziadavky:

- turisticka vaha (cim menej, tym lepsie, bude to na niekolkodnove pochody) tak do 1,5kg orientacne
- 3 cestna hlava
- rychloupinacia doska vyhodou
- min. vyska - vyhodou je cim nizsia (makro fotky, ak to bude mozne za tu cenu)
- max. vyska - 100cm, ak bude mat 150cm, budem stastny ako blcha
- vodovaha, packa nalavo, taska, hrotom zakoncene nohy - to su uz len bonusy
- za tuto cenu asi sci-fi, ale ak by som vedel otocit stredovy stlpik na makro, bolo by to fajn

Pouzitie:
- dokumentarne turisticke fotky, panorama
- nocne foto na dlhe exp. casy

Mate nejaky tip? Do dvoch rokov neplanujem kupovat zrkadlovku, cital som dost o tom, ze investovat sa oplati, ale mam "studentsky" rozpocet do 2000,- Sk (70€). Pokukujem po Velbon a Vanguard.

Za kazdy nazor vopred dakujem.
Panasonic DMC FZ-50, Vanguard Alta+ 204
2laak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karmy 16. 4. 2009 17:26

Osobně doporučím našetřit o něco více a raději pořídit něco stabilnějšího, byť těžšího. Například Velbon Sherpa 750R. Je poměrně malý a lehký, nicméně dost stabilní. Chápu že chcete co nejlehčí, ale nevidím to jako ideální volbu.

Navíc myslím (nejsem si jist) že nemusíte tyč otáčet, ani nasazovat hlavu obráceně, nýbrž má 3 výškové polohy.
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 2laak 17. 4. 2009 04:56

Dik za odpoved. Rozhodol som sa z rozumnych dovodov zvysit limit na 3.000Sk, ale to je uplne maximum, ktore som ochotny za stativ dat. Vyber je fakt tazky. Najma dilema medzi uzitocnou/nepotrebnou vahou.

Kilo sem tam pri niekoldnovom pochode dost zavazi a na pleciach ho citit. :-)

Dalsie tipy?
Panasonic DMC FZ-50, Vanguard Alta+ 204
2laak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Merdži 17. 4. 2009 05:57

Tu blbost s levným stativem jsem taky udělal, koupil jsem si stativ původně pro kompakt, teď mám zrcadlovku. Když ji dám navíc na panoramatickou hlavu (vlastní výroby), tak se pěkně chvěje. Plastová hlava stativu má velkou vůli, nohy raději nevysunuji naplno. V práci máme taky nějaké levnější modely a je to to samé. Až našetřím na nový stativ, budu asi vybírat nějaký s kovovou hlavou.
Opravdu vybírej pečlivě a raději si vybraný stativ někde v obchodě vyzkoušej.
Merdži
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 2laak 17. 4. 2009 07:34

V ziadnom pripade nechcem kupit smejd. Ale nie je pravda, neverim v to, ze by sa nenasiel ani jeden poriadny stativ, co nevazi tolko, co krava. Na vecerne fotenie alebo do vetra sa daju krasne zatazit - trojrohovou satkou a kamenmi ci pomocou haku. Ale to, aby som so sebou na tury vlacil 4kg hebedo. Si to zratajte, s taskou a spacakom je ta vaha na hranici znesitelnosti. A to som nejedol a nesvietil a neobliekol sa atd atd. ;-)
Panasonic DMC FZ-50, Vanguard Alta+ 204
2laak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 17. 4. 2009 08:13

Fyzické požadavky budou asi splňovat stativy z uhlíkových vláken - ale zase se asi minou s cenovým limitem...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod 2laak 17. 4. 2009 08:46

Ktore stativy konkretne mate na mysli? Bude to uvedene na stranke, ze su z uhlikovych vlakien? Zatial som videl len hlinikove alebo sa v popise obmedzili len na to, ze su "kovove".
Panasonic DMC FZ-50, Vanguard Alta+ 204
2laak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 17. 4. 2009 09:41

Stativy z uhlikovych vlaken zacinaji nekde na hranici peti tisic kc a to se bavime o stativu bez hlavy.

Co se tyce stativu dle pozadavku, doporucil bych Manfrotto 190XB + 804RC2 hlavu, tahle sestava se da v britanii koupit za 2900 v prepoctu, zalezi na kurzu ... nevim jak v CR
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod veka.vojta 17. 4. 2009 09:42

Ja mam Velbon 435, vazi jenom 1,4Kg, pouzivam ho se zrcadlovkou a v pohode, teda pokud nevysunes uplne stredovou tyc. Pred pul rokem jsem ho kupoval za 2300Kc, ale ted to stouplo uz pres 3000, takze to bude mimo tvuj limit.
trochu OT: chtel bych si dolu ***** hacek na poveseni zavazi, da se neco takoveho primo koupit nebo si to mam udelat? zavit tam je normalni na prisroubovani hlavy, vi nekdo jaky to je?
veka.vojta
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 17. 4. 2009 09:55

veka.vojta píše:vi nekdo jaky to je?

1/4"-20UNC
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod veka.vojta 17. 4. 2009 10:39

ja myslel ze 1/4" je ten co se sroubuje do fotaku a ne ten na ktery se sroubuje hlava, ale dava to logiku :-)
veka.vojta
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 2laak 17. 4. 2009 10:44

Ten Velbon mam v hladaciku. Je pravda, ze je drahsi, ako moj terajsi cenovy strop. Ale com videl na YT video (od FotoBalcar), tak ma dost presvedcil. Vaha je OK, variabilnost tiez. Ma v podstate vsetko, co chcem ja, no okrem tej ceny. Zvazim priplatenie, ale pockam este na dalsie nazory.
Panasonic DMC FZ-50, Vanguard Alta+ 204
2laak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sibstr 17. 4. 2009 15:13

Já jsem si pořídil Hama Stativ STAR 75. 3-cestná hlava s rychloupínací destičkou, vodováha, max. výška 125 cm, výškově nastavitelný středový sloupek, gumové nožičky, profil 20 mm, hmotnost 620 g, barva champagne, včetně brašny. To vše za 320kč s DPH na cybex.cz
Já vim, neni to žádnej Velbon, ale za ty peníze odvede velice dobrou práci.
Sibstr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2laak 17. 4. 2009 15:18

Ano, to je ta vacsna dilema. Hama nekupim uz len pre tie pouzitie umele hmoty. Ale zas ani nemienim dat na nazor niekoho, kto ma posle k nejakym snobarskym fotografom, ze sa mi s mojim stativom za "ubohych" 100€ vysmeju, ako v niektorom podobnom topiku tu, na DA.
Panasonic DMC FZ-50, Vanguard Alta+ 204
2laak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 17. 4. 2009 17:26

A to jsem se tak kamarada ptal jakou hlavu pouziva na ty jeho krasne panorama .... jak mi prisel odkaz na hlavu za 12tisic Kc, tak jsem pochopil, ze to neni hlava pro me :-)
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků