Odrazné desky

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Strider... 1. 2. 2009 11:56

Nazdar,
chci si koupit odrazné desky. Hledal jsem na netu a našel jsem jeden set 5in1, který je za hubičku ale ani nemá uvedeného výrobce... myslíte, že může být nějak méně kvalitní než například od Walimexu nebo BIGu? Jsem student, a tak každá ušetřená pětistovka je dobrá ;-)
Strider...
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vladarocker 1. 2. 2009 13:05

Asi nebude rozdílu v kvalitě odraznosti světla:-) Zkus tu levnější.. Dobrá cena..
vladarocker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Strider... 1. 2. 2009 13:10

no právě to mě zajímá... taky může být vadné technické provedení... já nevím... třeba jsou dvě kila moc...
Canon EOS 400D, EF 50mm f/1.8 II, EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 II set + B+W cpl, home-made TS na hajzlgumě, odrazné desky 5in1, plastikovej stativ z Polska...
Strider...
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bajz0 1. 2. 2009 14:04

aj profesionali (nepocitam americku produkciu ti to vazne neriesia) pouzivaju pri filme polystyrenove dosky. vyhoda je v nizkych nakladoch lahka prenositelnost, je to v podstate v akychkolvek rozmeroch.
Mne zatial stacia dva. Prvy z jednej strany je cisto biely a z druhej je strieborna folia, druhy je biely a cierna folia. Este budem musiet pozriet po zlatej v pripade ze by som potreboval tepejsie farby...
Bajz0
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vladarocker 1. 2. 2009 14:12

Bajzo, máš recht, když fotím nějaké jednodušší produkty-výrobky /třeba oplatky apod../ zákazníkovi do katalogu... také rád používám polystyrenové desky ... jednu pod, jednu zprava, jednu zezadu a světlo přicházející od okna přes propustku z odrazky nebo přes pauzák .. A funguje to také, světlo je příjemné rozptýlené, naodrážené:-) Jednoduchý a rychlý ateliér...pro ne tak náročné požadavky...
vladarocker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Strider... 1. 2. 2009 14:21

tak já je potřebuji převážně na portréty... mno, v každém případě jsem už objednal ty levnější, tak snad jsem neprohloupil :D
Canon EOS 400D, EF 50mm f/1.8 II, EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 II set + B+W cpl, home-made TS na hajzlgumě, odrazné desky 5in1, plastikovej stativ z Polska...
Strider...
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bajz0 1. 2. 2009 14:40

daj potom vediet ako si bol spokojny s tym internetovym obchodom
Bajz0
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Strider... 1. 2. 2009 14:58

dobře, budu informovat ;-)
Strider...
Návštěvník

Odeslat příspěvekod friggo 1. 2. 2009 22:13

Podle mojí zkušenosti se všechny tyhle odrazky vyrábějí a liší se nanejvýš potiskem na obalu...
Přes eBay se tenhle rozměr dá sehnat kolem 500 Kč, u Škody tuším nemlich to samý za dva tisíce...;)
friggo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lemrouch 2. 2. 2009 18:39

Koupil jsem obdobnou desku přes eBay z HongKongu. Stála kome 420 Kč a kvalita je OK.
Lemrouch
------------------------------------------
NIKON D80, NIKKOR AF-S DX 18-70/3, 5-4,5 G IF-ED, NIKKOR AF-S VR 70-300/4,5-5,6 G IF-ED, METZ MB 58 AF-1N, SanDisk 2GB SDUltra II, UV Hama 67, Kenko +3D 67, Velbon CX-560, Naneu Alpha, LowePro EX160
Lemrouch
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Strider... 16. 2. 2009 22:06

Bajz0 píše:daj potom vediet ako si bol spokojny s tym internetovym obchodom

tak desky mi přišli po týdnu a půl... čekal jsem trošku rychlejší jednání, ale nebylo to tak hrozné... jinak vše proběhlo v pořádku... jen mě celkem překvapila přirážka za dobírku, která se připočítávala k poštovnému... bylo to nějakých 70 Kč, takže se výsledná cena desek vyšplhala k 750 Kč z původních 599,-...
jinak desky jsou v pohodě (jen jsem s nimi zápasil asi hodinu a půl, než se mi je podařilo pozohýbat nazpět do futrálku :-D )...
Strider...
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crowly 1. 3. 2009 13:05

No, já používám desky "urob si sám" za cca 300,- Jsou lehké skladné a na mé občasné využití jsou naprosto dostačující :-)
Pro zájemce návod zde: http://www.dtpstudio.cz/obchod/dtpprod/Mylar/soutez.htm
crowly
Kolemjdoucí