Nikon SB 800 jak propojit vice blesku.

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DanielSun 23. 1. 2009 14:20

Mam Nikon D90 a blesk SB800 chtel bych k tomu pouzit jeste dva blesky a propojit je treba bezdratove jestli by to slo aby SB800 byla na fotaku jako master a ty dva mimo treba na stativech. Jaky belsky by stim sli propojit a co je vsechno za potrebi a jak to funguje DEKUJI.
DanielSun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vasekk 23. 1. 2009 18:04

Ahoj, jestli se nepletu tak sama D90 umí ovládat další blesky (alespoň D80 commander mode umí), takže by měla umět ovládat dálkově i Tvoji SB800 a další Nikon blesky .
Pokud chceš do této sestavy další blesky pak to na 100% umí vše od SB600 výš (u SB400 jsem to ve specifikaci nenašel).
Takže jestli máš D90 a SB800, měly by Ti stačit dva SB600 které budeš touto sestavou ovládat, žádný další kus "železa" k tomu potřebovat nebudeš. Na foťáku/nebo nasazené SB800 nastavíš že je řidicí na externích blescích v menu nastavíš aby čekaly "na povel", toť vše :) V manuálu k tělu a blesku to je slušně popsaný (hledej CLS - Creative Lighting System) a nebo si na googlu dej hledat "Nikon CLS"a ten Ti o tom vypíše "tunu" článků.
vasekk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mad.snowman 23. 1. 2009 18:18

Ani není potřeba kupovat dva blesky, pokud máš SB-800, dokoupil bych k tomu SB-600 a na dálku bych to odpaloval foákem.
mad.snowman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DanielSun 23. 1. 2009 19:01

Vasekk: Diky moc tvoje odpoved je postacujici SB-800 uz maka i kdyz neni nasazena v sankach fotaku. Takze jeste jednou diky.
A chtel bych se zeptat jestli se teda vyplati investovat jeste treba do tech dvou sb 600? chtel bych to jen na takovej domaci atelier a jestli s tremi blesky se da zbavit stinu?
DanielSun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vasekk 23. 1. 2009 19:14

DanielSun: Co s tím budeš fotit?
vasekk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DanielSun 23. 1. 2009 19:25

Portrety
DanielSun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Duroslav 23. 1. 2009 19:43

DanielSun píše:Portrety

To chceš nafotiť ploché xichty úplne bez tieňov? :-)
Akože mať viacej zdrojov svetla je fajn, ale pokiaľ ti ide o to aby tiene neboli ostré, tak skús v prvom rade nejaké softboxy alebo dáždniky.
Duroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DanielSun 24. 1. 2009 09:23

Duroslav:
No tak nejak bych si to predstavoval muzes mi doporucit softbox nebo desnik nejlepe oba, kery by se dali pouzit z bleskem Sb 600 - 800.
DanielSun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Duroslav 24. 1. 2009 10:08

Doporučivať nejaké konkrétne vybavenie, to je vždy ťažké. Je tam kopec možností, takže sa to nedá zhrnúť do pár viet.
Skús začať iba s dáždnikmi. Urobia podobnú službu ako softboxy, akurát pri softboxe môžeš mať problém s tým (podľa typu softboxu), že blesk bude zavretý vovnútri a bude problém s jeho diaľkovým odpaľovaním cez CLS.
Dáždnik doporučujem kúpiť jeden difúzny a jeden reflexný, prípadne typ convertible - jeden dáždnik, ktorý sa dá používať oboma spôsobmi. Reflexný má výhodu v tom, že rozptyuluje svetlo viac do strán a hodí sa na osvetlenie napr. väčšej skupiny ľudí. Difúzny má zase výhodu v tom, že ho môžeš umiestniť bližšie k fotografovanému subjektu.
Veľkosť dáždniku zase závisí od toho, či budeš fotiť foto iba tváre alebo celej postavy.
Nejaká odrazná doska tiež nemusí byť na škodu. Napr. keď fotíš len s jedným zdrojom svetla, tak môžeš dať z druhej strany odraznú dosku na zosvetlenie tieňov.
Čo sa týka "kompatibility" blesku s dáždnikom, funguje to tak, že máš stojan na svetlo a na stojan sa namontuje taký adaptér, ktorý má sánky na blesk a do ktorého sa prichytí dáždnik.
Duroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 24. 1. 2009 12:52

Ahoj, jednou jsem se taky nachomejtl k focení modelů pro jednu firmu, prodávající trika pro mladé. Focení probíhalo v místě firmy, přišly dvě modelky a týpek. Řešili jsme světla celý týden. Nakonec to dopadlo, jak ti tu radí ostatní. Sehnal jsem si deštník, který jsem namontoval na stativ spolu s mým SB 600. Blesk jsem pak dálkově odpaloval.

Fotky byly určené pro webovou prezentaci. No co vám budu povídat, dopadlo to docela dobře. A jak ti tu radí ostatní, zkusil bych tím nejlevnějším, kup si deštník s nástavcem na stativ a podle toho se zařiď.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DanielSun 24. 1. 2009 13:51

Vsem vam dekuju hodne ste mi pomohly, ale ted resim to ejstli si koupit dalsi sb 600 + desniky atd cena bude neco kolem 6000kc Jestli by nebylo lepsi koupit treba tyhle dve hlavy co vy na to? http://www.superkup.cz/fv/walimex/index ... ucts_id=34 anebo staly svetla treba tyhle taky to neni nejak moc finacne narocne http://www.superkup.cz/fv/walimex/index ... cts_id=128
No asi me nejvic ted zajima co je lepsi pro me jestly ty hlavy nebo stale svetla nebo Sbcka?
DanielSun
Kolemjdoucí