cesta lietadlom...

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod matus141 3. 8. 2008 14:03

mozem si do lietadla zobrat fotobrasnu aj s fotakom? je to lowepro... rozmery su priblizne 20x20x25... prosim, kto s tym mate skusenosti poradte... mam ho prebalit do nejakeho batohu alebo to mozem rovno v tej taske niest?
matus141
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karm 3. 8. 2008 14:22

Pokud to rozměrově sedí aerolinkám, neměl by být problém (mívají na stránkách specifikace). Cestovali jsme už takhle několikrát (Tělo+zákl. objektiv+teleobjektiv) v "ledvince". Jednou akorát po projetí brašny rentgenem chtěli vidět ten teleobjektiv, prohlíželi si ze všech stran a vrátili ho. Jen pozor na čistící kapaliny, na kapaliny obecně platí restrikce, takže vézt kdyžtak radši dole v kufru
Karm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matus141 3. 8. 2008 14:40

no uz som pozeral na strankach a maju tam rozmery 23x38x42... alebo celkovy sucet 105 :) takze sa zmestim bez problemu :) tiez budem mat akurat telo+zakladny setak+tamron 90 makro... a nabijacka spolu s filtrom... takze diky za radu ;-)
matus141
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karm 3. 8. 2008 15:22

Ještě mi kolega říkal že loni mu v Tunisku dělali problém s tužkovýma bateriema... Nezajímaly je ty co už byly ve foťáky, ale ty co byly zvlášť v brašně, musel je dát do sáčku a odbavit jako další zavazadlo. V seznamu zakázaných předmětů jsem to nenašel, tak to možná byl jen nějaký iniciativní blbec. Ale čert ví, možná bude lepší pro klid to dát radši dolů do normálního zavazadla.
Karm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matus141 3. 8. 2008 16:29

jasne... baterku mam len jednu, litiovu... tuzkove nepouzivam, kedze mam akumulator :) ale diky za radu ;-)
matus141
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 3. 8. 2008 17:55

Foťák do kufru nedávej! Víš jak se s tím zachází? :shock:
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gekoncik 3. 8. 2008 18:32

beat píše:Foťák do kufru nedávej! Víš jak se s tím zachází? :shock:


To je fakt.. Však můžeš mít nějaký to příruční zavadlo a malí batůžek do toho by se ti mělo vejít všechno..
Ne-ne-ne
gekoncik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matus141 3. 8. 2008 20:26

to je jasne ze fotak do kufra nedam :D ani ntb ani nic podobne :D ved to tam hadzu a im je jedno... ja som sa len pytal ci to mam prehadzat do nejakeho batohu a zobrat so sebou alebo ci to moze byt aj v brasni ;-) ale podla ich poriadku moze byt aj v brasni, takze beriem tu :)
matus141
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 4. 8. 2008 20:51

Vzhledem k tomu, ze British Airways poztraci za rok 1000000 kufru, tak to hovori o mnohem (taky je jedna z nejhorsich v tomhle)
Urcite brat na palubu s sebou.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod komo 5. 8. 2008 00:57

1 - S rozmermi mooc dramatizujes :)
Letel som uz par krat a nikdy som si nic nepremeriaval a vzdy som sa dostal v pohode do lietadla aj z lietadla. Raz som mal so sebou ruksak + tasku v ruke a pohodka. Otec si bezne brava do lietadla maly cestovny kuftrik v ktorom ma fota, notebook + spustu veci a vzdy je to OK. Takze tymto sa moc netrap (samozrejme urcite limity su, ale ak ich neprekrocis extremne tak sa nemas coho bat)

2 - Co sa tyka british airways - kufre postracali aj nam :) zas malo to aj svoju vyhodu..kupil som si nohavice triko + spodne pradlo ktore preplatili a kufre doviezli po 3 dnoch priamo domov. Co sa tyka sluzieb a ochoty na letisku a v lietadle, tak 5*.
komo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karm 5. 8. 2008 06:04

Však já nepsal aby dal do kurfru foťák, ale jen náhradní akumulátor ;). Říkám osobně sems tím problém nikdy neměl, ale kolegu tunisani dusili.
Karm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod j O s É 5. 8. 2008 08:16

tohel bych neresil tady na DA, ale zavolal bych primo na do ty spolecnosti, se ktreou letis. Ptz kazda ma jiny pravidla a po 11.09.01 se to dost hroti a kdyz bude mit nejaka spolecnost v prepravnim radu, ze muzes mit jedno check in zavazadlo do nejaky vahy plus jedno on board, a ty budes mit brasnu a treba jeste nejakej batuzek/malou tasku, tak muzes mit pri odbaveni problem a budou po tobe chtit striktne jen to jedno on board zavazadlo, takze budes honem prendavat veci z toho batuzku do check in-ovyho kufru, ptz brasnu s fotakem, pokud se nepletu, si asi jen tak odbavit nenechas.. tot moje zkusenost. jo, a jak me tim zaskocili, tak jsem zapomnel, ze mam fotak pripnutej k baglu a celou cestu jsem se modlil, aby tam zustal. ale zustal :) a co jsem slysel, tak treba i batoh plus taska s notebookem uz jsou dve zavazadla a nechtej to dovolit a jedno musi dolu. takze bacha. lepsi si tm zavolat.

hm, ted koukam, ze na tohle se vlastne nikdo neptal.. :D jen jestli muze vzit fotak do letadla. no to je jedno, budiz tohle info pro vsechny, mazat to nebudu, treba to nekomu pomuze.. ;-)
to thine ownself be true

Lumix DMC LX-2
Nikon D80, Tamron SP AF 17-50mm F/2.8 XR Di II LD [IF], CPL Hoya, Sigma 70-300 mm F 4,0-5,6 APO DG MACRO
Apple MacBook Pro
j O s É
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soukupl 5. 8. 2008 13:45

uz nekolikrat jsem letel s plnym LowePro Fastpack350 - fotak, set. objektiv, 90mm makro, 50mm objektiv, 400mm tele a 50-200mm zoom; blesk; nahradni aku a 8x tuzky do blesku; notebook. Vzdy jsem v naproste pohode prosel... Co je vzdycky zajimalo (mimo Prahy) byl ten notebook. V Londyne trvali na tom, ze notebook musi projet rengenem mimo batoh. Jinak je to vubec netrapilo...
Trochu jsem se bal tech baterek navic, ale nekde jsem nasel kolik je maximalni povolena kapacita nahradnich akumulatoru do kabiny letadla na osobu a je to docela dost ;)
Canon EOS 550D

CANON EF 35/2,0
CANON EF 50/1,8 II
TAMRON SP AF 90mm F2,8 Di MAKRO
SIGMA AF 55-200/4,0-5,6 DC
CARL ZEISS JENA DDR 200mm/F2.8
CANON EF-S 18-55/3,5-5,6 II
soukupl
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sh4dow 5. 8. 2008 14:40

To je klasika, na každom letisku musíš vybrať notebook z brašny, je to kvôli prehľadnosti pre operátora, keďže notebook ma veľa rôznych súčiastok a tak by sa mohol skryť neaky ostrý predmet, ako napr. čepel noža do brašny a vďaka nb by ju nebolo vidieť.
Sh4dow
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soukupl 5. 8. 2008 18:30

jojo... jen v Praze je to nejak netankovalo. Dokonce jsem se ptal, jestli mam ntb poslat mimo a jen mavnul rukou ;)
Canon EOS 550D

CANON EF 35/2,0
CANON EF 50/1,8 II
TAMRON SP AF 90mm F2,8 Di MAKRO
SIGMA AF 55-200/4,0-5,6 DC
CARL ZEISS JENA DDR 200mm/F2.8
CANON EF-S 18-55/3,5-5,6 II
soukupl
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků