Jaký fotobatoh?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Hlava 12. 9. 2010 18:14

Abych nezakládal zbytečně nové vlákno na podobný dotaz ...

Chci se zeptat - mám klasický batoh Solomon Wanderer - existuje "něco", nějaká vložka s přihrádkama, do které by se dalo fotopříslušenství a celé se to dalo nosit v takovémto batohu? Jediné přirovnání mě napadlo, v podstatě něco jako příborník co se dává do zásuvky. Naskládám do toho foťák, objektivy, zasunu do batohu a jde se ... :?:
Hlava
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zuzkys 12. 9. 2010 21:05

Hlava: Existuje něco takového, našla jsem to ale jen v USA obchodě (bhphoto). Problém je ale v tom, že je to celkem drahý, u nás jsem na to nenarazila, hledala sem dlouho, možná ale blbě. Tak jsem si to vyrobila sama doma mám batoh Jack Wolfskin, který má dolní díl oddělený zipem/přepážkou od hlavní komory a do té spodní jsem to ušila. Je to jednoduché - pár kusů molitanu a obšité klasickým šustákem a přesně na mírů té kapsy. Žádná složitá práce, vypadá to úplně stejně jak když si to koupíš a náklady mizivé.

Odkaz jestli máš opravdu na mysli něco takového:
http://www.bhphotovideo.com/c/buy/Inser ... 4294538496
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Vrabec 13. 9. 2010 19:09

Možná bych doporučil pročíst článek kolegy Iva Prümera - http://digiarena.zive.cz/fotobatoh-za-patnact-stovek_1
Tomáš Vrabec
Redaktor

Odeslat příspěvekod Hlava 18. 9. 2010 15:29

Hm, pěkné pěkné.
Jak tak ještě o tom přemýšlím, neexistuje třeba fotoledvinka/fotobrašna přes rameno jen pro objektivy? Bo tělo stejně nosím většinou v ruce.
Kdyby mohly být tak 4 přihrádky na skla vedle sebe a pod nima (přístupná odjinud) třeba přihrádka na nějaké tele ... to by bylo ... !
Něco jako toto třeba ve formě celé brašny/ledvinky.

Jinak ta doprava z BHphoto je peklo. Ta tenba stojí 19,99 ale s dopravou se nejsem nijak schopen dostat pod 60 USD, což už dělá hodně :-(
Nebudete z tama někdo něco kupovat?
Hlava
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Vrabec 19. 9. 2010 23:18

Co se týče ledviny / brašny napadá mne řešení formou Tamrac S.A.S. nebo spíše M.A.S. viz http://tamrac.ekgfoto.cz/index.php?page ... =42___pris

Podobné řešení nabízí i LowePro a možná i HAMA, ale to si nejsem vůbec jistý.
Tomáš Vrabec
Redaktor

Odeslat příspěvekod Hlava 19. 9. 2010 23:24

Jaj, to není špatné!
Sice kupovat ten pás skoro za litr je asi p.e.a.ch.o.v.i.n.a, ale jenotlivá pouzdra na objektivy by se možná daly pověsit za pásek u kalhot, co?!
Hlava
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Vrabec 19. 9. 2010 23:39

Měl jsem dříve batoh Tamrac který byl kompatibilní se systémem S.A.S. což jsou doplňky na popruhy batohu. Tyto doplňky byli kompatibilní s některými jinými batohy, ovšem na všechny se připnout nedaly.

Provozování s normálním opaskem bych se neobával v nejhorším můžete originální pásek za litr dokoupit.

Nicméně ta cena mi příliš vysoká nepřijde, pokud je pás i přezka kvalitní, je to odpovídající hodnota tomu, že má držet vybavení v řádu desítek tisíc ...

Vždyť i obyčejný textilní opasek se dá pořídit za pětisetkorunu a nemusí se jednat o žádnou luxusní značku ... (např. český UAX!)
Tomáš Vrabec
Redaktor

Odeslat příspěvekod Hlava 20. 9. 2010 09:05

Jasné, já to beru v porovnání s kvalitním koženým páskem u kalhot. Radši si kopupím jeden koženej pořádnej, protože funkčnost je u něj úplně stejná jako u toho "speciálního foto".
Ale díky moc za navedení, přijde mi to mnohem zajímavější než nějaký fotobatoh, jaký jsem chtěl řešit na začátku.
Hlava
Návštěvník

Předchozí stránka