Jaký fotobatoh?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pety 16. 6. 2009 18:44

IMHO je fotobatoh (s výjimkou použití jako nákladní prostor k přepravě objektivů za oceán :) ) výbavou krajináře: Hodím batoh na záda, vyšlápnu si patnáct kiláků k zajímavé lokaci, tam si sednu, posvačím, pak vybalím stativ, zrcadlovku, objektiv, filtry, šedou destičku... Pro pohotový přístup k technice je ale naprosto k ničemu. Částečně to řeší zavazadlo typu Lowepro Slingshot: http://www.lowepro.cz/produkty-detail.p ... top&kat=34 (jeden doma mám). Ale: jeden ramenní popruh nikdy nenahradí dva - patnáct, dvacet kiláků s pěti kily techniky by se mi s tím šlapat nechtělo. Po rozepnutí stabilizačního popruhu to mohu přetočit na břicho a hrabat se v tom, ano. Ale celé je to pak dost vysoko, horní hranou v úrovni prsních bradavek - navíc je do toho hlavní přístup zepředu, ne seshora - a hrabe se v tom dost špatně.

Takže jsem nakloněn věřit tomu, že pro pohotové hmátnutí po jiném sklu nebo filtru může být ledvinka (nebo spíše ledvina :) ) opravdu lepší. Na druhou stranu - pět kilo techniky bych v ní taky tahat nechtěl. Takže to chce spíš myslet dopředu a netahat s sebou zbytečné krámy. Například databanku nahradit další kartou / kartami. Odhadnout, které dva objektivy budu asi potřebovat a zbytek nechat bez milosti doma v batohu. Nabíječku nepotřebuju k focení - stačí ji mít doma nebo v hotelu, náhradní akumulátor to jistí. A tak dál.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod maciakba 16. 6. 2009 18:48

milion nazorov, ja mam brasnu a batoh, ten batoh nemam ani par tyzdnov, no fakt je neprakticke sa rychlo vybalit zmenit objektiv v brasni to bolo lepsie, preto ste mi teraz dali dilemu kupit este pred cestou do zahranicia jednu malu ladvinku kam nacpem fotak do pohotovstnej polohy s nasadenym objektivom
maciakba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 16. 6. 2009 19:05

Ja si skutecne nedovedu predstavit, ze sednu na kolo s brasnou, ze jdu ven na fotoprochazku s brasnou, ze cestuju na dovolenou s brasnou.Pokud je batoh kvalitni, tak proste sedi lepe a drzi zada rovne.Nejak nerozumim tem argumentum ohledne nepohotovosti batohu.Pokud potrebuju pohotove fotit, tak snad nemam fotak ulozeny, ale v ruce, ne? :hm
Brasna mi prijde vhodnejsi pouze v pripade nejake kratsi akce, jak ve smyslu vzdalenosti, tak ve smyslu casu.Napriklad ples, svatba apod.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 16. 6. 2009 19:11

Na dovolenou už jezdím s kompaktíkem :) Ta pohoda...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Netmate 16. 6. 2009 21:34

Zdravim,

chystam se koupit nejaky ten batoh a k cemu by mel slouzit:
1) kazdodenni noseni (do/z prace autem/autobusem, obcas do deste)
2) preprava notebooku (15/17'' + zdroj, mys)
3) preprava zrcadlovky (Sony Alfa 300 + 18-70 (casem i druhe sklo 70-300)
4) preprava dalsich drobnosti (penezenka, GPS, 2xmobil, hrnek :-D)

Nejake doporuceni v priznive cenove relaci :-D ?!?

Netmate anobrz David Csikkel
Netmate
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fotobanka.net 17. 6. 2009 07:43

zuzkys píše:Já zase z vlastní zkušenosti musím říct, že ledvinka se mě osobně neosvědčila. Měla jsem nějakou LowePro (bohužel model už si nepamatuji) a pro mě to není - neseděla mi, nepohodlné nošení. Takže pokud někdo uvažujete nad koupí ledvinky, doporučuji osobně vyzkoušet v kameném obchodě i s případným obsahem. Ne každému to musí být nutně příjemné.

Vyzkoušet určitě. Ono ost záleží na tom, jak si jí člověk nastaví. Ze začátku jsem z toho byl taky trochu rozladěný, ale když sem pak vychytal, co utáhnout a co povolit, aby seděla jak má, bylo to už super. Chodím s ní třebas 25km denně po Vysokých Tatrách a naprosto bez problému, max. sem trochu otlačený, ale to asi není nic nečekaného :) Drobná nevýhoda, kterou jsem právě v Tatrách objevil je ta, že pokud jdete třeba po velkých kamenech, kdy musíte hodně zvedat nohy (jako když jdete po hodně vysokých schodech), tak si do ní trochu kopete, ale není to nijak hrozný (nosím jí vždy vepředu, z důvodu snadné přístupnosti a taky proto, že na hádech mám batoh :D
Pentax K-5 , Samyang 8mm f/3.5 Fisheye, PENTAX SMC DA 14mm f/2.8 ED [IF], PENTAX SMC DA 17-70 f/4 AL [IF] SDM, PENTAX SMC FA 50mm f/1.7, PENTAX SMC DA* 50-135mm f/2.8 ED (IF) SDM, PENTAX SMC DA* 300 f/4 ED [IF] SDM, manuální mezikroužky, Metz Mecablitz 50 AF-1 digital, SanDisk Extreme 30MB/s 16 GB ...
Fotobanka.net
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fojťan 18. 6. 2009 11:19

neco k batohu lowepro copmurover AW, pro ty, kdo premysli o necem vetsim.

stravil jsem s nim takrka nepretrzite pet dni. ma vyborne resena zada, hmotnost clovek citi vylozene pouze v nohou, nikoliv na zadech nebo ramenech, a vubec nemuze byt rec, ze by z nej dokonce bolely zada. chodil jsem s nim ve vyrazne prasnem prostredi, pricemz do fotokomory se nedostalo nic, do pridavneho pouzdra (viz dale) rovnez ne. cely batoh byl casto pokryty uplne cely jemnym prachem, ale presto vnitrek ok.

mista je v nem habadej, nosil jsem v tom 1,5 petku vody, vybavu (telo, tri objektivy, blesk, prislusenstvi), neco malo jidla a par nezbytnosti. misto na notas ma velkoryse. stejne tak je dobre resena horni komora na osobni veci a prislusenstvi; je tam mnozstvi kapes, specialni kapsicka na pametove karty, cennosti apod.

nejvetsi nevyhoda batohu je tak v reseni komory pro fotovybavu, ktera se vyklapi zespodu. samozrejme to plyne z celkove koncepce batohu, ale rekl bych, ze by se to dalo udelat i lepe. pro vyndani veci musite batoh ve vetsine pripadu polozit na zem, rozepnout spodni zip, vyklopit komoru a pak zpatky to same s tim, ze zavirani jde trochu obtizneji vinou zipu, ktery se rad zasekava o okolni "latku" batohu. rychlou vymenu objektivu jsem vyresil koupi pridavneho pouzdra (primo prislusenstvi lowepro), ktere se da uchytit na bederni pas. vymena objektivu je pak velmi pohotova.
learnin' to fly
Fojťan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jizapo 18. 6. 2009 12:39

Za tu cenu ho koupíš nový i v Čechách :http://www.vkfoto.cz/engine/kategorie.html?id=346&typ=1&razeni=5&vyrobce=0&akt_stranka=1
jizapo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod plysatko 18. 6. 2009 16:35

Já jsem si koupil tento fotobatoh za supercenu 699 včetně DPH. Jsem spokojen, doporučuji.
http://www.oehling.cz/inshop/batohy-bat ... ck-1-1277-[id-112161].html
HTC Universal, Pentax Optio 750 Z, Canon i9950 spdi
plysatko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod houcz 24. 6. 2009 11:55

Ano ledvinka muze byt nepohodlna pokud je spatne serizena.
A ano urcite je dobre ji napred vyzkouset kazdy mame ty zada jina a rozhodne se zatezi (kdyz kupujete krosnu taky vam do ni narvou horolezecky lana aby ji zatizili).
Ale jak tady jiz zaznalo pristup k technice je nejrychlejsi. Takze kdyz je potreba pouzit rychle jine sklo a nemate nikoho kdo by vam ho podaval je to pro me idealni.
Batoh pouzivam jen kdyz potrebuju prenest velke mnozstvi vseho mozneho, jak uz bylo take receno.
Co se tyce vyprav krajinare...15 kilaku s fotobatohem bych nedal. Nevim ale ja mam opravdu zkusenosti ze ty fotobatohy proste nesedi jak maji. Kdyz du nekam na turu nasadim si poradnej batou od Deuter a to je balada pro zada. Vsechny ty jejich udelatka, ledvinaky, air comfort..proste bomba.
houcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropsyy 24. 6. 2009 14:04

Já jsem si koupil batoh Kata 3in1. dělá se ve třech velikostech. Koupil jsem třicítku a vlezu se do něj s tělem, 70-200/2.8, 30/1.4, 18-50/2.8, 150/2.8, 10-20/5.6 a ještě blesk - a to jen do spodní části. spousta drobností včetně těch nefotografických se vleze ještě do horní brašny. Fakt super věc. Hlavně se to dá používat jako batoh či brašna přes rameno s rychlím přístupem k foťáku. Mohu jen doporučit.
dropsyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Vrabec 25. 6. 2009 20:48

dropsyy píše:Já jsem si koupil batoh Kata 3in1. dělá se ve třech velikostech. Koupil jsem třicítku a vlezu se do něj s tělem, 70-200/2.8, 30/1.4, 18-50/2.8, 150/2.8, 10-20/5.6 a ještě blesk - a to jen do spodní části. spousta drobností včetně těch nefotografických se vleze ještě do horní brašny. Fakt super věc. Hlavně se to dá používat jako batoh či brašna přes rameno s rychlím přístupem k foťáku. Mohu jen doporučit.

Tento batoh ve verzi 20 je již na cestě do redakce.
V brzské době můžete očekávat recenzi - test z pohledu turisty-fotografa na stránkách DIGI.
Tomáš Vrabec
Redaktor

Odeslat příspěvekod ptth 11. 8. 2010 12:07

TAkže velký levný kvalitní fotobatoh pro DSLR s nasazeným objektivem aspoň 300mm,pro 2-3 objektivy, blesk, příslušenství, stativ a uvnitř prostor pro pití a pár osobních věcí byste doporučili který? :)
ptth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 11. 8. 2010 12:31

300/2.8?
Lowepro Photo Trekker AW
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod file12 11. 8. 2010 13:00

300? moc širokej pojem- Tamron 70-300/4,5-5,6, Canon 300/4IS,Canon 300/2,8?
Mám řadu Tamrac Expedition. Nosit to je nádhera. místa jako prase. Možnost doukupení kapes a tak.
Předtim sem měl Tamrac Adventure. Tam byla komora na osobní věcí a na focení- v případě levného zoomu by to i mohlo stačit.
D7000; 18-105; 35/1,8G; Sigma 70-200/2,8 HSM Macro II
MacBook Pro,2,26ghz,4GB RAM,SSD, foto zpracovávam v Aperture,GIMP
file12
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka