příslušenství z ebay.com?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mr.X_ 26. 4. 2008 20:34

nedávno jsem si koupil fotoaparát Panasonic Lumix FZ8.. rád bych si také přikoupil nějaké to příslušenství... při brouzdání po ebay.com jsem narazil na celkem zajímavé věci k tomuto fotoaparátu.. zajímalo by mě, jestli s tím už má někdo zkušenosti a jestli je toto zboží kvalitní.. ceny jsou docela pěkný.. vyšlo by to levnějc 8-D než tady v čr...

odkazy:
TELE předsádka
Brašna Panasonic
Brašna Lumix
Makro předsádky
Polarizační filtr

dál jsem našel externí blesky, který prej jsou s fz8 kompatibilní... fz8 ale nemá sánky na externí blesk.. jak to teda funguje?

EDIT: jestli to tu už někde je, sry a neukamenujte mě :-) .. jsem tu novej..
Mr.X_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ypres.bass 26. 4. 2008 21:03

tohle samé teď řeším, ale s Kodakem ZD712 ... je toho tam plno, ale konkrétně pro něj to není, může mi někdo poradit na jaký jiný typ to hledat?

potřeboval bych nějaké udělátko abyc mohl fotit i blíž než z 20cm(blíž je to už rozmazané) - co na to potřebuju?
www.stanislavkolarik.cz
ypres.bass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 26. 4. 2008 21:24

Makropředsádku.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ypres.bass 26. 4. 2008 22:20

potřebuju něco mezi to nebo to můžu našroubovat přímo?

věci určené pro jaký typ mám hledat když přímo pro ten můj tam nic není, onehda mi pety říkal, že mám hledat věci na 55mm, ale to tam nikde nepíšou

a ty sčítací makroskla se přidělávají na nějaky adaptér? já mám totiž závit na vnějším kruhu ze kterého vyjíždí vnitřní válec objektivu
www.stanislavkolarik.cz
ypres.bass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 27. 4. 2008 07:23

Nezlob se, nemůžu znát takové podrobnosti o všech foťácích... Budeš muset hledat v podrobném manuálu nebo u výrobce v příslušenství ke konkrétnímu typu a jeho popisu.

Pokud je závit na těle nebo tubusu a objektiv z něj vyjíždí ven, evidentně je nutný nějaký adaptér a pravděpodobně bych neriskoval předsádky od jiných výrobců - tedy pokud by nešlo o spojnou čočku za šest stovek.

http://panasonic.co.jp/pavc/global/lumi ... ories.html
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mr.X_ 27. 4. 2008 16:28

mam to teda zkusit objednat?

btw. rád bych si koupil originální předsádku, ale Panasonic je strašně drahej..
Mr.X_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod matfyzak 27. 4. 2008 16:54

No treba ten cirkularni polarizer 52mm si koupis klidne v cechach na hudla.cz kde je nejlevnejsi a budes to mit za vicemene stejnou cenu :-D
matfyzak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matfyzak 27. 4. 2008 16:56

Mno a co se tyce toho ostatniho muzes se jich tam zeptat. Pry zacinaji - ja jsem potreboval objektiv a oni ho sehnali za opravdu super cenu a od te doby ho maji v nabidce. Kazdopadne skoda ze tam toho nemaji vic
matfyzak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.X_ 27. 4. 2008 19:59

..ceny tam jsou docela zajímavý... jak ale koukam, ty filtry tam nemaj skladem a kdo ví, za jak dlouho je seženou...

a jak je to s těma externíma bleskama? doporučili byste mi nějakej na mojí fz8?
Mr.X_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 30. 4. 2008 13:49

Mr.X_ píše:btw. rád bych si koupil originální předsádku, ale Panasonic je strašně drahej..

pokiaľ je kvalitne vyrobená, tak nezáleží na značke. Jasné, že ka kupuješ niečo za " pár USD ", tak to nebude mať takú kvalitu, no zase za tú cenu môže stačiť. Ide o to, aké máš nároky.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.X_ 1. 5. 2008 12:45

tak ta telepředsádka je od Torkiny, takže by to zas takovej šmejd bejt nemusel...
Mr.X_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 8j-j8 8. 5. 2008 20:27

prodávám na paladixu polarizák, teda vím, že to sem nepatří, ale když jsem na to narazil, tak to píšu:)
http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=56598
8j-j8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 8j-j8 8. 5. 2008 20:35

na fz-8 se nedá připojit externí blesk, teda pokud je mi známo, mám fz-5 a tam to taky nešlo, jinak ty filtry mají rozměr 55mm, ne 52mm...

jestli to s focením myslíš tak vážně, měl sis asi spíš koupit zrcadlovku...
8j-j8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drAcOniS 11. 5. 2008 10:16

8j-j8 píše:jinak ty filtry mají rozměr 55mm, ne 52mm...

No ono je to totiž tak, že samotná FZ8 má 52 mm, ale pro použití filtrů je potřeba dokoupit distanční kroužek DMW-LA2 a ten slouží současně jako redukce závitu 52->55mm... Takže tolik jen na upřesnění ;-)

A ext. blesk s FZ8 standartně použít nejde, pouze u vyšších řad (FZ30, FZ50).
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod 8j-j8 12. 5. 2008 10:29

@draconis : díky za upřesnění, koukal jsem na to na net a vůbec jsem to nechápal, protože na každý stránce bylo něco jinýho, na mojí fz-5 jsem používal 55mm, tam žádný kroužky nebyly.

takže jestli to dobře chápu, tak ten kroužek je tam proto, že ten objektiv vyjíždí až za ten nástavec na sluneční clonu?
8j-j8
Návštěvník

Další stránka