Blesk s odpalovačem na Nikon

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 20. 5. 2020 08:41

Hledám nějaké nové řešení blesku na svůj Nikon systém, hlavně na svatební focení. Doteď jsem používal SB-800 a v případě potřeby off-camera odpalu jsem jej odpaloval přes CLS bleskem ve fotoaparátu. Doteď mi toto řešení stačilo, ale rád bych něco s HSS přes rádio... Vím, že poslední dobou má dobrá řešení třeba Godox - proto bych si rád nechal poradit. Stačí mi jeden blesk. Díky.
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engine_er 1. 10. 2022 13:50

Toto by zaujímalo aj mňa...Nikto nič? Predsa na tomto fóre je viacero svadobných fotografov, bol by som vďačný za rady ;)
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferdin 31. 8. 2023 11:43

Sice pozdě po roce ale přece: Pokud ti jde o speedlight a ne o studiový blesk tak nejlevnější je zřejmě Yongnuo, např.YN685 (má vestavěný přijímač)+ odpalovač YN622N-TX (osobně používám, je fajn).
Godox jsou technicky téměř totéž, snad o špetku dražší ale v o něco lepší integrace (mají větší nabídku blesků včetně studiových, odpalovače fungují na celou jejich produkci)-tak bych šel dnes asi do nich.
Osobně můj oblíbenec je Metz 64 AF-1. Metz zkrachoval během covidu a poslední blesk co jsem našel a koupil je z Francie. Ale možná že je máš ještě někde někdo na skladě. Metz je fakt špička co do barvy světla, výkonu, konstatního osvětlení v ploše. Jedinou nevýhodou je dotykový display (nevím proč, tlačítka jsou mnohem rychlejší a spolehlivější, méně žerou baterie, nepromáčkneš je při surovějším zacházení...). A já ho hledal protože je to poslední výrobce který ještě umí a nabízí vedle standardních funkcí i starší (a pro mě mnohem lepší) Automatic mode (měření expozice nikoli TTL ale přímo na blesku).
Všechny uvedené mají HSS.
Ferdin
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků