Wi-Fi extender

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lehok 16. 4. 2022 13:05

Ahoj, hledám nějakou možnost zvětšení dosahu dálkového ovládání foťáku přes Wi-Fi. Mám maskovaný fotovor na vysílačku, ale s foťákem komunikuji maximálně na cca 20-30 m. Uvažuji o nějakém Wi-Fi extenderu na baterie, ale v českých e-shopech jsem nic rozumného nenašel. Na Aliexpresu je nabídek více, ale nejsem si jistý funkčností v našich podmínkách. Máte někdo zkušenosti s používáním WI-Fi připojení foťáku na delší vzdálenost? Děkuji předem za každou radu...
Lehok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pemar 17. 4. 2022 05:32

Nevím, co máš za foťák a proč chceš ovládat foťák na dálku zrovna přes wifi, nejen kvůli spolehlivosti, ale i proto, že to žere baterku.

Také nevím o žádném osvědčeném přenosném wifi extenderu nebo repeateru, jako první pokus bych zkusil telefon (pokud nemáš iPhone), jako druhy pokus bych zkusil Amazon nebo Číňany.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Lehok 17. 4. 2022 13:34

Jedná se Canon G1X-II, kde na dálku přes Wi-Fi vidím i obraz a mohu exponovat podle toho co vidí foťák. Zároveň podle toho co vidí foťák také dálkově ovládám maskovaný fotovor. Nevím zda existuje nějaká jiná možnost než Wi-Fi. Jak to mají jiné značky fotoaparátů?
Lehok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pemar 17. 4. 2022 19:36

Nikon má SnapBridge (v tomto ohledu nic moc), z jiných aplikací stojí za zmínku třeba CamRanger. Já jsem s dálkovým ovládáním chvilku experimentoval, ale dospěl jsem k názoru, že je to rychlá cesta k tomu, jak o foťák přijít, takže jsem se na to vykašlal.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod fajkusj 21. 4. 2022 15:44

Co zkusit TP-LINK TL-WR902AC plus napájení z nějaké databanky. Dostupné v českých obchodech.
fajkusj
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků