Synchronizace Canon EOS 760D a externího blesku s fotobuňkou

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod BlueWizardCz 25. 7. 2021 15:47

Zdravím, kupil jsem si za výhodnou cenu sadu blesků Terronic Studio Mini s odpalováním skrze IR nebo jiného záblesku abych se na tom naučil fotit studiové nebo produktové fotografie. Mám ale problém s nastevením mého fotoaparátu Canon EOS 760D. Chci odpalovat integrovaným bleskem ale nedaří se mi dásáhnout fotky se spuštěným bleskem Terronicu. Mýslím že problémem je předzáblesk ale nejsem schopen zjistit kde v nastavení se to dá upravit (zkoušel jsem různé konfigurace nastavení blesku). Poradí prosím někdo jak na to a zda to vůbec jde? Díky.
BlueWizardCz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bosonozka 25. 7. 2021 19:04

Zkusil bych nastavení blesku na manuál (bez TTL, podle infa na webu by to měl Canon 760d umět - doma ho nemám, takže nemám jak ověřit).
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BlueWizardCz 25. 7. 2021 19:49

To nastavení tam je, ale někde je chyba, a nevím kde, přišel jsem na zajímavou věc. Tohle je nastavení blesku (V položce nastavení blesku je buď E-TTL II nebo Manuální blesk).
Obrázek.
Když vyfotím předmět s bleskem, dostanu tento výsledek: Obrázek
No a zajímavá věc, když částečně zakryji blesk rukou (třeba dva milimetry od blesku), tak synchronizace funguje: Obrázek
Když blesk zakryji uplně, tak se externí blesk nespustí
Hlava mi nebere proč tomu tak je. Jediné co mě napadá je že předzáblesk je zakrytý a nevyvolá infračervený blesk zatímco následný synchronizovaný blesk už pošle infračervený signál který externí blesk zachytí.

-- 25. 7. 2021 21:39 --

Ještě jeden poznatek, když dám blesk do normálního režimu a předtím vyvolám blesk stisknutím AE/FE Lock button (symbol hvězdičky), tak už se mi sychronizují správně. (že by to byl problém nastevení AE/FE ??)
BlueWizardCz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bosonozka 25. 7. 2021 21:08

Jestli ti to funguje, tak foť s AE (zámkem expozice) - kde to vypadá, že nedojde k předzáblesku v době expozice (což je požadovaný stav). Upřímně nechápu, proč se nesynchronizuje s manuálním nastavením blesku (kde by IMHO nemělo docházat k předblesku a tím pádem ani špatné synchronizaci).
bosonozka
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků