Lumix S5 vs GH5ii na produktové video

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Bartyx 21. 2. 2022 10:39

Ahoj.

Natáčím produkty. Deskové hry. 99% videa na stole a mluvící hlava za stolem. Občas nějaké detaily, občas živý stream a kamera jako webka přes Camlink.
Momentálně točím na G80, ale chci druhou kameru. Produkuji do 4k, když chci pomalejší záběry, natáčím na 1080p60 a upscaluji do 4k. To chci změnit.
Chci taky začít používat ploché profily a víc barvit.

Budget mám kolem 50k.

Jsem téměř 100% přesvědčen jít znovu do Panasonicu (ale třeba mě někdo vyvede z omylu, tak si rád pročtu cokoli), vím že přichází GH6, ale na ten nebude budget stačit hádám.

Takže otázka zní. Co bude vhodnější? FullFrame, nebo jít do GH5mk2. V obojím bych šel do nějakého setu s něčím co začíná hodně široko. U S5 by to byla nějaká 20-60 u GH5 12-60 (nebo něco podobného).
U obojího bych kupoval XLR adaptér na zvuk, používám XLR mikrofony a chci nahrávat interně do kamery, teď nahrávám do Macu přes zvukovku a to není pohodlné. Takže tam jsem v poho.
Teď jaké mám poznatky k rozhodování pro jednotlivá těla:

S5:
+FF takže menší DoF u detailních záběrů a možnosti širších skel (20 je fakt 20)
+vizuálně hezčí tělo, i když o je subjektivní
+pro foto možnost opravdu asi hodně pěkných skel a celkově fotky asi budou hezčí
+Moderjnější čip z S1H (pokud se nemýlím)
+VLOG přímo v těle
+menší šum, ale mám studiové podmínky, tak můžu solidně svítit a většinou točím na max 800ISO
+myslím, že umí webcam přes USB
+v novém FW umí přes HDMI do Ninja V poslat 5.9K 12bit AppleProRes RAW (nevím jestli to má i GH5ii, ale tohle asi nemá konkurenci vůbec v ceně)
-microHDMI je prostě ostuda, nutnost asi koupil klec se zámkem na kabel, jinak se to vyláme jako mě teď u G80, mám 90% času HDMI zapojené kvůli náhleďáku nebo při streamu kvůlu CamLinku
-omezený záznam 4k60 v 10bitu (ale nevím jestli jen C4K nebo i to internetové 4k)
-4k60 10bit v cropu pokud se nemýlím

GH5ii:
+velké HDMI
+levnější skla, ale já si vystačím docela i se seťáky, protože většinou mám studiové podmínky
+neomezený záznam i na 4k60 10bit (pokud v tom nemám nepořádek jako u S5) a bez cropu
+asi lepší nabídka příslušenství obecně, jako klece a tak
+možnost speedboosteru a Canon a Sony skla
-VLOG za příplatek?
-M43 takže crop

Pro oba:
+skvělá IBIS
+4k60 10bit 4-2-2 interně u obou, i když s kompromisy je něco, co asi v ceně nebude mít nikde konkurenci
+velikost a hmotnost pro gimbal (mám Moza Aircross 2) asi v pohodě u obou
-horší autofocus, ale doteď jsem v pohodě s tím z G80 a pro moje účely bude asi v pohodě. Netočím a asi nikdy nebudu žádnou akci.

Jak vidíte, trochu jsem o tom už přemýšlel, ale chtěl bych ještě pohledy a názory lidí z venčí, nebo i lidí co prošli stejným rozhodováním.

Díky moc.
Bartyx
Návštěvník

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků