Live view

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Riper1989 11. 1. 2022 12:41

Zdravím. Mám jednu technickou otázku ohledně zádrhelu na který jsem narazil při focení v zapůjčeném ateliéru. K zábleskovým světlům byl k dispozici úplně jednoduchý rádiový odpalovač. Problém nastal, že když jsem vše nastavili jak jsem chtěl, například ISO 100, 1/160s f 5,6. Pak jsem v hledáčku a na displeji viděl velké černé nic a ostření bylo minimálně velmi problematické. Je to samozřejmě dáno tím, že hledáček neukazuje to co jde skrz objektiv, ale výslednou fotku po aplikaci clony, závěrky a isa a nedokázal vzít v potaz, že hodlám používat několik blesků. Zajímá mě jestli je nějaká možnost či nastavení, které jsem přehlédl abych toto vypnul a onen live view zobrazoval reálný obraz, který jde skrz objektiv. Prostě aby v tu chvíli zobrazoval do hledáčku to co klasický DSLR. Používám bezzrcadlovku Sony Alpha R2.
Snad jsem to vyjádřil dostatečně srozumitelně.
Všem děkuji za radu.
Riper1989
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 1. 2022 13:00

Tohle píšou o 7R3

On the Sony A7RIII the setting is located in the Menu: Camera 2: page 7 (Live View Display : Setting Effect ON/OFF). A good option is to set a Custom button to allow you to toggle the Live View exposure simulation on/off.

Pokud to má R2 jinak, zkus pohledat tu Live View exposure simulation
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 11. 1. 2022 13:15

Áno, je to settings effect on/off, majú to asi všetky bezzrkadlovky.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Riper1989 11. 1. 2022 13:24

Super. Mrknu na to. Díky moc
Riper1989
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků