Jaký Gimbal

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod fotofanda 3. 11. 2021 19:12

Chtěl bych dceři koupit k Vánocům gimbal. Baví ji video a prý by se jí to i líbilo. Bohužel netuším na co se při výběru zaměřit. Jediný parametr, který dokážu vyhodnotit je nosnost. Má Sony A6100 se seťákem, takže kategorie do 2,2 by měla stačit. Filtr na Megapixelu mi vyhodil 10 gimbalů, z nohu jeden je za 15k a to už je moc.

Můžete někdo poradit nebo alespoň nasměrovat? Cena není úplně na prvním místě. Hlavně chci, aby jí to vyhovovalo a používala to.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 11. 2021 05:49

DJI RSC2 je vyborny, ma super ovladanie a zvladol by aj pripadnu FF bezzrkadlovku. Pre mmohe nastavenia ani nemusi byt pripojeny k mobilu (ma displej). V SR sa predava za 429€.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 6. 11. 2021 16:55

Poradil bych, abys dceři koupil fotoaparát s IBIS. Nedávej ji 1,3 kg těžký gimbal. I složený pak zavazí v brašně asi tak podobně jako třeba 70~200 objektiv. Musí se to rozložit, namontovat na foťák, pak zase složit... je to otravnější než se stativem. Ano, mám s gimbalem zkušenost v rámci tehdy vážného záměru točit videa na koncertech pro FB klubu, ale velice rychle jsem prozřel a vrátil jej původnímu majiteli. :-)
wikxzen
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků