Full frame vs M43

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chvd 24. 6. 2021 12:40

landov píše:
chvd píše:Mam trochu pocit, ze jsme se mozna nepochopili, pokud jsi tim reagoval na me zkusenosti.
Mi to "rachoti" pri zmene clony.

No vidis...a tu mas riesenie ;-)
https://nikonrumors.com/2021/06/24/niko ... ore-158362

Diky, zkusil jsem to hned rano, jak jsem objevil tve upozorneni v Ztkovem vlakne.
No v kazdem pripade to vypada, ze uz to nevytvari ten hnusny husi kuzi vytvarejici zvuk, mozna se to trochu ztisilo, ale je to docela neprijemne rusive stale. To je ale asi pochopitelne, protoze v popisu toho fixu je, ze se to ma zlepsit u F skel, ne-nikoni skla vubec nezminuji.
V kazdem pripade dik.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 24. 6. 2021 14:48

F mount skla jsou i ty tvoje Tamrony, kdyby nebyly, na Nikon bys je vubec nenasadil :)) v tomto popisku zadne rozliseni na stajove objektivy a 3rd party neni, ale je trochu naivni si myslet, ze by nejaky vyrobce garantoval kompatibilitu u 3rd party prislusenstvi, ktere je vyvijeno reverznim metodou.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 6. 2021 14:54

U Nikonu zvláště.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 24. 6. 2021 15:10

To si myslím je zbytečné. Canon, Fuji a další menší výrobci s uzavřeným systémem se chovají stejně.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 24. 6. 2021 16:49

Nikon fw zná pořádně jen Nikon, u produktů třetích stran se to projevuje dle sladěnosti konkrétních verzí, nicméně zhoršení je vidět i při spolupráci přes FTZ, kde je podle všeho problém s komunikačním protokolem a sladěním fw také.

Canon je o kousek lepší, viz třeba tethering a Reikan, Fuji neznám.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 24. 6. 2021 18:06

...."F"
Jee tak jsem si dovolil spatne vstrebat text a napsat o tom stejne blbe jak jsem to vstrebal.
No domnenky o garantovani kompatibility pro prislusentsvi od jinych vyrobcu jsem tu tusim neprezentoval.
Za to si tak trochu mlhave vzpominam, ze vcera se mne tu par PRO fotografu snazilo vnutit, ze jsem pekny ***** kdyz tu pisi takove nesmysly o fantastickych zetkach navic kdyz oni o tom nic nevi ,...a ejhle dnes na to Nikon vyda fix. :D
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 6. 2021 18:23

To je úplně normální, to se po koupi bezzcadlovky stává často :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 6. 2021 18:36

Jenom u Nikonu :-))
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 24. 6. 2021 18:56

Chvd: ja o tom problemu uz cetl parkrat i ve skupine na FB venujici se Zetkum, ale i tam se ukazalo, ze to je pomerne vyjimecna zalezitost ve spojeni s nekterymi kusy Tamron objektivu, tudiz nepopiram, ze se to muze stat, ale zaroven si myslim, ze to je naprosto minoritni zalezitost, natoz co by melo nekoho odradit od koupe Zetka. Mohlo by ho odradit spis spousta jinych veci :D
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 24. 6. 2021 19:06

Nikon dle svého vyjádření vydal fix na problém zavedený nyní předposledním FW u určitých F objektivů, chvd si ovšem stěžuje mnohem déle a fix jeho problém zcela nevyřešil, aspoň to tvrdí. Jen si tak říkám, že když začal systém Sony, lidi si převážně libovali, že různé adaptované objektivy aspoň nějak fungují. Dnes mění staré nativní za nové, aby využili potenciál nových těl, zase bez řečí. Zato u Nikonu je to samý kverulant, který se zlobí, že jeho stárnoucí příslušenství pro F není úplně jako nové. Ještě nám tu chybí požadavek na ultimátní adaptér pro AF-D optiku ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 24. 6. 2021 19:13

To bude asi pravda, u Nikonu je kverulantů hodně.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 24. 6. 2021 19:14

Nevydani adapteru na AF-D optiku mi prijde jako velka skoda a AF-D objektivu je mezi fotografy celkem hodne, nektere jsou skvele s nezamenitelnym obrazem i na dnesni technice. Kdyz driv byl Nikon schopny vydat TC, ktery delal z MF objektivu AF, proc by dnes nemohl vydat tuhle redukci s hridelkou, obzvlast kdyz konkurence to reseni nabizi.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 24. 6. 2021 19:19

Takový adaptér by byl hezký, ale jak by fungoval? AF-D skla nestíhají dobře ani DSLR z posledních 10 let a na kritickou práci je už používají jen kaskadéři. Rovnice je jasná. Nejdřív Hurá a pak Fuj :)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milann88 24. 6. 2021 19:25

Fungoval by nejak takhle https://www.dpreview.com/news/585121337 ... ve-support

Je jasne, ze by to nemelo rychlost modernich objektivu, ale to by asi nikdo necekal.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 24. 6. 2021 20:22

Nečekal bych to já nebo ty, ale někdo další se určitě ozve. Sony má ve videu z objektivů bez motoru jen statické fotky, patrně odůvodněně. Nikonista ovšem svůj dvouprstenec 80-200/2,8 vezme na baletky a bude lamentovat, že v labutím jezeře způsobil poprask:)

...Kdyby Nikon takový adaptér udělal, dřív nebo později bych ho koupil. Několik AF objektivů jsem měl a stýská se mi po jejich obrazu. Vyměnil jsem je kvůli mnohem spolehlivějšímu AF u AF-S verzí u novějších těl. Na bezzrcadlovce si myslím by aspoň AF single mohl fungovat solidně a to by mi stačilo.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků