Technicky posun dál od A7iii

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod papun 11. 6. 2021 20:34

Fotím reportáže a mám A7iii a jsem víceméně spokojený. Ale potřebuju lépe dořešit záložní aparát.Doposud mám druhé tělo Nikon, to chci prodat včetně všeho od Nikonu co mám a přejít kompletně na Sony.

No a jsou tři možnosti:
1. Koupit A7iii
2. Koupit něco obyčejnějšího vyloženě na zálohu
3. Nebo naopak posunout se zase technicky dál a koupit něco lepšího než A7iii, ale přiznám se, že jsem v technice úplně ztracený. Já se o to vůbec nezajímám a prostě jen fotím. A pak jednou za pár let mě to dožene a musím do toho nahlédnout.

Co je teda nad A7iii? Podotýkám, že cenově rozumně, na vlajkové lodě opravdu nejsou prostředky.

Děkuji
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 11. 6. 2021 20:58

Počkal bych na A7IV, jestli nespěcháš.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 11. 6. 2021 21:01

Souhlasím s pemarem také čekám na A7IV. Snad prý by mohla být na podzim.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papun 11. 6. 2021 21:06

Asi nespěchám. Jsem zvědavý na cenovku. A doufám, že budou kompatibilní baterie.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 12. 6. 2021 15:20

Je lepší mít 2 stejná těla. Mám A7S1, A7R2 a A6100. Většinu tlačítek a koleček mám nastavených stejně, ale jednomu chybí tlačítko, jinému kolečko. A co teprve, když vezmu do ruky panase. To už chytám lehkou schízu. ;-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papun 13. 6. 2021 14:06

Otázka je jak moc jíné ty těla budou. Ale hlavně vím jak to bude probíhat. Nové tělo bude pořád na krku a to záložní bude čekat až se pokazí to první, abych ho vítahl vůbec z batohu. Možná si ho vezmu někam, kde mi tak 100% nezáleží na výsledku, ale spíš je riziko, že by to tělo mohlo přijít k újmě.

Navíc já jsem si A7iii nastavil a do menu už vůbec nelezu, asi bych se tam už úplně ztratil. Jediné co tam umím je formátovat karty.

Ale hlavně se chci zase posunout dál.... to je oč tu běží.
papun
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků