Fujifilm X-S10 vs Olympus E-M5 Mark III vs Panasonic DC-G9

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod R-o-m-a-n 28. 4. 2021 20:56

Má někdo osobní zkušenost s fotoaparátem Fujifilm X-S10?
- ostření
- stabilizace
- šum
Případně srovnání s foťáky Olympus E-M5 Mark III vs Panasonic DC-G9. Více fotím, ale video bych rád také použitelné. X-S10 se mi zdá dobrá v poměru cena výkon a je i celkem výběr s objektivů. U Olympusu jsem četl o špičkové stabilizaci a DC-G9 asi nejlepší na video, ale diskutabilní ostření. Obecně mám trochu k Micro 4/3 nedůvěru (malý čip), ale třeba je to předsudek, nyní fotím na starší APS Canon.
Děkuji za případné názory.
R-o-m-a-n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vendda 29. 4. 2021 08:24

Ahoj, přímou zkušenost nemám, co se týká kvalit obrazu, mohou napovědět tyto stránky, kde lze zvolit až 4 aparáty a porovnat obraz na zvolené citlivosti. K videu bude lépe, když se vyjádří ti, kdo točí. Ještě odkaz: https://www.dpreview.com/reviews/image- ... 8021675147
Nebo prostě jenom. https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison
vendda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 29. 4. 2021 09:44

S Fuji skusenosti nemam, ale myslim ze z hladiska ostrenia na tom aspon pri fotkach nebude lepsie nez G9, alebo Olympus.

U videa je to horsie a aj ked G9 stiha, je tam casto viditelne pulzovanie, co pri videu posobi rusivo.

Stabilizacia bude urcite lepsia u Panasonicu a Olympusu.

Co sa sumu tyka, pokial casto fotis na ISO 1600+, do Micro 4/3 by som sa extra nehrnul, resp chce si to skusit. Pokial bezne neprekracujes tych 800, nemyslim, ze by bol ten snimac zasadnym limitom. Ono to bude niekde na urovni toho tvojho Canonu (aj ked neviem aky model to vlastne je) s tym, ze Micro 4/3 Ti da nezanedbatelne vyssi dynamicky rozsah. Ale pokial ide o snimac samotny, Fuji na tom bude urcite lepsie.

PS: zvaz aj objektivy do ktorych chces/mozes investovat. Fuji robi spickove skla, ale tie pre Micro 4/3 su lacnejsie takze sa kludne moze stat ze zistis, ze u Micro 4/3 dosiahnes na premiovejsie skla cim nedostatky toho snimaca vykompenzujes.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod LoboC 29. 4. 2021 17:47

tady si stěžuje na E-M5 III +12-40 že snímky mají málo podrobností...
https://www.dpreview.com/forums/thread/4571243
a po zpracovaní rawů z těchto ukázek:
https://www.dpreview.com/reviews/olympu ... i-review/8
mu musím dát za pravdu....
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 29. 4. 2021 20:23

Skoro bych řekl, že je jedno, co z toho člověk má. Důležitější je, jak jedinci sedí konkrétní systém - ergonomie, styl optiky, výstup. Zkoušel jsem různé modely od Fuji a Oly, ale s nejnovější generací už nemám zkušenost, zamrzl jsem na Fuji X-T2 pro sebe a Oly E-M10 pro člena rodiny. Systém Fuji mě od samého počátku nadchl mnohem víc než Oly kvůli obrazu a ovládání. Olympus má krásně designované foťáky nabité funkcemi, ale mně vždy trochu frustrují, jsou na můj vkus už moc složité, mnoho nastavení v menu funguje jen v kontextu jiných nastavení, marně v nich hledám logiku a nezřídka se po půlhodině marného hledání v menu na**ru:) Fuji jsou pro mě krystalicky čisté a intuitivní. Jiný to může vnímat naopak. Já vnímám Olympusy jako foťáky pro geeky a Fuji pro bohémy:) Ohledně obrazu a objektivů: Fuji je podle mne vhodnější na krajinu a focení lidí. Obraz pro krajináře má velké množství detailů - s dobrým sklem si nezadá s 24 Mpixelovými FF Nikony, ale podmínkou je vyvolání v CaptureOne (jpeg není příliš ostrý a LR detaily spíš rozmazává). DR je mírně nižší, ale obecně upravitelnost rawů je skvělá, stejně jako vysoké ISO. Pro focení lidí jsou výhodou objektivy s krásným charakterním renderingem (35/1.4; 56/1.2 atd), už jsou k dispozici i poměrně levné a solidní AF Viltroxy. Silnou stránkou Olympusu jsou zase teleobjektivy a vybavení na makro. Na živou přírodu bych rozhodně bral Olyho. Na krajinu taky dobrý, pokud se zainvestuje do kvalitních skel z f/2,8 a 4 řad. Rodinné fotky z pevných skel (máme 17 a 25/1.8 ) mě z Olyho nebaví, jsou ostré ale jinak nic, Fuji 35/1.4 (bazarový jen mírně dražší než 25/1.8 ) je pro mě o dvě třídy jinde. Možná by to vyřešila investice do 1.2, ale netuším. Co se týče účinnosti stabilizace, tak na Olympus asi nikdo nemá, ale Fuji jsou taky solidní. Pulzující video AF je problém u všech těchto systémů, Nikon Z, Canon RF a Sony jsou na tom lépe.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 29. 4. 2021 21:05

Kdyby nezáleželo na velikosti a váze a přitom bych chtěl mít Fuji tělo se stabilizací snímače, tak koukám po X-H1 z bazaru (Paladix). Nedávno tam byl (nebo je) takový za 14-15k Kč s ještě roční zárukou a pak několik dalších bez záruky. Stabilizaci má starší (vlastně první IBIS modul, který Fujifilm vyvinul pro X systém), ale díky několika FW aktualizacím stabilizace doznala pozitivních zlepšení. Jinak tělo X-H1 je zesílené a utěsněné, takže v klidu do deště a sněhu např. Z hlediska obrazové kvality mezi X-Trans III (X-H1) a X-Trans IV BSI-CMOS (X-S10) jsou rozdíly malé. Spoušť závěrky a hledáček má X-H1 z GFX50S. Možnost využití bateriového gripu.
Je to hybridní fotoaparát pro videocentristy, ale díky stabilizaci jej řada lidi uvítala hlavně na focení.

X-S10 jsem měl možnost vyzkoušet krátce, takže nemůžu hodnotit. Ale EVF hledáček mě moc nenadchnul, to je spíše pro focení (točení) "na japonce". A celkově na mě X-S10 působil křehce, ale jak říkám, měl jsem jej v ruce jen při příležitosti prodeje jednoho z XF skel a zájemce X-S10 měl s sebou.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 30. 4. 2021 05:56

Dolgor píše:Skoro bych řekl, že je jedno, co z toho člověk má. Důležitější je, jak jedinci sedí konkrétní systém - ergonomie, styl optiky, výstup. Zkoušel jsem různé modely od Fuji a Oly, ale s nejnovější generací už nemám zkušenost, zamrzl jsem na Fuji X-T2 pro sebe a Oly E-M10 pro člena rodiny. Systém Fuji mě od samého počátku nadchl mnohem víc než Oly kvůli obrazu a ovládání. Olympus má krásně designované foťáky nabité funkcemi, ale mně vždy trochu frustrují, jsou na můj vkus už moc složité, mnoho nastavení v menu funguje jen v kontextu jiných nastavení, marně v nich hledám logiku a nezřídka se po půlhodině marného hledání v menu na**ru:) Fuji jsou pro mě krystalicky čisté a intuitivní. Jiný to může vnímat naopak. Já vnímám Olympusy jako foťáky pro geeky a Fuji pro bohémy:) Ohledně obrazu a objektivů: Fuji je podle mne vhodnější na krajinu a focení lidí. Obraz pro krajináře má velké množství detailů - s dobrým sklem si nezadá s 24 Mpixelovými FF Nikony, ale podmínkou je vyvolání v CaptureOne (jpeg není příliš ostrý a LR detaily spíš rozmazává). DR je mírně nižší, ale obecně upravitelnost rawů je skvělá, stejně jako vysoké ISO. Pro focení lidí jsou výhodou objektivy s krásným charakterním renderingem (35/1.4; 56/1.2 atd), už jsou k dispozici i poměrně levné a solidní AF Viltroxy. Silnou stránkou Olympusu jsou zase teleobjektivy a vybavení na makro. Na živou přírodu bych rozhodně bral Olyho. Na krajinu taky dobrý, pokud se zainvestuje do kvalitních skel z f/2,8 a 4 řad. Rodinné fotky z pevných skel (máme 17 a 25/1.8 ) mě z Olyho nebaví, jsou ostré ale jinak nic, Fuji 35/1.4 (bazarový jen mírně dražší než 25/1.8 ) je pro mě o dvě třídy jinde. Možná by to vyřešila investice do 1.2, ale netuším. Co se týče účinnosti stabilizace, tak na Olympus asi nikdo nemá, ale Fuji jsou taky solidní. Pulzující video AF je problém u všech těchto systémů, Nikon Z, Canon RF a Sony jsou na tom lépe.


Este mame v rodine moju prvu bezrrkadlovku, Fuji X-E1. Pamatam si, ako som si ho pred rokmi kupil aby som si vyskusal CSC (EVF) a bajny X-Trans. Doteraz si spominam, ako som smutne sedel 15minut na lavicke v Staroim Meste v BA a hladal ako sa nastavuje ISO myslim 3200+. Ono to bolo nejak podmienene nastavenim dynamickeho rozsahu, alebo takym niecim.

To len tak na odlahcenie, asi sa toho dost zmenilo :P
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 30. 4. 2021 08:36

Control contrast. Choose lower values to increase contrast when shooting indoors or under overcast skies, higher values to reduce loss of detail in highlights and shadows when photographing high-contrast scenes. Higher values are recommended for scenes that include both sunlight and deep shade, for such high-contrast subjects as sunlight on water, brightly-lit autumn leaves, and portraits taken against a blue sky, and for white objects or people wearing white; note, however, that mottling may appear in pictures taken at higher values.

DR100% - ISO 200 a výš, DR200% - ISO 400 a výš a DR400% - ISO 800 a výš
Je lepší to mít v "auto" režimu a moc to neřešit. Na RAFy to nemá žádný dopad, pouze sooc jpg fotky.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 30. 4. 2021 17:50

novém computeru je test x-s10ky
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků