Canon RP - zamrznutí

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod raptotr 15. 2. 2021 19:33

Zdravím,
chtěl bych se zeptat fotografů, kteří fotí s Canonem RP, zda se jim někdy stalo, že by foťák úplně zamrznul.
Mě se teď 2x v jednom týdnu stalo, že při fotografování najednou foťák úplně vytuhnul - na displeji jsem viděl aktuální obraz, to fungovalo (mám dojem), ale nemohl jsem zaostřit, nemohl jsem si pomocí dotykového displeje změnit ostřící bod, spoušť ostření (závěrky) nefungovala, nefungovalo vůbec žádné tlačítko včetně toho vypnutí fotoaparátu. Jediné, co jsem mohl udělat, bylo vyndat navtvrdo z foťáku baterku a tím se foťák vypnul. Po opětovném zapnutí všechno OK.
Ještě jedna poznámka - na displeji svítil dole nápis BUSY.

Napadá vás, co může tenhle problém způsobovat?

Díky za info

PS: Nefotím scenérie na dlouhé časy, že by důvodem byl zápis fotografie na kartu - fotím portréty.
raptotr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 2. 2021 19:36

Tohle se děje někdy kvůli kartě, někdy to zmiňovali v souvislosti s použitím objektivů třetích stran přes adaptér
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod oldbas 18. 2. 2021 21:28

Viděl bych to na nějaký problém s paměťovou kartou. Nějaký špatný kontakt, těžko říct. Vyzkoušel bych jinou.
Za sebe mohu konstatovat, že po víc jak roce používání RPčka žádný problém. Používám objektivy Canon RF + EF přes redukci a pamětové karty SanDisk Extreme PRO 32GB. Za 400kč skvělé karty. Používám SanDisk víc jak 12let a nikdy mi žádná nedělala problémy, nebo měla poruchu.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod raptotr 20. 2. 2021 22:02

Stalo se mi to nezávisle u dvou různých SD karet (obě značky Kingston) a zatím jen s jedním objektivem (Tamron 24-70 G2 pro Canon). Nasazený ho mám přes Canon redukci RF-> EF. Teď to testuju s Canon 50mm a uvidíme no.

Každopádně děkuji za vaše tipy! :)
raptotr
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků