Drony

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tomashr 14. 1. 2022 18:21

Tak na okraj - nastal jistý posun kolem SDK (což umožní "lepší" aplikace) pro některé drony DJI, konkrétně Mini 2, Mini SE a AIR2S.
SDK už je reálně venku, zatím bohužel jen pro Android, ale i to je fajn, protože to umožní tvůrcům aplikací zahájit vývoj. DroneLink už je snad dokonce s tímto updatem venku, ale to je trochu diskutabilní varianta, osobně určitě počkám na update Litchi.
Pro IOS by SDK mělo vylézt 31.3. a dá se čekat, že vývoj Apple verze pak už bude rychlejší.
No nerad bych to zakřikl, ale vidím šanci, že většinu letošní sezóny bych už mohl mít AIR2S aplikaci, která mi nepoleze na nervy tolik jako DJI Fly a například mít podstatně lepší možnosti pro skládané panoramy...

Tak doufejme :-)
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 1. 2022 11:52

Dotaz(y) k Air2S:

Nikde v návodu (ani v aplikaci) jsem nenašel, jak (a kam) vložit registrační čístlo dronu (předpokládám, že DJI to umožňuje). V aplikaci se mi nakonec podařilo vnořit do oddílu týkajícího se dálkové identifikace, ale kolonka, která případně připadala v úvahu, umožňuje vložit pouze 10 znaků.

Jinak
- relativně často dron hlásí zablokovaný gimbal / problém s jeho motorem, nakonec pak ale vše funguje,
- dron občas nereaguje na stisk spouště.
Máte s tím zkušenosti?
Ferin
Pokročilý

Předchozí stránka