Drony

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 11. 2021 09:56

tomashr píše:Tak první SE je fakticky úplně to samé jako zmíněný 6s, jen v menším... Tedy fungovat to bude, ale je to opravdu už dožívající bez předpokladu dalšího upgradu IOS atd.


Vsak ako samozrejme, ale hladame lacnejsie riesenie :-) Navyse to bolo pred rokom, dnes sa mozno za podobne peniaze da zohnat novsia generacia.

Onak osobne by som uprednostnil iPhone. Na Androidoch je blbe, ze ovladac zvykne dobijat telefon co nie je vzhladom k velkosti baterie uplne idealne. Pri modernych, drahsich Androidoch sa to asi da eliminovat reverznym nabijanim, ale pri lacnejsich a starsich to mne osobne vadi.

Na iPhone sa tomu myslim da vyhnut.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 15. 11. 2021 13:18

tomashr píše:... což by mohlo omezit potřebu AEB, uvidí se.


Ad AEB, dá se nějak u AIR2S nastavit posun expozice? Návod zcela mlčí a v aplikaci jsem na nic nepřišel.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 15. 11. 2021 13:27

Ferin - no to je právě názorný příklad věci, kde nadávám na tu základní aplikaci a proč Fidkovi tvrdím, že u DJI fakt není posun vpřed zdaleka ve všem a s tou jejich inovativností bych nebyl až tak nadšený - nejde to... Jen si můžeš vybrat 3 nebo 5 snímků, ale rozdíl vždy 0,7EV.
Je poměrně trapné, že Mavic Mini (který přímo od DJI neumí AEB vůbec) má s Litchi či HDRPano3D možnosti nastavení větší než AIR2S :-( Ale doufej - fakt už možná prosinec či leden/únor SDK pro AIR2S vyleze a pak hurá na Litchi...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 15. 11. 2021 13:33

Hmm, tos mě nepotěšil.
Těch 0,7 je dost málo a abych kvůli (většinou optimálnímu) 1,5 fotil 5 snímků...
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 15. 11. 2021 13:34

Jo, zatím foť 5 snímků a dva vymaž, lépe to nejde :-( Ale jistá šance do budoucna fakt je...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 17. 11. 2021 17:23

Jinak dnes jsem po skoro roce zase prolétl Mavic Mini - cílem "vyhnat pavouky" a ověřit zda funguje před případným prodejem (či naopak jistým vrácením do provozu).
K Mavic Mini nemám co dodat, vše se chovalo standardně v dobrém i tom horším (dosah).
Ale tedy jedno mne až deptalo - mimo jiné jsem zas po dlouhé pauze letěl s aplikací Litchi a jen jsem si potvrdil, že aplikace od DJI je fakt megadebilní, Litchi je úplně jinde v přehlednosti i možnostech, v dost ohledech se s Mini létá lépe než s jinak daleko lepším AIR2S, ale se standardním DJI Fly :-(
Fakt se jen modlím, aby se potvrdilo uvolnění SDK k AIR2S někdy na přelomu 2021/22, následná podpora v Litchi ho opravdu zvedne o level nahoru...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 21. 11. 2021 14:42

Ještě k novému Mavicu 3 - testů přibývá, obecně vcelku pozitivní, přirozeně se čeká na lednový update firmwaru...
Co ale vypadá jako nepříjemnost a možná až průšvih je to, že už je reportováno pár případů, kdy s tím někdo mírně praštil (a slovo mírně je míněno vážně, opravdu jen drobné ťukance) a výsledkem byl zlikvidovaný gimbal - kamera je prostě o dost větší a zdá se, že dimenzování je spíš pořád na tu starou :-(
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 12. 2021 18:35

Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 12. 12. 2021 09:23

Tak to je ale přesně to, co jsem psal dříve - spoustu věcí pustili nedodělanou s tím, že to doplní (nejde o opravu, ale o přidání funkcí) až ve firmware updatu. Změna je jen v tom, že to popohnali o měsíc, doufejme, že ne za cenu nějakých bugů.

Ať nejsem jen negativní - líbí se mi, že přidali jednu maličkost, kterou by s ohledem na stejný řídící soft možná mohli dodat i do AIR2S, totiž focení "jen RAW". Taková klasická prkotina, kdy nové drony uměly JPG a JPG plus DNG, ale prostě ne čisté DNG. Nic zásadního, ale přidělávalo to úplně zbytečně práci při zpracování (anebo na to člověk kašlal a zvyšoval si objemy dat o ty JPG, Lightroom umí importovat najednou a JPG defakto ignorovat), je docela chvályhodné, že se taky někdo zamyslel i nad podobným detailem a ne jen nad různými "geniálními funkcemi"...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 12. 2021 17:40

Ano a v podstate nerozumiem tomu preco nepockali s vydanim drona nez budu mat sw hotovy, ale v principe je to asi jedno, kedze ten fw prisiel v podstate po mesiaci ?

Co sa tyka detailnych funkcii, uz pri fotaku som sa viackrat zamyslal nad tym ake by bolo super ak by fotaky a hlavne nasledny PP sw dokazal parovat fotky zo serii. Cize ak napriklad pouzivam bracketing, alebo fotim do serie, v Lightroome/Photolabe/CO ... by som z kazdej serie videl len jednu fotku a zvysne az po rozkliknuti. Mne sa v tom obcas dost blbo orientuje ...

A v pripade DJI by mohli povolit nejaky dron na to aby som vedel pripojit drona k PC bez nutnosti ho zapnut, alebo zapnut v nejakom mode bez nutnosti roztahovat vrtule.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 13. 12. 2021 08:11

Podle mne bylo DJI až snad lehce vyděšené z avizovaných novinek Autelu, tady jsme psali o těch malých pod 249g, ale mají i novinku v té větší řadě, která upřímně starý M2P překonává znatelně. Tak zkrátka chtěli strhnout mediální pozornost plně na sebe a uvedení Mavic 3 hodně uspíšili, právě i za cenu toho vydání kde nadpoloviční většina funkcí chyběla. Toto se jim asi povedlo, navíc se Autel naopak spíše opozdí, tak tím lépe pro DJI. Nakolik je to korektní postup je jiná otázka a hlavně je tu jisté riziko, že v prvních dodaných M3 budou i nějaké hw nedodělky, viz ta polemika o odolnosti závěsu gimbalu.
Jak říkám - já ten postup obchodně naprosto chápu, je to ale zároveň docela smutný obraz doby :-(
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 13. 12. 2021 12:48

Tak problemy s gimbalom mal myslim uz M2PRO, kde sa pri prvych kusoch odliepal.

Osobne si myslim, ze pokial to niekomu naozaj neponahla, je lepsie pockat si na nejake prve revizie, nez to kupovat este v predobjednavkach. V dnesnej dobe rozhodne.

Ja som celkom rad, ze som dospel do stavu ked ani nemam motivaciu toho drona menit. Este tak niekde zohnat SmartController za normalne peniaze a som spokojny :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 16. 12. 2021 11:58

tomashr: Máš pořád ty problémy s vyvoláváním rawů z Air2S? Dělá to jen PureRaw, nebo se ti to obecně nedaří zprocesovat přes DxO?
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 16. 12. 2021 12:37

Tak problém nemám, protože LR mi ve spojení s AIR2S vyhovuje :-)

Už jsem to s DXO chvíli nezkoušel, primárně jsem byl nespokojen s PureRAW, u DXO5 jsem zkusil jen nějaký trial a bylo to dost podobné v default, přirozeně ale tady narozdíl od "blackboxu" PureRAW to šlo trochu doladit.
A jak jsem tehdy psal - mě fakt dělal problém s PureRAW jen AIR2S, u jiných přístrojů bylo vše OK a jen se lišilo, jak moc přínosné to bylo, nikde jinde jsem ale nenarazil na stav, kdy bych byl nějak vyloženě nespokojen.
Pro příklad s "jedničkovými Olympusy" to bylo super tak od ISO3200, při nižších ISO ani tak moc ne, ale žádný malér, jen prostě menší přínos. Naopak s malým Lumixem GX880 to dávalo smysl už i při ISO200, nějak se víc projevila korekce objektivu a funkce pro doostření a řekněme "vyšší průzračnost", tam to nebylo jen o denoise.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 16. 12. 2021 13:05

Ok, díky.
Jde mi o to, jestli se pustit do nějakýho ladění PP rawů z Air2S v PL. Zatím jsem neměl tu čest. Jinej program na rawy (kterej by podporoval nový přístroje) nepoužívám.
Ferin
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků