Výměna fotoaparátu Fuji vs Sony

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod miple 4. 11. 2020 18:19

Zdravím. Prosím o rady ohledně upgrade fotoaparátu. Nyní mám Fuji XT10 s objektivem 18-55. Začal jsem pomalu přemýšlet o upgrade na XT30. Dnes jsem měl v ruce Sony A6300 s objektivem 18-135. Zalíbil se mi. Mohli byste prosím poradit zda zůstat u Fuji nebo přejít na Sony A6100/6400 a proč? U Fuji jsem se nějak nesžil s jejich volením režimů PSAM. Nastavení času expozice přes dva ovladače. Takové krkolomné. Zase mají dobrý JPG výstup. Pro Sony bych se rozhodl k vůli klasickému PSAM voliči, široké škále dostupnějších objektivů, delší setový objektiv a prý vynikající ostření. Můžete mi prosím porovnat tyto modely? Děkuji
miple
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 4. 11. 2020 19:22

Fuji nedávno uvedlo X-S10, který má moderní způsob ovládání obvyklé u DSLR, IBIS a nejnovější algoritmy AF (většina režimů je na úrovni X-T4). Z hlediska ovládání dám kdykoli přednost Fuji (ať už tradiční Fuji styl u X-T30, nebo moderní u X-S10) před Sony A6xxx řadou, kde je ovládání až extrémně specifické a menu taktéž. Ale to jsem já.

U objektivů záleží na tom, jaké plánuješ a zda vůbec. Fuji má 18-135 zoom také, kvalita optiky je podobná nebo mírně horší než u 18-55. Za zvážení stojí 16-80/4, který by měl být o něco lepší. Extra třída je 16-55/2,8, který s X-S10 už bude i stabilizovaný. Kdybych chtěl jen set těla a jednoho objektivu, bral bych jednoznačně Fuji systém kvůli vyšší kvalitě podobné zoom optiky.
Obdobné APS-C zoomy od Sony nejsou považovány za adekvátní k vysokému rozlišení dnešních snímačů, spíš průměr až podprůměr. Jediný, který vyrovnává šance je 16-55/2,8, což je velmi dobré sklo srovnatelné s Fuji verzí. Výhodou Sony jsou hlavně pevné objektivy od alternativních výrobců, ale je třeba vzít na vědomí, že většina levné produkce objektivů pro Sony (včetně originálních Sony) nemá dostatečně výkonné AF motory/fw atd., aby dokázala stíhat výkon AF z těla. Chce to pročíst recenze ke každému objektivu, zvlášť pokud to má být na rychlou akci.

Na Fuji začínají být postupně také dostupné zajímavé a levné alternativy, například Viltrox objektivy s f/1,4 (23,35,56), ale taky tu platí, že AF nebude jako s novějšími originálními skly.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod drive18 4. 11. 2020 21:49

Pokud umis anglicky (pokud ne Google translator pomuze) tak tu je podobne vklakno:

https://www.dpreview.com/forums/thread/4530090
Comparing the X-T3 and the a6400

Uzivatele tam pisou o sklach Fuji vs. Sony ale i o nove X-S10.

Jinak ta nova Fuji X-S10 s IBIS ma taky klasicky volic programov P-S-A-M a Custom rezimy nastaveni C1-C4.
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rea_andrea 5. 11. 2020 12:10

Sony nemá kvalitní skla na APS-C snímač. Fuji jsou dražší, ale opticky kvalitnější. Sony má dobré objektivy na full frame. Tam je třeba počítat s tím, že budou větší a těžší. Sony je kalibr u FF těl. Na cropu zaostává a nativnich objektivů má málo.
rea_andrea
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 5. 11. 2020 12:52

Asi tak - naprosto chápu, pokud by uživatel Fuji přešel na Sony fullframe, dá se kolem toho sice dlouze argumentovat na obě strany, ale je bez diskuse, že je změna a posun trochu jinam.
Ale přejít z APS-C Fuji na APS-C Sony mi přijde spíš jako krok zpět, Sony prostě funkčně posun není.
Pokud jde o ovládání, tak naprosto správně píše Dolgor, že nové Fuji X-S10 právě nabízí ovládání v tom modernějším stylu (zase by bylo na dlouhou debatu, co je lepší, ale v podstatě je zbytečná, protože u Fuji lze mít obě možnosti).
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod miple 5. 11. 2020 13:19

Zůstávám u Fuji. Teď tedy který? XT30 nebo XS10? Co XS 10 nabízí oproti XT30? Kromě toho ovládání.
miple
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fomalhiwa 5. 11. 2020 16:50

Nabizi stabilizaci, novejsi snimac, lepsi video, grip.
Ten se ovsem da dokoupit i na X-T30 :
Přílohy
xt30bot.jpg
xt30side.jpg
Fomalhiwa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rea_andrea 6. 11. 2020 08:47

X-T30 mám a je správně malý do ruky, zvlášť s f2 Fuji objektivy. X-S10 má grip, klasik PASM kolečko a stabilizaci. Záleží na tom, jestli budeš točit video, jestli poskládáš ruce na T30 bez gripu, nebo jestli ti nebude vadit trochu větší rozměr S10.

Fomalhiwa: prosím pěkně, co přesně to je za grip?
rea_andrea
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 6. 11. 2020 09:44

Za mňa jednoznačne S10, stabilizácia super, ale Ty ju máš v objektíve, ale pevný grip je na nezaplatenie. Aspoň teda pre mňa, u XE-2 (a trochu menej u XT-1) som sa trápil.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fomalhiwa 6. 11. 2020 09:48

Metro-case, mne vyhovuje asi nejvic z tech 3 co mam. Drzeni zlepsi nejlepe a je nejlehci, ale ma i svoje nedostatky :-)

http://www.metro-case.com/grips/x-t30
Přílohy
IMG_20201106_110831.jpg
Fomalhiwa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rea_andrea 6. 11. 2020 11:47

Fomalhiwa: Děkuji :-)
rea_andrea
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 6. 11. 2020 12:05

Do Sony APSC by som tiez nesiel, velmi sa sustreduju na FF a tomu maju aj vsetko podriadene. Ak ti vadi "prekolieskovane" ovladanie u Fuji, tak je X-S10 dobra volba, vyzera to byt zaujimavy fotoaparat (az na zadnu cast, ktora je osekana mozno az prilis), ostane ti jpeg na ktory si zvyknuty a pekne filmove emulacie.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miple 6. 11. 2020 15:19

Počkám až na XS 10 budou recenze a bude na ochytání na pultech. Pak se rozhodnu zda xt30 nebo XS10. Opravdu je ta XS dost očesaná na těle. Jak se např bude ovládat kompenzace expozice? Snad to nebude nějak krkolomě v menu.
miple
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rea_andrea 6. 11. 2020 15:45

O kompenzaci expozice bych se nebála, nějaký ten roller XS 10 na těle přece jenom má. U Fuji to jde všechno přenastavit.
rea_andrea
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 6. 11. 2020 15:49

Na přední roler dáš nastavení clony, na zadní kompenzaci expozice. Přidržením tlačítka ISO (na horním panelu) se rolery přepnou na nastavení citlivosti (zadní) a přepínání Auto ISO (přední) - v tomto hádám, má to tak Nikon. Eventuelně si můžeš ISO namapovat na knoflík vlevo nahoře a tlačítku ISO dát jinou funkci (určitě bude programovatelné). X-S10 sice nemá přehršel voličů jako high-end těla, ale řekl bych, že pro normálního uživatele (který nepotřebuje 10 tlačítek na rychlé zapínání nejrůznějších funkcí) bude v pohodě.
Dolgor
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků