Nikon D7100 vs Sony A7 II

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod al.ish 19. 7. 2020 18:31

Zdravím,
už více než 10 let fotím na DSLR Nikon, aktuálně používám D7100 většinou s objektivem Nikkor 16-80 f2,8-f4. V poslední době přemýšlím, že bych provedl výměnu systému a pokoukávám po bezzrcadlovkách, konkrétně mě zaujala Sony A7 II. Vím, že už je nějaký ten pátek stará (vlastně skoro stejně jako ta D7100), ale lákají mě kompaktnější rozměry, ale hlavně ten full frame.
Ovšem nejsem si jistý, jestli si výměnou Nikonu za Sony nějak polepším po obrazové stránce. Jsem amatérský fotograf, fotící prakticky vše, co ho zaujme - krajinu, lidi, sport. V poslední době docela hodně fotím judo (většinou v interiéru za horších světelných podmínek, tak by mě zajímalo, jestli bych si přechodem ne Sony nějak polepšil - na D7100 musím nastavovat ISO na hodnoty kolikrát až 1600, aby nebyly fotky mázlé a ono to potom už jde na fotce docela vidět).
Předem díky za info a případné rady.
al.ish
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 19. 7. 2020 18:46

Z hladiska lepsieho obrazu,menej sumu na vyssie ISO to bude viditelny pokrok. Z hladiska AF na sport to bude krok dozadu...taktiez viditelny.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod foto1977 19. 7. 2020 18:59

Já bych vydržel, až vyjde očekávaný Nikon Z5, možná to nebude cenově takový rozdíl oproti té A7II a zůstaneš u Nikonu... Parametry by měl tu alfu překonat...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milann88 19. 7. 2020 19:25

Podle me to nebude krok spravnym smerem v zadnem ohledu, ta A7II neni ani v pripadech vyssich iso zrovna vhodny stroj. Sony A7II bude fajn pro nekoho kdo chce provozovat vintage objektivy, pripadne pro nekoho, kdo foti veci, co se moc nehybou za dobreho svetla nebo ze stativu. Sony A7II rozhodne neni univerzalni stroj.

Za me pokud to ma byt krok k mensim rozmerum a jeste slusne obrazove kvalite s rozumnym AF, tak bych hledal Fuji X-T3 z druhe ruky, jsou ted za super penize a je to pomerne univezalni fotak, to ta Sonka neni. Sice nenabizi FF look, ale pak uz je to o tom, co prevazi, ta Sonka ma omezeni dost. Pripadne Nikon D750, ten je ovsem DSLR a neni kompaktni.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 7. 2020 19:46

Počkaj na Z5 príp. ber niečo iné, nie A7II. Vysoké ISO nemá ani z ďaleka tak dobré, ako D610 či D750 a AF je vhodný skôr na krajinku a portréty, než akciu (dáva si na čas, no je veľmi presný aj s malou HO).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AwwA 19. 7. 2020 19:53

Zůstat u Nikonu není výhoda. Spíše naopak.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Seb9 19. 7. 2020 21:15

Zvážil bych dokoupení nějakého světelného skla na Nikon - padesátky ani pětaosmedesátky (nevím, v jakých podmínkách fotíte sport v interiérech) nejsou nějaké extra rychle ostřicí objektivy, ale pro amatérské focení by to mohlo stačit. Clona f/1.8 je více než o 1 EV lepší než zoom v závislosti na ohnisku, takže na ISO klesnete na či pod 800, což by na D7100 neměl být nejmenší problém (osobně jsem na své bývalé D7100 tuším tahal ISO na 1600 i 3200, ale to jedině do RAWu a s citlivými úpravami v PC).
Full frame je vždy lákavý, ale mimo profi sféru nemá moc smyl, hlavně když k tomu začnete dokupovat skla - to se potom prodraží. V krajním případě byste potom mohl zvážit externí blesk.
Seb9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milann88 19. 7. 2020 22:00

Ono s tim prodrazenim u FF to vetsinou neni vubec tak horke, na FF DSLR se da slozit casto hodne slusna sestava za rozumne penize, pokud nevadi nakup z druhe ruky.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod al.ish 20. 7. 2020 07:36

milann88 píše:Za me pokud to ma byt krok k mensim rozmerum a jeste slusne obrazove kvalite s rozumnym AF, tak bych hledal Fuji X-T3 z druhe ruky, jsou ted za super penize a je to pomerne univezalni fotak, to ta Sonka neni. Sice nenabizi FF look, ale pak uz je to o tom, co prevazi, ta Sonka ma omezeni dost. Pripadne Nikon D750, ten je ovsem DSLR a neni kompaktni.

Kouknul jsem na ten Fuji X-T3 a vypadá to hodně zajímavě, za ty peníze to může být slušný stroj. I objektivy se k tomu dají sehnat, což je oproti A7 II určitě výhoda. Jen si nejsem pořád jistý tou rychlostí při focení sportu - máte s tím nějaké osobní zkušenosti?
al.ish
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 20. 7. 2020 07:42

Naozaj nevidím dôvod na výmenu. Leda tak pre radosť z novej hračky, to pochopím.
A7II som mal a AF nebol na žiadne veľké akcie. Skôr taký pohodový dovolenkový aparátik. Nemyslím, že by si si nejako úžasne polepšil proti Tvojej zostave.
Význam má až A7III.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 20. 7. 2020 07:47

Al.ish a co tak třeba ještě bazarovou X-T2? Já s Fuji nemám zkušenosti, ale dle některých recenzí by od řady X-T2 neměl být sport v hale problém.
Mám to v současné době podobné, ale vše směřuje k tomu, že skončím u "nice to have" a stále si vystačím s tím co mám. Mám také D7100 a jak už tu padlo, zkusil bych světelnější skla a nebát se vyšších ISO než 1600.
Z trochou praxe to nebude až takový problém. Navíc šum u stejného ISO na světelnějších sklech je méně zřetelný.
Mezitím počkat, co přijde a zda něco nezlevní.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 20. 7. 2020 08:35

Tu X-T3 jsem v ruce neměl, ale z ohlasů, co jsem četl, je tam v AF slušné zlepšení oproti X-T2. Hlavně to ale stejně bude záviset na objektivu, na sport to bude chtít dražší rychlá skla. V tomto případě by možná i stačila 90mm F2?

Vím, že Štěpán Černý s těma Fujinama fotí fotbalovou reprezentaci. Zkuste pohledat.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 20. 7. 2020 08:53

XF 90/2 není špatný, pro portrétní focení venku vyloženě dobrý, ale v krytých halách může spíše "lovit" než zaostří. To je má zkušenost z focení uvnitř (kluby, poslech. sály, doma). Na vyloženě sportovní focení bych jej nebral a myslím si, že pevných 90mm je spíše omezující v různých případech.
Pokud varianta s Fuji - X-T3 je dobrým základem. Šel bych nejdříve do sestavy X-T3 s 50~140/2.8 (bazar nebo set z obchodu). A pak se rozhodnul, zdali k tomu nepořídit sestavu dvou pevných skel pro cokoliv dalšího: XF 16/2.8 a XF 35/2... anebo jít opět nekompromisně do druhého zoom skla 16~55/2.8. Společně s 50~140/2.8 půjde o výbornou sestavu. Nevýhodou je mohutnost a váha.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 20. 7. 2020 09:20

Já jsem v halách s D7100 fotil, funguje je to, ale má to svoje specifika:

AF je OK, ale D500 to není, ale asi bude pořád lepší, než u Sony druhé generace nebo u Fuji.
Šum moc OK není, je tam dost barevného šumu nad ISO 1250, hodně jsem bojoval s odšumem, řešil jsem to Přes DxO Prime, Topaz DeNoise se zda být v tuto chvíli asi nejlepším řešením, chce to i co nejsvětelnější skla. Rychlost snímání je relativně OK, ale D7100 má malý buffer, jakmile člověk nevystihne okamžik akce, má smůlu. D7100 si moc nerozumí se Sigmy Art skly, AF není moc konzistentní a ani barevné podání není nijak extra pěkné. D7100 má při podexponovaní sklon k moiré.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 20. 7. 2020 09:36

Já jsem se kolem Fuji spíše tak mihnul, takže ta 90mm mě napadla spíše z toho důvodu, že na halové sportu pomalu přecházím na Sigmu 135 1.8 na FF a překvapivě to bohatě stačí na většinu situaci. Pokud AF s X-T3 není dost rychlý, tak to samozřejmě smysl nemá.
milann88
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron