Lumix DMC-LX15 hlučný motor

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kule1 10. 6. 2020 11:55

Dobrý den,
koupil jsem si Lumix DMC-LX15.
Po zapnutí je slyšet, jak běží interní motůrek (všiml jsem si toho při položení zapnutéfo fotoaparátu na desku stolu).
Je to u tohoto fotoaparátu běžný jev nebo je to zralý na reklamaci?

Díky. za odpovědi.
kule1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 6. 2020 13:14

Pozriem to ked pridem domov, ale nic podobne som si nevsimol. Skus to ked tak nahrat a mozem to porovnat :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kule1 10. 6. 2020 14:00

@Fidko: Díky za reakci.
Bohužel se mi nedaří motorek nahrát - telefon mi nebere hlubší zvuky a jiný mikrofon nemám.
Zvuk motorku je docela slabý, když držím foťák v ruce, nevšiml bych si toho.
Když ho ale položím na dřevěnou desku stolu, slyším slabý hluk, jak kdyby člověk poslouchal vzdáleně přes nějakou trubku motor, které nemá úplně v pořádku ložiska, ale jinak je tichý.
Zvuk je slyšet i při přiložení ucha k displeji nebo zespodu na straně od objektivu.
kule1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 6. 2020 15:08

Mrknem na to ked pridem domov a dam Ti vediet k comu som dospel :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vendda 10. 6. 2020 17:35

PS: A je to slyšet i při vypnuté stabilizaci?
vendda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kule1 10. 6. 2020 17:50

Ano, i při vypnuté stabilizaci.
kule1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 6. 2020 17:59

Skusal som to. Standardne nepocujem vobec nic, ale ked si ho prilozim k uchu ako si popisaoval, nieco tam pocut je. Ale nemyslim, ze to bude ono, pretoze nechapem ako by si toto mohol pocut ked je fotak an stole :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kule1 10. 6. 2020 18:17

Díky za info.
Před ten stůj je to slyšet, protože tenká dřevěná deska funguje jako akustický zesilovač (navíc mám tichý dům, takže každý zvuk je slyšet).

To, co slyšíš Ty, bude asi to ono. Jen je to hlasitější, než u předchozího DMC-LX3 (na popud Tvého vyjádření jsem si ho zapnul a přiložil k uchu a také tam ten motor je slyšet, jen mnohem slaběji - proto jsem si toho v minulosti vůbec nevšiml).
Zkusím sehnat někoho ze známých, kdo by měl LX15, abych to porovnal se svým kusem.

Díky a odpojuji se :-)
Pěkný zbytek dne přeji.
kule1
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků