Hybrid - zrkadlovka, polozrkadlovka a bezzrkadlovka v jednom

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 9. 2. 2020 12:01

Tak trochu a ten můj příspěvek byl i tom, jak přechod od D850 na nějakou bezzcadlovku není (zatím) moc výhodný.

S tím hybridem to podle mne bezzcadlovkáři mentálně nedají, protože spojit funkcionalitu fotoaparátu se zrcadlem a bez zrcadla ze zásady nechtějí, pro ně je hlavní vylepšení bezzrcadlové kamery v odstranění mechanických částí odstraněním zrcadla a hranolu. Hybrid DSLR / mirrorless by jim neodstranil zrcadlo, a ještě k tomu by se zkomplikoval systém potenciálním přidáním ještě více mechanických a elektronických částí, byť v OLED přilepeném na zrcadlo nevidím "raketovou vědu" a nějaký zásadní nárůst nákladů, jen je tam dost náročný software s potřebou odladění (což zrovna není silná stránka Nikonu).

Na druhou stranu, žádná aktuální bezzcadlovka nedokáže zatím plnohodnotně nahradit OVF elektronickým hledáčkem (diskuse je jen o tom, zda je to zpomalení a trhání obrazu akceptovatelné nebo ne), takže minimálně ještě jednu generaci budou v tomhle bezzcadlovky pokulhávat.

DSLR jsou limitované pokaždé, když byste na něco potřebovali pokrytí ostřícími body od kraje a do kraje AF body a teoreticky mají limity pro objektivy s f1.2 (a prakticky také, pokud nemají Dual Pixel nebo pokud jim focus peaking funguje hůře).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 2. 2020 12:22

pemar píše:Hm, nevím proč se tahat se starou a nemoderní bezzcadlovkou, když mám v práci v šuplíku poslední výkřik fotografické techniky, iPhone 11 :-).


Řekl bych, že iPhone je overkill ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků