Hybrid - zrkadlovka, polozrkadlovka a bezzrkadlovka v jednom

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 26. 1. 2020 21:02

To fungování toho modulu mám přímo od Nikonu, pro jednu speciální aplikaci. Neznám nikoho, kdo přešel na bezzcadlovku z D500/D850/D5, že by potvrdil, že jeho bezzcadlovka má lepší AF, kolega má A9 a D850 a po všech možných updatech fw říká, že je to hodně podobné, pokud z obou umí vymáčknout maximum, u každého vidí výhody i nevýhody.

Elektronika je průšvih obecně, u těl i objektivů, zejména jsou nějak konstrukčně ošizené nebo příliš komplikované, celá ochrana závisí na pár kouscích těsnění, které jako každá guma nemá neomezenou životnost, měkne, tvrdne, praská, puchří a pak se přes ní vlhkost dostane dovnitř se všemi následky. To se děje zrcadlovkám i bezzcadlovkám, nicméně modely typu D5 nebo 1DX jsou dimenzovány o dost velkoryseji, než třeba modely Sony a snesou více, nešetří se kvůli hmotnosti nebo rozměrům, mají hodně těsnění a i profi objektivy jsou také dimenzovány na drsné použití. Velké rozměry ale sami o sobě nic neznamenají, viz třeba utěsnění některých objektivů Sigma Art a Zeiss.

Nikon 14-24mm je hodně dobrý objektiv, nejvíce se mi na něm líbí ten jeho mikrokontrast, kdybych ale více fotil na široké ohnisko, vyměnil bych asi za Distagon nebo Milvus 15mm f2.8.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 26. 1. 2020 21:12

chvd:

vyjadrujete se tady k ostreni a sam nepouzivate skoro vubec krajni ostrici body? Takze predpokladam, ze nepouzivate moc svetelna skla, protoze jinak si to moc neumim predstavit.

Ty slevy Z6 vychazi spise z toho, ze Nikon je u CSC v pozici, kdy se musi dotahovat na Sony a Sony navic casto pomaha prodejum velkymi slevami, takze Nikon musi reagovat.

Co se tyka fotografu, kteri se postum casu spoji s nejakou znackou, tak nikomu nevidim do svedomi, zda popisuje jen pozitiva nebo i negativa, ale zasadni mi prijde to, ze to jsou opravdu fotografove a vidim vysledky, ktere s tou technikou jsou schopni vytvaret, z toho si udelam sam obrazek, ceho se s tim da dosahnout.

Technika me zajima dost, ale od doby kdy jsem mel prvni D700 uz necitim, ze by me fotaky a objektivy limitovaly, uz to beru jen jako radost koupit si novou hracku, takze ani CSC neberu jako spasu, protoze omezovan nejsem uz davno.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 26. 1. 2020 21:21

Davidof píše:On tedy milan88 fotograf je, takže ty názory bych nepodceňoval a jeho zkušenosti jakbysmet.

Klidně může být i kominík, tady reaguji na to, co píše, ne na to, co fotí. Z jeho strany mi to tak místy nepřijde, ale třeba si nakonec prozumíme.
Jeho názory nepodceńuji, ale opět a znova: reaguji na to, co vidím napsané. Navíc o fotografování tady naše debata moc z většiny nebyla :) Takže pokud chápu dobře a fotograf je ten, kdo fotí ..nevidím tu žádný problém.
Potřebuješ zjistit, kdy bezzrcátka nahradí APS-C zrcadlovky? Obrať se na odborníky. http://www.nudz.cz/
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 1. 2020 21:28

No, když tu techniku má a tvoří s ní velmi kvalitní fotky, tak prostě IMHO ví, o čem mluví. Podle mě to má vliv na důvěryhodnost názoru, nebo třeba na jeho praktický užitek pro ostatní.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 26. 1. 2020 22:12

milann88 píše:chvd:
vyjadrujete se tady k ostreni a sam nepouzivate skoro vubec krajni ostrici body?

Ano vyjadřuji se k ostření přičemž nepoužívám krajní ostřící body skoro vůbec.
Rozpor či podivnost v tom nevidím. Vy ano?

milann88 píše:chvd:
Takze predpokladam, ze nepouzivate moc svetelna skla, protoze jinak si to moc neumim predstavit.
Co přesně si nedovedete představit? Že nepoužívám světelná skla a přesto se vyjadřuji k ostření? Myslíte to asi tak, že nevím, o čem píši, protože nemám reálnou zkušenou s tím, jak se (ne)dá při pidihloubceostrosti spolehnout u DSLR na krajní body? Ano? Nebo co konkrétně máte na mysli? Já toho zase tak moc konkrétního k těm krajním bodům nenapsal.
Ale odpovím..žádné sklo světelnější než 1,8 nepoužívám, zatím mi nepřijde, že by mi chybělo.

milann88 píše:Ty slevy Z6 vychazi spise z toho, ze Nikon je u CSC v pozici, kdy se musi dotahovat na Sony a Sony navic casto pomaha prodejum velkymi slevami, takze Nikon musi reagovat.
U Sony jsem moc velke slevy nezaznamenal nicméně do notýsku si statistiky nevedu. Co ale rozhodně budu tvrdit, že naopak Sony jako jeden z malá výrobců ty ceny drží. Hodně zlevňují staré modely, ale tak to je zas jiná kategorie.
A jestli se Nikon snaží nějak dohnat Sony, to asi neví nikdo z nás. Podle mne by to bylo asi hloupé a zbytečné. Obé si najde své kupce tak jak tak, Sony nyní určitě najde kupců více.
Nicméně myslím, že i tohle ukáže hlavně čas ... u jiných výrobců to už čas ukazuje, ty cenové kotrmelce Panasonicu a Olympusu mluví IMO za vše.

milann88 píše:Co se tyka fotografu, kteri se postum casu spoji s nejakou znackou, tak nikomu nevidim do svedomi, zda popisuje jen pozitiva nebo i negativa, ale zasadni mi prijde to, ze to jsou opravdu fotografove a vidim vysledky, ktere s tou technikou jsou schopni vytvaret, z toho si udelam sam obrazek, ceho se s tim da dosahnout.

Jiste, do svedomi jim taky nevidim. Reagoval jsem ale na to, jak to, co jsem linknul je napsano jednostrane a chybi tam i protipohled ktery jsem od dotycneho nekde jinde cetl ci slysel. Nejen u toho jednoho.
Já vůbec ale nepopírám nic ohledně jejich výsledků ani nikde nepíši, že by kompakty s výměnnými objektivy měly být snad špatné na nějaké focení, natož nepoužitelné, že by se s nimi nedalo dosáhnout dobrých výsledků. O tom řeč přeci vůbec nešla.A když jste teda fotograf a zajímáte se o techniku, tak přeci musíte vědět, že výborných výsledků se obecně dá docílit dnes skoro s čímkoliv. A jestli má člověk dobrou DSLR nebo dobrý kompakt s výměnnými objektivy, tak bez problémů může dosahovat výborných výsledků...samozřejmě mohou nastat situace, kdy to bude těžší z nějakých technických důvodů, ale pořád je to stejně hlavně o člověku.
No a že si uděláte sám ten obrázek...tak jistě...věřím, že když jste tak silně zmiňoval to focení se světelnými skly, je Vám na slunce jasnější, jaké zrovna omezení systému m4/3 chybí zmíněna v tom textu, n který jsem odkazoval ... a k tomu fakt nepotřebujete vidět nikomu do svědomí. V názoru pana Stacha tam "tohle omezení" taky není zmíněno přičemž z jiných veřekně dostupných zdrojů se lze od něj o něm doslechnout, za to tam vehementně uvádí jak přímo konkrétní modely fototechniky Olympusu tak názvy jejich funkcí - nikde tam nevidím upozornění, že jde o marketingový text .... no možná ty pány fotografy Fotolab jen zneužil...nevím .. nevidím jim do hlav, ale něco tam mi tam nesedí :)

milann88 píše:Technika me zajima dost, ale od doby kdy jsem mel prvni D700 uz necitim, ze by me fotaky a objektivy limitovaly, uz to beru jen jako radost koupit si novou hracku, takze ani CSC neberu jako spasu, protoze omezovan nejsem uz davno.

No přesně :) Tímhle yjádřením jste mi udělal fakt radost. Ono se asi zase potvrzuje, že když se lidé neznají, tak takhle někde na foru se lehce neshodnou, protože do vzájemné komunikace v podstatě asi každý vstupuje s nějakými předsudky získanými zkušenostmi na netu .) A přitom na podstatné věci mohou mít mnohdy hodně podobné názory. Takže jo... hračka ,,, ja bych dodal za sebe i pro dobrý pocit, že mám něco fajnového ..

-- 26. 1. 2020 22:20 --

Davidof píše:No, když tu techniku má a tvoří s ní velmi kvalitní fotky, tak prostě IMHO ví, o čem mluví. Podle mě to má vliv na důvěryhodnost názoru, nebo třeba na jeho praktický užitek pro ostatní.

Ja z textu nepoznám, jakou má techniku ani jak fotí. Takže opět? reaguji na to, co vidím napsané. A navíc znova...o fotografování zde byla řeč minimálně.
A nyní ještě přidám: když se koukneš tady:
https://www.fotolab.cz/blog/nazory-foto ... rcadlovka/
a přečteš si dejme tom první dva dotazované, má pocit, že je jejich odpověď fér, když u článku není uvedeno, že se jedná o komerční sdělení naopak je tam napsáno, že jde názory fotografů?
Ptám se proto, že i přesto, že ti dotazovaní určitě fotí dobře, techniku mají, tak to, co tam je napsáno mi moc jako užitečné nepřijde díky podle mne zcela jednostrannému vyznění a pominutí negativ. Což je tedy dle mého v rozporu s tím, co jsi napsal nyní, tedy že:
Podle mě to má vliv na důvěryhodnost názoru, nebo třeba na jeho praktický užitek pro ostatní

samozřejmě, pokud bych to měl definovat přesně, tak to tvé neplatí, pokud budu predikovat, že důvěryhodnost jsi měl na myslí pozitivní a z druhé části věty si odmyslím tu neurčitost tedy odmyslím slůvko třeba.
Když mi neodpovíš, vůbec se nebudu zlobit :)
Potřebuješ zjistit, kdy bezzrcátka nahradí APS-C zrcadlovky? Obrať se na odborníky. http://www.nudz.cz/
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 26. 1. 2020 22:44

Vnimam to tak, ze pro me je nejvetsi vyhoda CSC presnejsi ostreni s velmi svetelnymi skly a to v cele plose obrazu, pricemz chapu, ze je spousta fotografu, kteri foti tak, ze pro ne neni mala hloubka casto pouzivany obrazovy prostredek. Takovy fotograf potom z velke miru tuto vyhodu nemusi moc zaznamenat, nebo neni tak zasadni z jeho pohledu.

Sony miva casto slevove akce v podobe cashback, alfa days, nebo jak tomu rikaji, kde jsou ty slevy opravdu hodne vyrazne, treba posledni black friday se Sony A7RIII dala sehnat po odecteni bazarove ceny MC-11 za lehce pres 40k.

Olympus sleduji jen ze zvedavosti, volba pro me by to nebyla z mnoha duvodu, ale to je na uplne jinou diskuzi a neni to o CSC vs DSLR, je to o velikosti snimace a naslednem stylu zpracovani obrazu.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 26. 1. 2020 23:18

milann88 píše:Vnimam to tak, ze pro me je nejvetsi vyhoda CSC presnejsi ostreni s velmi svetelnymi skly a to v cele plose obrazu,

To chapu. tak ale to by Vam nyni nabidla uz třeba i D780 ne? Samozřejmě ne při focení přes hledáček.

A7RIII za 40+? Kde mivaji takove slevy? Ale to uz asi byla uvedena A7IVR ne?
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 26. 1. 2020 23:30

To urcite ne, neumim si predstavit fotit casto pres displej s vetsimy skly. Navic me laka z-mount kvuli objektivum, kombinace Nikkoru 14-30 a 24-70 F4 jsou genialni kombinace v pomeru kvalita/vaha, ktera nema u DSLR absolutne konkurenci, plus chci CV 40 1.2.

Byl to Megapixel a tusim i Fotoskoda, A7RIII za 50 000,-, 5 000,- cash back a MC-11 zdarma.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 27. 1. 2020 05:46

S tím přesnějším ostřením to platí jen za svou podmínek: (1) nesmí se to hýbat, (2) nesmí se to porovnávat se zrcadlovkou, která má Digicam 20. Jinými slovy, na plnou díru fotím se zrcadlovkou často a není co řešit, funguje to k mé spokojenosti.

CSC má jinou výhodu, pokryti ostřícími body úplně až do krajů, u D500 to tak velký rozdíl není, ale D5 a D850 to mají výrazně hůře pokryté. Dá se s tím žít, ale občas to může vadit.

14-30 a 24-70 bych nechtěl, protože jsou málo světelné, to bych musel fotit jen krajiny. To je přesně ten paradox, bajonet s dírou jak po lupičích a pak kvůli hmotnosti světelnost jako u setových skel z roku 2008. To je holt ten pokrok.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 27. 1. 2020 07:38

No chlapi, víkend to tu nesledujem a ste sa zas rozbláznili!!!
No nič, idem študovať zanedbané...
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 1. 2020 07:57

Až na tu implikaci, že všichni z vlákna Sony, Fuji a Olympus jsou lemplové a zaslepené nesvéprávné ovce, je to docela pohodová a zajímavá diskuse.

Sice se vytratilo to původní téma, ale asi to opravdu znamená, že většina uživatelů je spíše přikloněná k jedné nebo druhé technologii.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 1. 2020 09:01

Preto je dobre mat Panasonic. Nikto to nema, nikto tym nefoti, nikto na nas neutoci :D

Inak za mna top hybrid by bol spolocny bajonet pre dve technologie. Na akciu DSLR, na zvysok CSC. Nejake komplikovane konstrukcie a skryvanie hladacikov a stuff ma neberie.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 27. 1. 2020 09:17

Společný bajonet by mne přesvědčil ke koupi, budování paralelní řady objektivů mi vadí víc, než slabší AF nebo EVF.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 1. 2020 09:26

Ono z hladiska nejakeho potencialu v buducnosti zrejme nema zmysel spolocny bajonet riesit, ale Tiez by ma to bavilo.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 27. 1. 2020 10:02

Pemar:

na zoomech v tomto ohnisku svetelnost nepotrebuji, prosel jsem si fazemi, ze jsem mel 24-70 F2.8, 24-120 F4 a ted mam 24-85 3.5-4.5, zoom mam zacloneny v krajine, ve meste stejne vetsinou kolem F9, takze mezi objektivy na takove clone prakticky neni rozdil a vahovy rozdil je dramaticky. Zjistil jsem, ze F2.8 mi stejne nestaci na zajimave odpchnuti od pozadi, takze je pro me lepsi mit nesvetelny zoom a k tomu pevne svetelne sklo.

Spolecny bajonet by absolutne nebyla cesta, neslo by stavet objektivy (sirokace a zakladni zoomy) modernejsi konstrukce s kratkotkou flange distance, byl by problem delat hodne svetelna skla, typicky F1.2, zaroven by byl Nikon jediny a objektivy vyvinute pro Canon R a Sony FE od vyrobcu tretich by na Nikon nesly, coz by byla velka rana. To mi prijde pouziti FTZ redukce jako dostatecne pouzitelne reseni.
milann88
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka