Bezzrkadlovky kontra DSLR (atď.)

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Alešak 17. 12. 2019 17:09

To jsou teda výmluvy. Zataženo, inverze, slunce v nadhlavníku, tma, mlha, prší, sněží, nebo hovna padají. Fotografa nic takového, jako počasí nemůže odradit, to jen lenoši, co furt řeší techniku si vždy najdou důvod proč nefotit...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 17. 12. 2019 19:32

Tak něco nafoť, když jsi tak chytrý. Dneska byl celý den ve Středních Čechách a v Praze inverzní smog, viditelnost špatná, mlha.

Od zítřka mám ale dovolenou, takže odvezu manželku do práce a pak se podívám na webkamery a jestli to někde (Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Ještěd, Šumava) bude vypadat obstojně (bude tam svítit slunce), tak beru foťák a vyrážím. Takže uvidíme.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Alešak 17. 12. 2019 20:09

Fotit za jakéhokoli počasí se dá i bez tebou požadované chytrosti. Za optimálního, slunečného počasí dovede "fotit" každé jelito i s mobilem...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 17. 12. 2019 20:26

Hm, tak se předveď.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Alešak 17. 12. 2019 21:04

DSCF0055.jpg
DSCF0022.jpg
DSCF0030.jpg

Tma, veřejné osvětlení, mlha(pro tebe nefotitelné, protože nesvítí slunce). Foceno z ruky na 1/30s ISO 3200 fisheye 7,5/2,8...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 17. 12. 2019 21:09

Tak to je remíza. Tobě se to líbí a mně ne :-).

Obrázek

Občas taky fotím, když sněží nebo prší nebo je mlha, ale musí to mít nějaký smysl.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Alešak 17. 12. 2019 21:41

Tu nejde o to, zda se to někomu líbí, či nikoli, ale o to, že jde fotit i ne za zcela příznivých světelných podmínek i bez špičkové fototechniky. Plodit líbivé omalovánky za slunečného dne s se špičkovou výbavou, není pro jen trochu znalého amatéra jistě nic nezvládnutelného. I focení za hnusna má svůj smysl...

IMGP3666.0001.jpg
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 17. 12. 2019 21:58

Pánové klídek, Vánoce se blíží... :)
Mě se třeba od Alešáka moc líbí ta poslední z té trojice (tanečníci na náměstí) má to fajn atmosféru a kompozičně to skvěle doplňuje ta dvojice vlevo...
Pemare ten Karlův most skoro "bez lidí" má taky něco do sebe, připomíná mi to styl Ivana Krále, máme od něj doma nějaké zvětšeniny na zdi...
foto1977
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 17. 12. 2019 22:01

:-). Myslím, že další debata mezi vámi je zbytečná. Hodnocení fotografií je značně subjektivní s tím, že každý by rád byl objektivně pochválen. Tvůrčí záměr a emoce z fotografií je to pravé kouzlo. Ale každý víme, kdo na co má, ne?
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 17. 12. 2019 22:43

Alešak: moc pěkný úlovky

Mě teda přijde "hnusný" počasí daleko fotogeničtější než fádní slunečno. Mlha dodá fotce hloubku, zvýrazní popředí oproti pozadí. Já v těchto situacích udělal ve městě fotky, se kterými jsem nejvíc spokojený. Přes den to zas tak dobře nevypadá, ale v noci když svítí světla, tak je to vyloženě magický.

Obrázek

Obrázek
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 12. 2019 22:54

Taky bych řekl, že Alešák to vyfotil hodně zajímavě. Škoda jen, že hezká fotka je tady na digiareně často používána jako zbraň ;-) No, každopádně Ti ty fotky závidím, to bude asi to hlavní sdělení :-)

A Flor, to je klasika. Tvoje jediná chyba je, že nevíš, že s tvým foťákem a nesvětelným objektivem bys vůbec takhle fotit neměl ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Flor.cz 17. 12. 2019 23:15

Od dob kompaktu jsem povýšil :) Ty fotky jsou focené Sonkou A6000 a Samyangem 12mm f2
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 12. 2019 23:52

Furt málo :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Alešak 18. 12. 2019 07:16

foto1977: Myslím, že jsme docela v klídku. Proti Pemarovi nic nemám a kdybych ho znal osobně, tak bych si s ním určitě měl co říci. Já tady už dlouho nepřispívám a nakouknu zde tak 2x do měsíce a skoro vždy narazím na nějakou Pemarovu poznámku typu "byli jsme na horách, ale bylo hnusně a tak jsem nefotil, chtěl jsem jet tam a tam, ale byla blbá předpověď počasí, bylo škaredě a tak jsem nic nenafotil atd." Jen jsem chtěl apelovat na to, že se dá fotit vždy, nejen za slunečna, to potom by ty fotky byly na jedno brdo a nuda, ne? Také fotím i když je azuro a poledne, já rozdíly v podmínkách nedělám, jen se musím těm podmínkám přizpůsobit... :-)
Davidof: Tak to čtu poprvé, že fotku je možné použít jako zbraň :D, ale zase je to lepší přirovnání a metafora, než kdyby fotografové sahali po zbraních střelných, či sečných... :love:
Flor: Máš to fajne...
A jelikož se zase odmlčím, tak vám tady všem přeji pohodové Vánoce a do toho nastávajícího roku kromě zdraví nejen dobré, ale i to špatné světlo... :-)
IMGP3347.0001.jpg
IMGP3384.0001.jpg
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 12. 2019 08:58

No, musím sa trochu pemara zastať, fotky ste dali pekné, ale spravidla s dobrým svetlom, to že bola hmla alebo snežilo je v tomto prípade de facto bonus.
Myslím že Pemar myslel klasicky ocelovo sivú oblohu, kde je všetko hnusné ploché...
Ale tak dá sa vtedy aspoň nejaký ten detail. Fotím vtedy tiež, ale z 99% to končí v galérii kôš...
Přílohy
bbb.jpg
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka