MFT OBJEKTÍV S RÝCHLYM AF

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 18. 6. 2019 09:58

Nemyslel jsem to tady nijak pejorativně, možná ale v Čechách tomu dáváte jinej význam. ;-)
Prostě plkání, klábosení, ...

Jasně, nijak to nezpochybňuju, lidi si tu 20/1.7 obyčejně chválí, teda až na tu rychlost, která je zřejmě z, minimálně těch "lepších", objektivů na m4/3 nejhorší.
Proto mi ta paralela "důraz kladu na rychlost AF + mám rád 20/1.7" nedala, abych nezapreludoval na klávesnici. ;-)
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 6. 2019 10:11

Aha :-)

-- 18. 6. 2019 11:16 --

Vůbec celá ta linka je zábavná:

... mám 20/1,7 a zdá se mi pomalá, co jiná skla ? .... sbor: 20/1,7 je dobrý sklo ale pomalý, prakticky všechna současná jsou v pohodě ...několik měsíců ticha.... názor: 20/1,7 jsem měl a miloval jsem ji. A vůbec, lidi se moc upínají na techniku a ne na vlastní fotografii ... :-) :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 18. 6. 2019 10:20

Jasan. pro velkou skupinu se to stalo cílem samo o sobě.
Na druhé straně, s "huntujícím" objektivem se na tu fotografii soustředí přece jen "subideálně".
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 6. 2019 11:07

Je to specifický sklo. Docela mi sedí i ta ne úplně obvyklá ohnisková vzdálenost.

Koukal jsem na Fuck8rovi příspěvky, to je samozřejmě hodně maximalistické řešení :-)) a ať mu slouží, ale mě to potvrdilo všechny důvody, proč mám systém MFT. Prostě není boha, abych chodil po světě s takovým kusem skla a fotil s tím lidi (nebo slepice :-) ).

Ale nic proti tomu, ať ho má a užívá, jen jsem si přitom zase připomněl tenhle pidiobjektiv a to, jak hezky vlastně kreslí.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 18. 6. 2019 11:30

Jj, ty malý (a kvalitní) objektivy jsou velká síla MFT.
Já žasnu nad výstupem z "papundeklové krytky" 9/8.0. Jedině škoda, že se s tím nedají používat filtry. Ale jako rybina na blbnutí pro strýčka příhodu na cesty je to ideální, menší než krabička s PL.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 6. 2019 11:39

Aha, tu krytku jsem nikdy neměl. Zajímavý.

A co se týká krabičky s PL, kdybys měl objektivy s jednotným průměrem ...... :-))))
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 18. 6. 2019 11:49

;-)

Myslel jsem ale krabičku s jedním PL.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 6. 2019 11:54

Nedal bys třeba do vlákna Zkušenosti Olympus nějaký příklad, docela bych se kouknul (?)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 18. 6. 2019 12:01

Chci se teď výhledově dostat ke zpracování nějakých cest, tak snad tam něco bude. Ale kradu na to čas doslova po minutách, už x. týden to po částech jen promazávám.
Ferin
Návštěvník

Předchozí stránka