Otázky o Olympuse M10 II

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jozef6 26. 10. 2018 09:32

V inej téme o výbere bezrkadlovky sa porovnáva okrem iných aj Olympus M10 II. Kedže som tu na fóre nikde nenašiel samostatnú tému venovanú tomuto fotoaparátu dovolím si položiť pár otázok o ňom.
1. zobrazuje sa v hľadáčiku jedna vodováha (zobrazujúca náklon fotoaparátu doprava/doľava) alebo dve vodováhy (prvá zobrazujúca náklon doprava/doľava a druhá náklon dolu/hore)?
2. podobne, zobrazuje sa v hľadáčiku jedna alebo dve vodováhy pri fotení na výšku? V príručke sú vodováhy popísané veľmi nejasne.
3. snímač má alebo nemá anti-aliasing filter?
4. ďalej som čítal, možno aj tuto na fóre, že I. alebo aj II. generácia OM-Dčiek má problémy s neostrosťou fotiek urobených v kritických časoch, asi v dôsledku roztrasenia závierkou. Neviem či sa to týka aj M10 II, ale čo si spomínam, týka sa to všetkých OM-Dčiek I. generácie a aj OM-D M5 II. Kto máte vedomosť, prosím napíšte ako je to s neostrosťou snímkov urobených v kritických časoch u jednotlivých OM-Dčkach, najmä však ako je to u M10 II?

Ďakujem za odpovede.
jozef6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jozef6 15. 7. 2019 08:07

Keďže som si kúpil tento fotoaparát, tak si aj odpoviem aspoň na prvé dve otázky.
1. V hľadáčiku sa zobrazujú dve vodováhy, prvá zobrazující náklon doprava/doľava a druhá náklon dolu/hore.
2. Obe vodováhy sa zobrazujú v hľadáčiku aj pri fotení na výšku.

Na 3. otázku odpoveď nepoznám a odpoveď na 4. som zatiaľ ani nehľadal, lebo mám problém so zaostrovaním, čo musím riešiť skôr.
jozef6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 15. 7. 2019 09:55

To som nepochopil, pýtaš sa a aj si odpovedáš???
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jozef6 15. 7. 2019 10:21

Bob222, pýtal som sa 26. 10. 2018 a vtedy mi nikto neodpovedal. Teraz po 3/4 roku som fotoaparát kúpil a preto odpovedám, lebo to možno bude niekoho zaujímať, kto by chcel tento typ fotoaparátu. Navyše Olympus M10 II tu nemá samostatnú tému.
jozef6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 15. 7. 2019 11:59

Tiez si myslim, ze ta odpoved je fajn. Olympus tu ma vseobecne vlakno, podobne ako to maju Fuji, Sony, Nikon a dalsi...
Doma mame M10 prvu verziu - na turistiku je to fajn fotak :)
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 7. 2019 12:27

Jo, dobře, že píšeš svoje zkušenosti.
Možná by to šlo dát i do obecného Olympus vlákna, ale to je asi celkem jedno :-)
Davidof
Návštěvník