L systém - Leica, Panasonic a Sigma

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 27. 8. 2019 09:32

Tak konstrukčně je Oly spica, to by neobstaly ani jiné značky.
Jinak je ale fakt, ze některé PanaLeiky jsou mezi m43 etalony. Takže takový pausalizovani je ... nemoudre
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 8. 2019 09:36

Nemyslim, ze konstrukcne su spicka, ale popravde ich posudit neviem. Opticky su ale lepsie nez Panasonic a konstrukcne tiez. Jednoducho netvrdim, ze su zle, ale od skiel za tie peniaze cakam nieco viac a nie opticky relativne priemer a konstrukcne ... ako ktory. V tejto cene a kategorii jednoducho nie.

Pevne skla posudit neviem, v podstate s vynimkou 200 f2.8 ma ziadne z nich nezaujimalo, ale zo zoomov ma realne zaujal len 10-25 f1.7.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 8. 2019 09:50

S tou váhou té 24-70 to není nijak špatné. Okolo 900 g se to pohybuje úplně normálně, jen Nikon S má 800 g.

Jsem ale zvědavej na testy :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 27. 8. 2019 09:58

Fidko: Tak tomu moc nerozumím. nejdřív napíšeš, že to je průměr, a pak, že je neumíš posoudit. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 8. 2019 10:08

Panasonic podla mna konstrukcne podpriemer je, ci je Olympus konstrukcne spicka posudit neviem. Ich objektivy sa mi pacia designovo, ale ci su odolnejsie nez RF, alebo GM skla netusim. Je ale fakt, ze az na problemy s clonou u 40-150 f2.8 o ziadnych dalsich konstrukcnych nedostatkoch na ktoromkolvek PRO Zuiku neviem.

Lepsie ?

Davidoff: mne osobne tych 100 g nevadi, len si pamatam, ze konkurencne sa drzali o enjakych 100g nizsie. Realne je mi to jedno, pokial by to nerozhodovalo o tom ci ma s tym do lietadla pustia, alebo nie. Ale konkretne 24-70 f2.8 je pre mna aj tak pomerne nezaujimave sklo.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 8. 2019 15:28

Já kouknul na ten novej Canon, ten má taky 900 g, Sony je taky macek.
Se záklaďákem dvě kila, k tomu dvě tři Sigmy a,do letadla nenáš šanci ;-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 8. 2019 16:15

Canon je len o 35g lahsi, ale ma stabilizaciu, co tiez nie je uplne zadarmo a z aktualnej stvorky je myslim jediny (teda neviem, nedocital som sa, ci ju Panasonic dostane tiez).

Sony je potom lahsi o nejakych 70g, ale v podstate je to stale relativne zanedbatelne cislo.

Prave kvoli tomu som pisal, ze 24-70 f2.8 mna osobne moc nezaujima a ovela atraktivnejsie mi pripada Nikkor Z 24-70 f4. Je to kompaktne a oproti tomu co mam aktualne stale o cca clonu vykonnejsie. Skor by sa mi pacilo keby bolo najsirsie ohnisko este malinko sirsie cim je pre mna zaujimavy Panasonic 10-25 ako som pisal vyssie :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 8. 2019 17:02

Ta PL 24-70 /2.8 stabilizaci podle všeho opravdu nemá.


Ad 10-25/1,7 - zajímavé sklo, zatím mimo moje zorné pole, nevím jak s tím širokáčem pracovat. Tak budem sledovat tvůj proces :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 8. 2019 17:12

No ja mam aktualne doma na hranie 7-14 Panasonic a dospel som k podobnemu zaveru. 24mm mi nepride dostatocne siroke, ale s 20mm by som este asi fotit dokazal, takze celkovo by mi ten Panasonic sedel. Ale nemam v plane si ho kupovat, vacsinu scenarov kde by som ho pouzil mi pokryje sirokac bez nutnosti striedat ho s tou 12-40, takze za tie peniaze mi nestoji. Ale podla hodnoteni vyzera dost fajn a cena je nizsia nez som cakal.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 8. 2019 17:17

Já uvidím, jak to se mnou dál bude.

Když zůstanu u MFT, tak by se mi vlastně podobný objektiv mohl hodit na druhém těle a oproti současné 7-14 by byl mnohem univerzálnější - portréty na 50 EQ. Jako bonus samozřejmě světelnost.

Uvidím.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 8. 2019 17:23

No, to uz sme inde. V kazdom pripade si myslim, ze Panasonicu ide nacenovanie tiel o nieco lepsie nez skiel. Aj tu S1H som cakal o nieco drahsi. Tiez ma tesi, ze podla screenov uz aj Panasonic zacina pouzivat ten OLED stavovy displej. Je to len kozmeticka zalezitost, ale potesi to :)

Ked sa na to divam zhora, napada ma, ze tam by sa snad vklude voslo aj zrkadlo: https://www.l-rumors.com/leaked-images- ... sonic-s1h/
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 8. 2019 18:01

To jo, ty chladící komory zabíraj dost místa ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 27. 8. 2019 18:08

Tak uz to predstavuju ...

Je radost sa na to divat, tie japonske predstavenia fotoaparatov su vzdy nesmierne vzrusujuce, plne emocii ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 28. 8. 2019 07:10

Velmi pekny je ten fotak, ma celkom dobre vyvazene parametre a aj fajn cenu v porovnani s kamerami. Ventilator je taka zaujimava vec, no kameramani su na take nauceny z vacsej techniky. Externy mikrofon by mal byt samozrejmostou.
Nepaci sa mi asi len ten AF vo videu, ktory u inych vyrobcov zacal byt za posledne roky tak dobry, ze ho coraz castejsie vyuzivaju aj profici (aspon z mojho okolia na Canonoch a Sony).

Hmotnost 24-70/2.8 je vyssia ako ma Canon, Sony a Nikon, no nic uletene. Pekny objektiv za prekvapujuco normalnu sumu.

Video z DPR o S1H: https://www.youtube.com/watch?v=V8MD9lwo8N4
Video natocene s S1H (4K): https://www.youtube.com/watch?v=MK8NvJ9pdKc
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 28. 8. 2019 07:37

No vzhladom k tomu, ze Blizzard releasol Classic, este som nemal cas pozerat videa, ale udajne ma celkom viditelny rolling shutter effect a ten vetrak je tiez pomerne hlucny.

Plus teda ten problem s AF, ale to neviem posudit nakolko je to realne problem v praxi. Snad Panasonic vie co robi, kamery nerobia tyzden :)

Ale paci sa mi aj nova roadmapa pre L-mount. Panasonic ma podla nej v plane aj nejaky teleobjektiv, co je nieco co by mi asi chybalo najviac. Aktualne tam toho chyba viac, ale vacsinu medzier asi Sigma zaplni rychlo, ale na tele-skla si clovek asi este chvilu pocka. V kazdom pripade mi stale tento system nepripada este uplne strateny a dufam, ze sa udrzia.
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků