L systém - Leica, Panasonic a Sigma

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 2. 2019 18:41

Tu prognózu vyslovil člověk z Canonu, to taky naznačuje mnohé.

Psychologie tohoto přerodu je celkem snadno pochopitelná, ten tlak na neustálou změnu je od určité fáze nepříjemný.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 1. 2. 2019 18:51

Podle mne ta agónie trvá noc dlouho, ať si to přiznáte nebo ne, bezzrcátka ani po těch letech zrcadlovky v oblasti hledáčku a ostření nepřekonaly a elektronické funkce nedotáhli do podoby jasné konkurenční výhody. Takže plichta, ale za situace, kdy se vývoj zrcadlovek zastavil. Takže, kdybych měl D5, tak minimálně 2 roky nemám co koupit. S D850 řekněme ještě rok.

Mohu koupit Sony A7III jako náhradu D750. Mohl bych koupit Sony A9, kdybych měl skla od Sony a bylo by to (skoro) jako s D850. Nemohu koupit Z7 nebo Z6, protože to hůř ostří a se F-kovými skly je to pomalé. Mohu čekat 2 roky a koupit všechny skla v S-kové řadě znovu, ale nevím, proč bych to dělal, když bezzrcadlovka neumí využít AI ani tu digitalizaci, tedy aspoň zatím a video netočím. Kdybych měl L-bajonetová skla u Panasonicu, uvažoval bych třeba o Panasonicu, ale jinak ne.

Dnes stačí bezzrcátka na tom, na co stačí moje D7100. Neříkám, že mi to nestačí na 95% fotek, ale kde je proboha nějaký pokrok?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 1. 2. 2019 19:04

Ty sa na veci divas hrozne subjektivne. To, ze bezzrkadlovky v niektorych smeroch neprekonali zrkadlovky nutne neznamena, ze v dalsich, pre niekoho nemeje vyznamnych aspektoch zrkadlovky uz prekonane su. Je kopec fotografov ktori kupil bezzrkadlovky z rozmaru (napriklad aj ja, akurat ja nie som fotograf), ale je mnoho takych, ktori ich nakupili po vyskusani a zvazeni.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 2. 2019 19:05

já myslím, že ta dynamika toho procesu je jasná.

V reálným světě nikoho nezajímají nějaký reminiscence sedm let trvajících nesmyslných hádek.

Teď je to souboj stejné váhové kategorie a připomínky na IQ a ergonomii jsou bezpředmětné.

Vzhledem k setrvačnosti vývoje je současné váhání klasických výrobců hodně nešťastné. Týka se to víc Canonu podle mě. Ten kriplí svoje foťáky i ve videu.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 1. 2. 2019 19:13

Dynamika procesu je jasná, ale stále tady chybí to dotažení technologické výhody do jednoznačné zákaznické výhody a kompletní ekosystém. Je to strašně roztříštěné, výrobci, bajonety, skla, technologie.

Není to o zrcadlovka nebo bezzcadlovka, Nikon i Canon by uměli udělat i hybrid, mají je i patentované. Je to o tom, přetvořit technologie do něčeho, co bude reálný přínos pro zákazníky, a to zatím nevidím.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 2. 2019 19:24

Ok, nechci za každou cenu zpochybňovat úplně všechno, co píšes.

Jen to vidím tak, že jsme v roce dva. Ne v roce osm, nebo kolik. A z tohoto pohledu jsou ty procesy úplně jiný.
Je úplně jedno, co dělal Olympus v roce 2015.

To důležitý začalo příchodem A73, A7r3 a A9.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 1. 2. 2019 19:30

IMO bude důležité, jak se to bude chovat ve videu, jestli Panasonic třeba nešáhne do podání barev nebo třeba neposune nějak v-log. Soudím tak dle toho, že tohle jsou věci(tedy krom velikosti čipu), kvůli kterých hodně lidí pořídilo třeba k GH5 i Sony A7x y nebo přešlo vyloženě k Sony.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 2. 2019 19:34

To nevím, bo video netočím. Mam takovej pocit, že Panasonic to video až tak nezdůrazňuje, i když je asi celkem OK. Přinejmenším “nezdůrazňuje” na poměry Panasonicu.

Podle mě jedou souběžně na to 8K, i to zmiňovali na té press konferenci.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 1. 2. 2019 19:40

Možná by jsme se měli zeptat třeba Ondreje Bobka, jestli přešel z frajeřiny nebo kvůli reálnému přínosu. A není tady sám, kdo přešel na bezzrcátko. Dost pochybuju, že by ti, co doopravdy fotí, přešli na CSC jen z nějakýho rozmaru.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 1. 2. 2019 20:12

U mna to bolo kvoli tomu, ze Canon v tej dobe ked som potreboval novy fotak nemal nic zaujimave v ponuke, len dosluhujuce 5D3 a 6D, ktore boli navyse za velmi vysoku cenu. Tak mi prisla do ruk prva pouzitelna bezzrkadlovka od Sony (A7R2), ktora nebola v zaostrovani rychlejsia od Canonov, no v presnosti AF ich absolutne prekonala.
Po par mesiacoch skusania to bolo u mna jasne, ze prejdem na bezzrkadlovky. Sony A7R3 je uz fotak pri ktorom nehrozi, aby ma niekedy nejaka buduca zrkadlovka mohla este zaujat natolko, ze by som si povedal "tento fotoaparat chcem".
Moderne zrkadlovky su fantasticke, no uz je davno jasne, ze bezzrkadlovky su vo vacsine situacii lepsie, lahsie sa s nimi foti a rozdiel bude len vacsi.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 2. 2019 20:20

Od etalonu ostření člověk neočekává, že ho přece samozřejmě musí šroubovákem doštelovat ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 1. 2. 2019 20:25

pemar píše:Dynamika procesu je jasná, ale stále tady chybí to dotažení technologické výhody do jednoznačné zákaznické výhody a kompletní ekosystém. Je to strašně roztříštěné, výrobci, bajonety, skla, technologie.
Není to o zrcadlovka nebo bezzcadlovka, Nikon i Canon by uměli udělat i hybrid, mají je i patentované. Je to o tom, přetvořit technologie do něčeho, co bude reálný přínos pro zákazníky, a to zatím nevidím.

No ale to musí reálně chtít zákazník, aby se tak stalo. A zákazník reálně nechce bo je z většiny ovce :)
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 2. 2019 20:59

Ondrej Bobek píše:U mna to bolo kvoli tomu, ze Canon v tej dobe ked som potreboval novy fotak nemal nic zaujimave v ponuke, len dosluhujuce 5D3 a 6D, ktore boli navyse za velmi vysoku cenu. Tak mi prisla do ruk prva pouzitelna bezzrkadlovka od Sony (A7R2), ktora nebola v zaostrovani rychlejsia od Canonov, no v presnosti AF ich absolutne prekonala.
Po par mesiacoch skusania to bolo u mna jasne, ze prejdem na bezzrkadlovky. Sony A7R3 je uz fotak pri ktorom nehrozi, aby ma niekedy nejaka buduca zrkadlovka mohla este zaujat natolko, ze by som si povedal "tento fotoaparat chcem".
Moderne zrkadlovky su fantasticke, no uz je davno jasne, ze bezzrkadlovky su vo vacsine situacii lepsie, lahsie sa s nimi foti a rozdiel bude len vacsi.

V tomhle asi žádná zrcadlovka nemůže poskytnout ten pocit, jaký člověk má při přechodu z úplně nevychytané technologie do lepší verze, tohle už mají zrcadlovky vesměs za sebou. Já si pamatuji na ten skok mezi první a druhou generaci Sony, a třetí se opět proti druhé zlepšila. Tu první bych nechtěl ani zadarmo, ta druhá mi připadala relativně předražená a teprve třetí mi připadá jako OK. Kdybych jí měl, tak bych také na něco jiného nepřecházel, ty Loxie s Batisem jsou OK a všechno prodat a koupit něco jiného stojí dost peněz. A určitě bych ukvapeně neprodával Sony a nekupoval nějaký nový Panasonic.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 2. 2019 21:36

Tak opět trochu přímo k tematu

https://youtu.be/FWNgYY3bfmw

Docela pěkně tu rozebírá ovládání i kvalitu výstupu.

Je v tom jasný rukopis Panasonic, oproti G9 je tam pár vychytávek.

Ten joystick je na vyší úrovni - rychlost + osm směrů. Celkově je odezva bezvadná.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 1. 2. 2019 21:37

Mimochodem, on ten Panasonic nemá fázovém ostření ?
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků