L systém - Leica, Panasonic a Sigma

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chvd 1. 2. 2019 13:44

Aha..zase kvalitní info Megapixelu.Dostal jsem se na tu nabídku totiž z článku na Megapixelu po stisknutí tlačítek "předobjednat Panasonic S1R /S1"
Takže se omluvouvám.
Zapomněl jsem, že po nich je třeba veškeré info kontrolovat.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 1. 2. 2019 14:03

Podľa mňa má panasonic nakročené celkom pekne. Hľadáčik vypadá parametrovo super, som fakt zvedavý, chcem ho vidieť naživo. Oceňujem dve karty. Dizajnovo mi to moc nesadlo, ale to ani sony A7, a tú vlastním...
S portfoliom sigma art to bude fakt zaujímavé.
Samozrejme cena bude dôležitá, ako pri všetkom.
A ak by sigma vyhodila časom FF telo s foveonom, tak by to bola krajinkárska bomba.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 1. 2. 2019 14:08

Me by zajimalo, jestli se potvrdi teorie FOE, ze kontrastni ostreni muze fungovat pouze u fotaku s malym cipem, ze u FF to fungovat nebude. Vzhledem k tomu, ze S1 jsou jediny FF fotaky s CDAF ostrenim, jsem zvedav, jak si, hlavne s C-AF, poradi.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 1. 2. 2019 14:15

Obrázek

Obrázek
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 1. 2. 2019 14:16

Tak me se vzhledove S1 libi vic nez Sony, ale zase min nez Nikon nebo Canon. Parametrove jsou obe S1 naslapany, hledacek vypada papirove super, tezko ale soudit, jak bude slapat v praxi, treba v seru nebo pri serii. Jinak ale oba fotaky vypadaji vyborne.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 2. 2019 14:27

rodri píše:Me by zajimalo, jestli se potvrdi teorie FOE, ze kontrastni ostreni muze fungovat pouze u fotaku s malym cipem, ze u FF to fungovat nebude. Vzhledem k tomu, ze S1 jsou jediny FF fotaky s CDAF ostrenim, jsem zvedav, jak si, hlavne s C-AF, poradi.


Myslím, že Leica má taky CDAF, ale to je asi jedno.

Já myslím, že ten CAF bude dost funkční, resp. tomu věřím na základě zkušeností s G9. Asi to nebude konkurent top sportovních těl, fungovat to bude. Věřím, že to bude lepší než G9, a ta většinu situací zvládá.

Ten DFD CAF byl/je běh na dlouhou trať, a ve spojení s detekcí subjektů to otevírá zajímavé možnosti. Je to ovšem podmíněno potřebou velkého výkonu. Tak doufám, že na tom nešetřili.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 2. 2019 16:21

Tak po zhlédnutí několika videí mám pocit, že recenzentům se Lumixy S hodně líbily.

Na skutečné hodnocení je ještě brzy, ale oproti uměle zkriplenému Canonu jsou tyhle stroje úplná bomba. Nikoní Z-ka jsou jiná liga, ale i oproti ním se Lumixy zdají napřed. Ale je to těsnější.

Jediná otázka teď je to, jak budou recenzenti hodnotit CAF v ostrých testech.

Senzor bude stejný, jako Nikon, z hlediska čistě IQ může absence PDAF senzorů být jen výhodou (asi ne moc podstatnou), stabilizace je lepší, má to dva sloty :-)) .

A v neposlední řadě je tu velká šance, že tenhle systém bude mít během dvou let nejvíc nativních skel ze všech mirrorless , možná kromě Sony.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 1. 2. 2019 16:42

Zase AF v G9 je v podstate AF z GH5 a to je asi 3 roky stary modul. Je pravda, ze s FF ma Af viac prace, ale zase za tie 3 roky sa asi niekam posunuli, takze ocakavam, ze to bude mat minimalne kvality G9 a to rozhodne nie je zle. Uplne pokojne by som obetoval nejaky deficit v rychlosti ostrenia za ovladanie na ake som zvyknuty z G9. V tomto smere tie fotaky podla mna prekonaju cokolvek (neviem o Nikone Z ktory nepoznam).

Ale napriklad zamrzi, ze on/off switch nie je okolo spuste ;/
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 2. 2019 16:53

Mě se líbí prakticky všechno.
Jen tedy ... pevná padesátka, kilogram bratru za 70 000,- ... no compromise v praxi ;-)))
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 1. 2. 2019 17:04

Mne sa nepaci akurat design. Ono to bez porovnanaia mozno pripomina G9, ale ked su vedla seba, tak G9 je vlastne krasny fotak. Zase viac sa mi paci konstrukcia displeja, ten hladacik verim, ze bude absolutne dokonaly. Obavam sa, ze mozno ani nebudem mat na co frflat :-((

Cena za 50 f1.4 mi pride v pohode, nakolko je to pre mna absolutne nezaujimave ohnisko :-D

Som zvedavy s cim pride Sigma a ci ukaze aj nieco viac nez len DSLR skla s privarenym adapterom.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 1. 2. 2019 17:14

Já si u všech těchto novinek kladu otázku, jaký to dává smysl.

Ten Olympus nechápu vůbec, snímač, AF, velikost, ... pro koho to je? To si myslí, že někdo, kdo má D500 nebo 5D Mark IV, tak si koupí tohle? Proč by to dělal?

U toho Panasonicu vidím jako lákadlo ten FF snímač, třeba i pro někoho, kdo má APS-C nebo jen 24 Mpx. Jenže, proč si kupovat starší AF, navíc bezzrcadlovkový, to je docela středověk. Takže pokud budu fotit makro, architekturu nebo astro, tak OK, ale na widlife nebo sport to asi nebude to pravé. A další bajonet, to je další tahání peněz lidem z kapsy, tohle bylo pro mne KO u Nikonu.

Tímhle věčným kriplením výrobci dosáhnou ve středním horizontu to, že lidi přestanou fotoaparáty kupovat, pár výjimek jako A7III nebo D850 trh nespasí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 1. 2. 2019 17:21

Starsi AF ? Tomu som priznam sa uplne nepochopil.

Dalsi bajonet to tiez uplne nie je, je to skor rozsirenie kompatibilinej techniky pouzitelnej uz s existujucim L-mountom. Akoze samozrejme chapem co pises v zmysle toho, ze snaha prerazit pri nemalej konkurencii moze byt zbytocna, ale zatial vo svete CSC FF zrkadloviek este ziadna vylozene zabehnuta znacka nie je, takze ak to chce niekto skusit, stale ma moznost.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 1. 2. 2019 17:37

To je právě to, co možná celý trh s foto technikou potopí, možná má Canon pravdu, tohle tříštění sil a spousta konceptů bez jasné vize, tápání. Bez ohledu na to, od jaké je to značky a jestli je to zrcadlovka nebo bezzcadlovka, nevidím na trhu nic, co by jasně dominovalo.

To je cesta k tomu, aby si lidé nechali to, co mají, po pár experimentech se unaví.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 2. 2019 17:40

Změna bajonetu čeká všechny, DSLR jsou mrtvé bez ohledu na jejich kvalitu, to je smutná realita. Žadný výrobce nebude rozvíjet dva odlišné plnohodnotné systémy.

A ve světle toho, že změna bajonetu čeká všechny, tak jsou Canon a Nikon extrémně zranitelní, nejvíc v celé historii.

Výkon DFD může být zatím relativní slabina u určitých typů sportů, ani ne všech. A wildlife je s DFD úplně v pořádku, snad jen ti ptáci v letu. To ale platí prozatím. Foťák, který identifikuje subjekt, to je budoucnost pro tyto aplikace.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 1. 2. 2019 18:25

pemar píše: Bez ohledu na to, od jaké je to značky a jestli je to zrcadlovka nebo bezzcadlovka, nevidím na trhu nic, co by jasně dominovalo.


A o to tady jde. Před pár lety dominovali Canon s Nikonem, zrcadlovky válcovali bezzrcátka v prodeji 10:1, pak to bylo 3:1, příští rok to bude možná plichta a pak se poměr možná otočí, možná se otočí už příští rok. Už dnes stačí bezzrcátka výkonově prakticky na cokoliv, včetně sportu a WL(A9). Jediný co chybí je zasklení a ergonomie, kde je náprava jen otázkou času. A výrobci zrcadlovek ten tlak cítí a musí reagovat. I proto, že na Sonku jde napasovat prakticky cokoliv od C+N a funguje to, někdy možná líp než na originálu. A bude to pořád lepší. Takže C+N musí reagovat, nebo jim ostatní přetáhnou zákazníky. Oly riskuje a hraje si na vlastním písečku, kde teď Panák bude muset ubrat plyn, pokud vůbec m4/3 nezařízne a ostatní budou válčit o zákazníky s FF, kde už nejsou jen značky C+N jako dřív, ale navíc Sony, Paňák, Pentax a přibude Sigma. To už bude sakra konkurence a to má ještě prodej spadnout o 50%(prognozoval nějakej odborník, už nevím kdo). A do tohodle maglajzu tvrdiš, že se lidi po pár experimentech unaví. Jenže tady nejde o žádný experimenty, lidi si bezzrcátka kupujou, protože jim fungují a ne proto, že je do toho někdo tlačí, nebo že dostávají dotace, daňový úlevy atd. jako u elektromobilů. Jenže to je to, co ty si nechceš přiznat.
rodri
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků