L systém - Leica, Panasonic a Sigma

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 2. 2019 10:12

Dolgor píše:Nerad bych říkal, že jsem to říkal, ale říkal jsem, počkejte na third-party skla a problémy s nespolehlivým AF nebudou výsadou zrcadlovek ;-)

Zase co trochu sledujem EOS-R, tak majitelia si prave Sigmy pochvaluju a ostria im udajne lepsie nez na DSLR.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 2. 2019 12:23

Rovnake je to aj na Sony - aj tie slabsie ostriace Sigmy funguju lepsie, nez tie dobre na DSLR.
Akurat sa porovnavaju s este vyssou presnostou a funkcnostou nativnych skiel.

Skoda ze ten MC 21 adapter (zatial?)nema AF-C, velmi to obmedzi pouzivanie EF skiel na novom systeme.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 2. 2019 13:33

No ja som to bral trochu viac binarne v zmysle, ze to alebo ostri presne, alebo to presne neostri.

Je nejaka sanca, ze Panasonic ktory pouziva vyhradne CDAF bude ostrit dokonale aspon v S-AF ?
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 26. 2. 2019 13:34

Davidof píše:To asi ale platilo pro EM1 mark 1, ne ? Teď už je PDAF u Olyho prostě proto, že pro sport je pořád nejlepší, myslím.

Ne. Plnou funkčnost (resp. rychlost) FT Zuik Oly garantuje až u E-M1 II. Právě díky PDAF.
PS: Lépe řečeno "plnou" ... Ona je na E-M1 II povětšinou lepší než na FT systému. ;-)

-- 26. 2. 2019 13:43 --

Davidof píše:Z mého okolí neznám nikoho, kdo by používal ty FT skla.

Používám Zuiko 50/2. A použil jsem i Zuiko 35-100/2 a Sigmu 150/2.8 (s TC-20 i bez).
Tohle si hodlám (zatím) nechat. První je hodně ceněnej objektiv, navíc makro (i když s redukcí trochu velkej a relativně pomalej (při přezoomovávání), druhej "ultimativní" a použitelnej s TC (i když kanón) a třetí ... no, nic tak dlouhýho v MFT nemám a pořizovat asi ani nebudu, takže se to občas (snad) hodí, navíc je to taky makro.
Zbytek výbavy asi začnu odprodávat (kromě blesku).
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 2. 2019 13:50

No, stale nie je fotak ktory by potvrdzoval, ze CDAF je je lepsie, alebo rychlejsie. Panasonic ostri presne, ale nie tak rychlo ako Olympus. Myslim, ze v E-M I II je prave z tohto dovodu. Celkovo si myslim, ze to Oly nema vymyhslene zle, ze na S-AF pouziva CDAF a na C-AF ma PDAF.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 2. 2019 15:00

V módu SAF bych asi vsadil spíš na G9, ale rozdíl by asi byl v milisekundách.

V CAF jsem pořád trochu rozpolcený. Jasné úkoly G9 splní celkem se ctí, ale při rozbitém pozadí a menším cíli se občas stane chybka. Ale už jsem trochu rezervovaný při tvrzeních o absolutní neomylnosti toho či onoho foťáku. Někdy je to spíš otázka šikovných rukou a někdy je to spíš takové normální chvástání.

Ferin

Je to možné, psal jsem fakt jen osobní zkušenost, znám docela dost lidí s MFT, ale všichni jsou to novokřtěnci ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 2. 2019 15:26

S-AF aj mne pride rychlejsie aj s Olympus sklami.

Co sa tyka ostrenia na male predmety, problemove mi pridu oba fotaky. Uz stare 7D mi v tomto prislo istejsie. Co sa ale celkovo C-AF tyka, asi mam lepsi pocit z Olympusu. Ale je pravda, ze naozaj poriadnu akciu zatial neskusal a aj tu blbu pandu som fotil s elektronickou uzavierkou ktoru G9 narozdiel od Olyho evidentne nezvlada :-D
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 26. 2. 2019 15:37

Trochu OT, ale když se to tady tak trochu nakouslo, hraje v případě, že mám na E-M1 II nastavenou detekci obličeje, nějakou roli to, kde mám nastavenej ostřící bod (rychlost/přesnost detekce)? Nebo se to hodí jen pro případ, že detekce vypadne (což je třeba u dětí, vzhledem k jejich neustálýmu šermování rukama a sklánění hlavy, častý případ)?
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 2. 2019 15:58

Já teď nemám EM1 doma, žena přiletí až zítra ale tohle de dá snadno nasimulovat, ne ? Lumix přejde do mraku bodů, což je někdy OK, někdy bych si přál, abych to mohl nastavit jinak.

-- 26. 2. 2019 15:59 --

Fidko píše:S-AF aj mne pride rychlejsie aj s Olympus sklami.

Co sa tyka ostrenia na male predmety, problemove mi pridu oba fotaky. Uz stare 7D mi v tomto prislo istejsie. Co sa ale celkovo C-AF tyka, asi mam lepsi pocit z Olympusu. Ale je pravda, ze naozaj poriadnu akciu zatial neskusal a aj tu blbu pandu som fotil s elektronickou uzavierkou ktoru G9 narozdiel od Olyho evidentne nezvlada :-D

Ještě si to ověřím, ale na malé statické cíle se asi u Olyho lépe choval CAF.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 2. 2019 16:05

CAF mozno, toto neviem. Ale obecne mam pocit, ze na nieco male aj s menej kontrastnym pozadim ostria horsie, resp maju tendenciu preostrit do pozadia.

Zase, porovnavam to so 7D. Som myslel, ze tie mensie body to fixnu, ale pride mi, ze sa to chova +/- rovnako.

Ale obecne po stranke ostrenia som bol asi spokojnejsi s Olympusom. A prave teraz by mi hrozne bodla aj ta stabilizacia :-D
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 2. 2019 16:09

Zejtra jdu na tu předváděčku a v sobotu Stach.

Ale jsem v módu “Fidko” ... = já bych, eventuelně, tu vaši barabiznu koupil, ale tak za 60% toho nesmyslu, co mu říkáte cena ... ;-)

-- 26. 2. 2019 16:22 --

Fidko píše:CAF mozno, toto neviem. Ale obecne mam pocit, ze na nieco male aj s menej kontrastnym pozadim ostria horsie, resp maju tendenciu preostrit do pozadia.

Zase, porovnavam to so 7D. Som myslel, ze tie mensie body to fixnu, ale pride mi, ze sa to chova +/- rovnako.

Ale obecne po stranke ostrenia som bol asi spokojnejsi s Olympusom. A prave teraz by mi hrozne bodla aj ta stabilizacia :-D

My jsme se ženou spekulovali, že při vynucení PDAF pro malý cíl by mohla být úspěšnost lepší, ale už si nepamatuju, jestli to výrazně pomohlo.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 2. 2019 16:47

Mam svoje specificke mody, ale toto je mod racionalne uvazujuceho cloveka a proste odmietam Olympus podporovat v tych nezmysloch. Stale mi nikto nepovedal o co je toto vacsi upgrade nez bol z X-T2 -> X-H1 :-P

Inak ano. E-M1 II ma svoje chyby a G9 ich riesi. Chybala mi napr moznost nabijania vo fotaku, vadilo mi ze fotak moc nefunguje ked zapisuje, vadil mi chybajuci joystick, vadilo mi chybajuce vlastne menu. E-M1X tieto veci riesi, ale za cenu 2x G9. Realne jediny dovod preco by som chcel E-M1X je pre mna ta stabilizacia.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 2. 2019 18:00

Doufám že jsem se tě nedotkl. Já v tom módu opravdu jsem, už EM1m2 to začla a tohle to korunuje.

Ale tu stabilizaci a možná CAF bych asi potřeboval ...
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 2. 2019 21:27

Ja sa na tom bavim :D

Je pravda, ze s tymi cenami by proste Oly nieco spravit mal. Nie je problem dat 2k za fotak (E-M1), dokonca ani za fotak s tak malym snimacom, ale ten fotak podla toho musi vyzerat. Zaostavat za konkurenciou, mat mensi snimac a stat viac aj napriek tomu, ze sa moc nepredava, to nie je cesta :)

Ja asi nepotrebujem nic z toho, G9 mi staci a potrebujem len viac fotit. Ale ta sstabilizacia by rozhodne pomohla. Pamatam si ju z E-M1 a v "Xku" to musi byt fantasticke.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 2. 2019 21:38

Já jim to na tý prezentaci vyřídím ;-)
Davidof
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka